SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Przeciw tzw. „uchwale śmieciowej”

Beata Głozak poniedziałek, 19 listopada 2012, 23:58 Siedlce, Wydarzenia

Czy siedlczanie zamanifestują swoje niezadowolenie wobec decyzji jaką podjęli siedleccy radni w minionym miesiącu ws. ustalenia sposobu naliczania opłat za gospodarowanie odpadami? Bardzo możliwe, że stanie się to przed sesją miejską zaplanowaną na najbliższy piątek. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że z zamiarem protestu noszą się mieszkańcy domów spółdzielczych.

Takie zdjęcie i takiego maila przesłano nam dzisiaj na naszą skrzynkę pocztową. Autor podpisał się jako „oburzony”.

Witam. Na drzwiach klatki mojego bloku zobaczyłem dzisiaj taką oto kartkę. Chyba w końcu przebrała się miarka naszych radnych. Siedlczanie mają dość bzdurnych pomysłów i uchwał wziętych z kosmosu. Ja wiem, że uchwałę wymuszają na nas przepisy odgórne, ale chyba nie nakładają one na samorządy ustalania górnej granicy powierzchni mieszkania od którego mają być pobierane opłaty. Dlaczego mam zgadzać się, żeby ludzie mający 200 m kw. i posiadających 2 dzieci płacili tyle co ja sam na 70 m kw? Dlaczego ja i moja rodzina, która produkuje „tony” śmieci ma płacić mniej niż jedna staruszka, której nie został już nikt? AB-SUR-DAL-NE!!!!!

Wnosimy o zmianę wysokości stawki oraz metody ustalania opłaty za odpady komunalne – od ilości zamieszkałych osób a nie od m2. Jeśli pozostanie metoda naliczania z metra to wszyscy solidarnie muszą płacić w Siedlcach w 100% za swoje m2. Nie może być w mieście „kasty uprzywilejowanej”, którzy będą płacić za 70 m2 pomimo posiadania znacznie większej powierzchni mieszkaniowej.

Jednocześnie mieszkańcy domów spółdzielczych nie wyrażają zgody, aby SSM zbierała od swoich mieszkańców tzw. „podatek śmieciowy” i przekazywała go do kasy miejskiej. Mieszkańcy chcą sami w/w podatek wpłacać do kasy UM Siedlce, tak jak np. podatek od nieruchomości.

Zapraszamy w dniu 23.11.br. pod Urząd Miasta przed sesją Rady o godz. 9:30. – czytamy na zdjęciach.

bg

 

25 komentarzy

 1. sylka dodano 9 lat temu

  LUDZIE NIE MAJA PRACY A TU KOLEJNE PODWYŻKI I NOWE OPŁATY! NP NA 70M2 MOŻE MIESZKAC RODZINA WIELODZIETNA Z MALYM DZIECKIEM, A Z DRUGIEJ STRONY NA 70M2 TYLKO 1 OSOBA! I CO OBIE RODZINY WYTWARZAJA TYLE SAMO ŚMIECI?! NIE MA W TYM RACJONALNEGO ROZUMOWANIA. TO MY SAMOTNIE MIESZKAJACY BEDZIEMY PŁACIC ZA SIEBIE IZA DUZE RODZINY KTORE PRODUKUJA WIELE SMIECI!!! PRECZ Z UCHWAŁĄ!!!

 2. bonio dodano 9 lat temu

  Jeżeli płacić od metra, to od całej posiadanej powierzchni lokalu mieszkalnego , a nie tylko za 70 m, co za dziwne przywileje wymiśliła Rada. Z tego przywileju skorzystają tylko ludzie zamożni z dużymi willami. Jeżeli ustalono, że to metr powierzchi decyduje o wysokości opłaty, to niech własciciel płaci za każdy metr lokalu , może wówczas stawka będzie nizsza.

 3. Andrzej dodano 9 lat temu

  Tragedia ! JAK MOŻNA CHCIEĆ TAKICH RADNYCH I PREZYDENTA który dokładnie wiedział długo wcześniej co jest grane. Co to za miarodajne wyliczenie ile metrów tyle zapłacisz. Najbiedniejsi znowu przegrywają bo do 70 metrów kw sie liczy. a ludzie co mają wielkie domy itd… Czemu znowu wymyślili żeby ludzi z pieniędzy okradać ? Całkiem nie tak dawno podatki większe wprowadzili . Teraz kolejny krok … Ta władza jest dla bogatych ludzi. Wasza decyzja siedlczanie jak lubicie jak was sie w biały dzień okrada to zgadzajcie się na wszystko.

 4. mirka56 dodano 9 lat temu

  Radni siedlcecy ustawili metodę smieciową pod bogaczy – co maja duże wille.

 5. zoorroo dodano 9 lat temu

  Ja mam dwa mieszkania jedno 50 metrów , a drugie 48 metrów , więc za ile zapłacę . Czy ktoś mi na to odpowie , uważam , że za 70 metrów , jak Ci co posiadają ogromne wille . Niezle wymyślili siedleccy rajcy , obciązają tylko tych z mniejszymi mieszkaniami. Jest to bardzo niesprawiedliwe. Nie spodziewałam się tego po władzy siedleckiej.

