SPIN

Miasto zaciągnie kredyt… na kredyt

Beata Głozak poniedziałek, 19 listopada 2012, 15:23 Aktualnie, Wydarzenia

Podczas najbliższej piątkowej sesji miejskiej radni podejmą decyzję o zaciągnięciu kredytu bankowego do wysokości 35 milionów zł. Zgodnie z projektem uchwały ma on podlegać spłacie do 31 grudnia 2015 roku. Z treści projektu wynika, że pieniądze te mają pokryć planowany deficyt miasta i spłaty wcześniejszych kredytów. 

Jak poinformował nas rzecznik siedleckiego magistratu Paweł Mazurkiewicz, kredyt ten jest „standardową procedurą”, która pozwoli miastu na zamknięcie roku budżetowego i zostanie spłacony na początku roku przyszłego.

Treść projektu uchwały:

Postanawia się zaciągnąć kredyt bankowy do wysokości 35.000.000 zł (słownie: trzydzieści pięć milionów złotych), w tym:
1 ) kwota w wysokości 10.275.000 zł na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta Siedlce,
2 ) kwota w wysokości 24.725.000 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.
§ 2. Kredyt, o którym mowa w § 1 zostanie zaciągnięty w 2012 roku i będzie podlegał spłacie do 31 grudnia 2015 roku.
§ 3. Kredyt, o którym mowa w § 1 będzie spłacony w latach 2013-2015 z dochodów własnych budżetu miasta Siedlce uzyskiwanych z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych.

UZASADNIENIE
Przedłożony projekt uchwały Rady Miasta w sprawie zaciągnięcia kredytu do wysokości 35.000.000 zł wynika z potrzeby zawarcia umowy kredytu w związku z koniecznością zabezpieczenia środków na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta Siedlce oraz spłatę rat kredytów zaciągniętych w latach wcześniejszych. Kredyt zostanie zaciągnięty zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2009 roku Prawo zamówień publicznych, a warunki umowy kredytowej obejmują:
– okres spłaty,
– oprocentowanie zmienne oparte na stawce WIBOR plus marża banku,
– ewentualną prowizję od udzielonego kredytu,
– naliczanie odsetek jednorazowe przy spłacie kredytu,
– spłata kredytu jednorazowa,
– zabezpieczenie kredytu – weksel własny in blanco oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji bankowej.

9 komentarzy

 1. Stefan z centrum dodano 9 lat temu

  Jeszcze mój kredyt można dopisać …

 2. D.G dodano 9 lat temu

  to już wiadomo dlaczego ustawa śmieciowa w takim kształcie ,bo zostanie forsa po rozliczeniu śmieci na łatanie dziury w urzędzie miasta. WSTYD !!!!!!! tak kiwać ludzi

 3. Karol dodano 9 lat temu

  Czyli następny wybrany po Kudelskim Prezydent będzie płacił za błędy i rozrzytność poprzednika…

 4. Dość! dodano 9 lat temu

  Kredyt goni kredyt, tylko kredyt zaufania do Kudelskiego jakby coraz mniejszy, coraz mniej zauważalny.

 5. niki dodano 9 lat temu

  wybrali sobie takiego prezydenta to niech płac(z)ą – dobrze im tak!!!

 6. Prof. dodano 9 lat temu

  Kudelski sprzedał (wbrew obywatelom) stadion warty 120- 150 milionów za 30. Dopilnuje sukcesu inwestycji i co go dalej obchodzi miasto? Kto miał się obłowić już swoje zgarnął więc miasto może upaść.

 7. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dzisiaj siedlecka władza pokazała, że żądania mieszkańców ma gdzieś. Dlatego gorąco zapraszamy na PROTEST pod Urzędem Miasta w piątek o godz. 9:30.

  Koalicja Zgoda i Rozbiór chciałaby i naszych głosów i naszych pieniędzy, w zamian nie okazując nawet odrobiny dobrej woli. Nie dostaną ani jednego, ani drugiego.

  https://www.facebook.com/events/114262075403240/?fref=ts

 8. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Uwaga uwaga skarbnik miasta pan Kazimierz Paryła w roku 1993 startował do parlamentu z tej samej opcji co donald tusk i znaczna część obecnej platformy czyli z kongresu liberalno-demokratycznego (to nie byli żadni wolnorynkowcy tylko kombinatorzy) na szczęście dostali 3% z kawałkiem i nie weszli.Więc jak to jest,że skarbnik miasta wywodzi się z tej opcji nawet były prezydent Siedlec Mirosław Symanowicz był nawet szefem kld na województwo dawne siedleckie czy jakoś tak.Czy to nie jest hańba,że ci ludzie kandydowali z tej opcji a ta kld rozwalała polski przemysł w latach 90 wyprzedzając jak idzie co się da dlaczego pan Paryła i nawet pan Symanowicz byli w kld po co tam byli co ich trzymało.

 9. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Kolejny strzał w kolano, jeśli nie w głowę. Miasto z takim potencjałem a tak schodzi na psy przez tych złodziei

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?