SPIN

POLICJA: Prawie 40 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

Aneta Borkowska piątek, 23 listopada 2012, 15:35 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (22 listopada) około godz. 16.30 przy ulicy Sokołowskiej policjanci siedleckiej komendy oraz CBŚ KGP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali do kontroli drogowej TIR-a.

W trakcie kontroli stwierdzono, że naczepa pojazdu jest pusta, jednak pies służbowy Izby Celnej wyraźnie zaznaczył, że w naczepie czuje tytoń. Podczas szczegółowej kontroli znaleziono specjalnie wykonaną skrytkę, w której znajdowało się 38 120 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku z tą sprawą zatrzymano do wyjaśnienia dwóch mężczyzn. Jak wynika ze wstępnych ustaleń papierosy te miały najprawdopodobniej trafić do nielegalnego obrotu na terenie Polski. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku tego procederu wyliczono wstępnie na kwotę ponad 600 tyś złotych.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. Czytaciel dodano 9 lat temu

    Ponad 600 tyś. zł + średnio 1,5 tony paliwa, przekombinowana waluta, oraz czas pracy kierowcy itd… Tysiące takich pojazdów w ciągu doby powraca do kraju od dawna i nikomu to nie przeszkadzało, że budżet traci miliardy, aż tu nagle tzw. elita polskiej Policji przyjechała do Siedlec, aby ujawnić aż jeden pojazd powracający zza wschodniej granicy. Ciekawe…

  2. ciekawski dodano 9 lat temu

    jestem ciekawy jak pies zaznaczyl ze to akurat jest tytoń 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?