 6. Klaw9999 dodano 9 lat temu

  Popieram wniosek protestacyjny.Z jakiej racji mam płacić 35 zł gdy w mieszkaniu 51 m mieszkam tylko z mężem.W mniejszych mieszkaniach zamieszkuje 5 i więcej osób.Dlaczego mam płacić za ich śmieci?. dlaczego mam dopłacać za śmieci osób zamieszkających w willach.??? ,

 7. raz sierpem raz młotem czerwona chołote! dodano 9 lat temu

  pogonic ich i tyle:)

 8. spoza miasta dodano 9 lat temu

  Postawa Pani protestującej z flaga na ulicach Siedlec zasługuje na pochwałę!
  Dzięki swojej odwadze potrafiła sprzeciwić się \"szanownie panującej władzy\"…
  Piszę \"szanownie panującej\", bo nie jest to władza absolutna i dozgonna:) niestety:)
  Panie Prezydencie , proszę o tym pamiętać przy wprowadzaniu swoich, wygodnych dla pana (470 m :)) praw…..
  Jako obserwator z innego województwa mam nadzieję, że solidarność wyborców i aktywne przyłączenie się do protestu zmieni sposób myślenia pana prezydenta i rady.
  Zostaliście wybrani przez swoich wyborców i……pamiętajcie o tym:)

 9. jak czytam dodano 9 lat temu

  MOŻNA SIĘ ZGADZAĆ Z UCHWAŁĄ RADY MIASTA POD PRZEWODNICTWEM PANA KARASIA BĄDŹ NIE, ALE MNOŻENIE KOMENTARZY PRZED JEDNĄ OSOBĘ ZAKRADA NA ŚMIESZNOŚĆ (data dodania poprzednich 8 komentarzy: od godziny 14:08 do 14:20, pomijam podobny sposób ich redakcji). Pozdrawiam zachłannych.

 10. jarek dodano 9 lat temu

  Spotykamy sie w piatek 23 listopada pod Urzedem Miasta o godzinie 9.30. Protest zobaczy cala Polska. Niech cały kraj dowie sie jaka mamy demokracje w Siedlcach!
  Powiadomimy TVP i inne media.
  Przybywajmy śmiało!!!
  Skoro wiekszosc chce rozliczac sie metoda od osob zamieszkalych, to dlaczego władza na siłe wciska ze ''od metra"?!
  To jest gwałt na woli społeczenstwa!!!
  Pokazemy ile nas jest. W tym miescie nie sa tylko metry, ale i ludzie!

 11. net-r dodano 9 lat temu

  Właśnie wróciłem ze spotkania, a właściwie z dwóch spotkań. Najpierw w klubie Lech było około 250-300 osób – spółdzielców- gdzie po krótkich wyjaśnieniach zarządu i administracji spółdzielni rozgniewani spółdzielcy przeszli do szkoły nr 9 gdzie konkurencyjne spotkanie zorganizował pan prezydent ze swoją świtą, było tam około 30-40 osób w tym połowa to urzędnicy miejscy. Do nich doszło około 150 osób ze spółdzielczego zebrania i dopiero zaczęła się jazda. Można by dużo pisać, ale po około 2 godzinach ostrej wymiany zdań prezydent w swojej wypowiedzi obraził (tak przyjęło to większość uczestników) zebranych którzy z gwizdami opuścili salę. Myślę, że obecni na spotkaniu dziennikarze opiszą to dokładniej.

 12. jak czytam dodano 9 lat temu

  w 40% miast w Polsce śmieci rozlicza się od metra, z resztą takie rozwiązanie zaproponował polski rząd, więc sprawa nie budzi żadnej sensacji w mediach, tym bardziej ogólnopolskich – budzi sensację w tych polskich spółdzielniach, w których od lat 70. nie zaszły żadne zmiany i jakakolwiek zmiana po prostu nie jest dla nich do przyjęcia, za dobrze im jest, że mogło być gorzej

 13. to ja dodano 9 lat temu

  niech każdy przyniesie do urzędu worek śmieci, przyniescie smieci, tylko nie rozrzucać! postawić kulturalnie pod drzwiami.

 14. Wawer dodano 9 lat temu

  No to będzie wesoło prezydent sobie gola strzelił a to wszystko we współpracy z prezesem spółdzielni z drugiej strony ja mam płacić za śmieci ja segreguje a niech spółdzielnia przygotuje pojemniki na odpowiednie śmieci dziś byłem świadkiem segregowane śmieci wpakowane do jednej smieciarki!! Więc pytam sie po jakiego wala ja mam płacić? Jakt nikt tego nie kontroluje? No chyba ze prezes spółdzielni!! Póki co to złodziejstwo w majestacie prawa! A ja sie pytam kto mi w firmie podwyżkę da?

