SPIN

Miasto żąda sprostowania [aktualizacja]

Aneta Borkowska czwartek, 22 listopada 2012, 10:47 Aktualnie, Wydarzenia

Wojciech Kudelski, prezydent miasta wysłał wczoraj (21 listopada) pismo do redaktora naczelnego Serwisu Samorządowego PAP o sprostowanie artykułu „Informacja (nie) publiczna”, które ukazało się 16 listopada.

Autor artykułu napisał: Forum Obywatelskiego Rozwoju sprawdziło jak funkcjonuje prawo dostępu do informacji publicznej w praktyce wysyłając jednolity wniosek o udostępnienie tych samych informacji do 20 urzędów miast w Polsce. Pełnej odpowiedzi na wszystkie pytania udzieliło tylko osiem miast, 13 urzędów udostępniło część informacji. Siedlce jako jedyne z badanych miast odmówiło dostępu do informacji publicznej.

Magistrat żąda sprostowania tej informacji, gdyż jak twierdzi 20 września przedstawiciel Forum Obywatelskiego Rozwoju otrzymał zgodnie z żądaniem, informację dotyczącą oświatowych jednostek budżetowych w formie pliku elektronicznego. Miasto przesłało kserokopię maila wraz z dodanym załącznikiem.

SPROSTOWANIE (pdf)

opr. ab

6 komentarzy

 1. hehe dodano 9 lat temu

  Zaraz będzie tak, że niby wysłali plik, a nie dotarł do odbiorcy. Tylko pytanie, czy na pewno wysłali?

 2. co tu prostowac... dodano 9 lat temu

  Przy tym Sekretarzu Miasta, będzie wtopa za wtopą.

 3. Łukasz 25 dodano 9 lat temu

  Jak plik nie doszedł i potwierdzenia nie ma to plik nie został wysłany i tyle 😀 Ciepło mają skończyło się niepatrzenie władzy na ręce 😀

 4. Prof. dodano 9 lat temu

  Za niedopełnienie obowiązku odpowiedzi na zapytanie o informację publiczna grozi odpowiedzialność prawna osoby która powinna informacji udzielić. Bardzo mnie ciekawi jak było naprawdę. Chociaż wcale bym się nie zdziwił jakby to była ochrona kolegi i interesów.

 5. zawstydzony dodano 9 lat temu

  http://www.for.org.pl/pl/a/2447,Jak-miasto-Siedlce-odmowilo-dostepu-do-informacji-publicznej

 6. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Banda złodziei

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?