 15. taczki na piatek dodano 9 lat temu

  Fora ze dwora panowie magnaci! Nosicie garnitury od Armaniego, jezdzicie limuzynami i mieszkacie w willach z ogrodami. Dosyc juz tego!!! Miarka sie przebrala. Tak nas potraktowac? "panstwo juz nie macie wyboru, musicie ta metode przyjac"
  Nie!
  Dosyc juz mamy ponizania nas ludzi biednych. W miescie ubostwo. Co sie glownie u nas otwiera? Ciucholandy i firmy kredytowe. A wy sie chwalicie jaki to dorobyt panuje. Dla plebsu grochoweczke na festynie, a sami biesiadujecie przy bazantach i czerwonym winie.
  Basta!
  W piatek 23 listopada o godzinie 9.30 protest, ktory rozpocznie jesienna "wiosne ludow" w miescie Siedlce.

 16. ??? dodano 9 lat temu

  takiego popisu "populizmu" jak taczki na piątek to już dawno nie widziałem 😀 ludzie to tacy sami ludzie jak Wy, nie dajcie się omamić jakimś naganiaczom 🙂

 17. kasiasty prezydent dodano 9 lat temu

  Ja mam duzo forsy i bardzo chce placic za kazdy metr powierzchni. Dlaczego mi sie na to nie pozwala? Poniewaz Rada Miasta uchwalila ze tylko za 70m2 ma sie pobierac podatek. Ja chce duzo placic za smieci, a tu takie ograniczenia? Prosze dac mi mozliwosc zaplacenia za kazdy z 470 metrow.

 18. "czas honoru" dodano 9 lat temu

  Jak wam nie wstyd? Spoleczenstwo domaga sie zmiany uchwaly, a wy trzymacie ostro "za morde" i mowicie: nie ma juz innej opcji tylko "od metra"
  To ja sie pytam: gdzie ja jestem? Albo jestesmy w Europie albo nie.
  JESLI WOLA LUDU JEST PLACIC OD METRA TO MIEJCIE HONOR TO USZANOWAC!
  Na tym polega panowie radni demokracja. Macie mandat zaufania, ale nie jest on nie do odwolania. Zorganizujemy sie i beda nowe wybory samorzadowe.
  A wiec taczki na piatek potrzebne!

 19. monia dodano 9 lat temu

  Jesli widzisz ze twoj prezydent juz cie nie slucha, to wiedz ze cos sie dzieje.
  Jesli radni uchwlaja ze od metra i tylko za 70m2 to wiedz ze juz diabel sie nimi interesuje
  Ps. W piatek bede pod Urzedem Miasta by zaprotestowac przeciw ucwale smieciowej, ale takze przeciw polom golfowym na Placu Sikorskiego. Postawcie na nim namiot dla bezdomnych aby nie spali pod golym niebem na laweczkach obok pomnika papieza. Durne pomysly macie w glowach. Zejdzcie na ziemie z oblokow.

 20. y. dodano 9 lat temu

  Nie rozumiem poglądu, że ustawa ma (wg społeczeństwa) faworyzować ludzi mieszkających w domach i willach. Ktoś tu chyba coś pomieszał. Sprawa jest prosta: 1) Korzyści przynoszone są gospodarstwom, gdzie mieszka wiele osób na małym metrażu – tu się zgodzę. 2) Niekorzystne zmiany są dla małej ilości osób na dużym metrażu (np. samotny człowiek w domu).

 21. a do y dodano 9 lat temu

  nie rozumiesz? a moze nie chcesz zrozumiec?
  pracujesz w Urzedzie Miasta-to cie rozumiem ha ha

 22. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dzisiaj siedlecka władza pokazała, że żądania mieszkańców ma gdzieś. Dlatego gorąco zapraszamy na PROTEST pod Urzędem Miasta w piątek o godz. 9:30.

  Koalicja Zgoda i Rozbiór chciałaby i naszych głosów i naszych pieniędzy, w zamian nie okazując nawet odrobiny dobrej woli. Nie dostaną ani jednego, ani drugiego.

  https://www.facebook.com/events/114262075403240/?fref=ts

 23. y. do a dodano 9 lat temu

  Nie to, że jestem ułomny – po prostu jakoś nie mogę złapać toku myślenia. Proszę jasno i prosto w jednym zdaniu w jaki sposób korzyści odnieść mają niby urzędnicy mieszkający w dużych domach?

  (Przyznaję, nie przeanalizowałem dogłębnie zapisów ustawy – być może stąd ta niewiedza.)

 24. do y dodano 9 lat temu

  Sprawiedliwie to jeżeli X ma 500 m2, to niech płaci za 500 a nie 70, jeżeli od powierzchni, a cwaniacy zrobili do 70 m2. Właśnie ja mam 70 m2, a mieszkam tylko z żoną. Piętro niżej mieszka jedna pani. Tu nie ma co analizować, po prostu nasi władcy, tacy bogobojni zrobili większości świństwo i jeszcze się głupio tłumaczą.

 25. kolo dodano 9 lat temu

  metry nie produkują śmieci tylko ludzie!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?