SPIN

„Żółkiewski” musi dostać kolejne pozwolenie na budowę

Beata Głozak wtorek, 4 grudnia 2012, 18:15 Siedlce, Wydarzenia

Bliżej a jednak dalej – takimi słowami można określić obecną sytuację IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i kwestię jego remontu.

W minionym tygodniu w siedleckim urzędzie złożono poprawioną wersję projektu rewaloryzacji i rozbudowy szkoły. Przypomnijmy, że w pierwszej zakładano, że IV LO wzbogaci się o halę sportową i tzw. łącznik między nią, a odremontowanym starym budynkiem przy ul. Konarskiego. W ostatnim czasie  w związku z brakiem pieniędzy z hali zrezygnowano, a inwestycja zakończy się na łączniku.

Pierwszy projekt IV LO Fot. IV LO

Pierwszy projekt IV LO Fot. IV LO

– Jeżeli wszystko będzie zgodnie z umową i naniesione poprawki zostaną zaakceptowane to  zaczniemy starać się o pozwolenie na budowę – tłumaczy skarbnik miasta Kazimierz Paryła. – Kolejne pozwolenie, gdyż to, które podpisał prezydent wcześniej straciło ważność – dodaje.

Stało się tak właśnie przez wspomniane zmiany w projekcie, które oczywiście wydłużą czas oczekiwania na  początek remontu.

– Nie przewiduję, że potrwa to dłużej niż trzy czy cztery miesiące – mówi Paryła. – No chyba że wyskoczą nam jakieś problemy z zewnątrz – dodaje potem.

Prawda jest też taka, że w sprawie remontu liceum pojawia się wiele sprzecznych informacji. Jeszcze w sierpniu tego roku podczas konferencji prasowej władze miasta twierdziły, że wbicie pierwszej łopaty na placu budowy to kwestia roku 2013. Zgodnie z obecną, najbardziej aktualną wieloletnią prognozą finansową Siedlec wydatek na ten cel jest zapisany na rok 2015 i choć to na razie tylko projekt, który oczywiście może ulec zmianie nie napawa optymistycznie. Trudno też uwierzyć w to, że władze miasta chcą zachować informację o remoncie budynku do ostatnich sekund w tajemnicy. W tej chwili liceum wynajmuje sale budynku Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej  przy ul. Sokołowskiej.

ab

11 komentarzy

 1. UG dodano 9 lat temu

  A przepraszam bardzo, kogo tam będziemy uczyć jak w gimnazjach braki uczniów, to po co pakować kasę w remont tego budynku. Przecież w kasie miasta pusto. Może przenieść IV LO do innego w odpowiednim stanie budynku tam gdzie wyremontowano ostatnio np SP 10.

 2. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Szkoła szkołą, ale co z zabytkowym obiektem? Może by tak Muzeum? Wtedy kasa na remont by się znalazła. A powyższy wpis dotyczący nowej lokalizacji szkoły…traktuję jako głupi żart. Od połowy XIX w. zawsze tam był Żółkiewski…, a uczniami tej szkoły byli znamienici Polacy.(Aleksander Głowacki – Prus, Leon Wyczółkowski i inni.)

 3. ... dodano 9 lat temu

  Niech się inne szkoły martwią, kogo będą uczyć. Na taką szkołę jak Żółkiewski popyt będzie zawsze.

 4. bez kombinowania dodano 9 lat temu

  Jakie MUZEUM??? może diecezjalne!!! bo już takie przymiarki były . Są w moim mieście takie szkoły które nie powinny być likwidowane jak PRUS, KRÓLÓWKA i ŻÓŁKIEWSKI to jest ŚWIĘTOŚĆ i tożsamość Siedlec…… reszta szkół o profilu liceum mogą iść na szczaw. Wystarczająco jest już humanistów pracujących w dyskontach spożywczych na kasach. SIEDLCZANIN w trzecim pokoleniu, to pisze :)))

 5. JP dodano 9 lat temu

  ZNOWU POJAWIAJĄ SIĘ INFORMACJE,A RACZEJ SPEKULACJE DOTYCZĄCE BARDZO DOBREJ SZKOŁY.ŻÓŁKIEWSKI MA SUPER OPINIĘ I TO JEST ICH ATUTEM.ICH MIEJSCE JEST NA KONARSKIEGO.

 6. szkodnik dodano 9 lat temu

  Znowu ten szkodnik Dobijański chyba palce maczał w tworzeniu tego artykułu. Jeszcze raz apeluję do ciebie szkodniku, nie włączaj się w dyskusje jakiekolwiek, a już napewno wara od likwidacji szkół. Na Śląsku – skąd pochodzisz możesz takie zabiegi czynić.

 7. 123998 dodano 9 lat temu

  tak muzemum diecezjalne
  Zbynio ma kase odremontuje wypełni historia a potem zbierze 3x tyle od ludzi malo ze bedzie uratowany budynek

 8. Absolwent dodano 9 lat temu

  A ja proponuję za pieniążki ewentualnie przeznaczone na remont Żółkiewskiego przeprowadzić KOLEJNY remont innej, bardzo zacnej placówki kulturalno-oświatowej, mieszczącej się w zabytkowym budynku i to w samym centrum Siedlec: Zakładu Karnego. Parafrazując wpis "UG "na początku forum: ta placówka to dopiero ma przyszłość, klienteli nigdy nie zabraknie, po co nam dbać o szkoły!

 9. szkodnik - taaa dodano 9 lat temu

  Ten Dobijański to jakiś wszechmocny jaet – zwykły radny a ile może – nawet zatrzymać budowę Żółkiewskiego pomimo tego, że dyrektor szkoły z PiS-u, Prezydent z PiS-u. Git gość z tego Dobijańskiego.
  Niewyżyci palanci udzielający się na forach w taki sposób jak szkodnik i spółka (pewnie członków PiS próbujących odwrócić uwagę od siebie) niech żyją!!!!

 10. UG dodano 9 lat temu

  Ja przepraszam ze mój trudny żart, ale miałam nadzieję, że więcej osób się zdecydowanie sprzeciwi.

 11. myszka dodano 9 lat temu

  Może pan Prezydent odpowie podatnikom, ile kosztuje pozwolenie na budowę? Na jedno pozwolenie pieniądze już wydał to może drugie pozwolenie sfinansuje z własnej kieszeni. Nie można marnotrawić ludzkich/społecznych pieniędzy! Jest wokół tyle biedy i jeszcze jedno, jaki jest miesięczny koszt wynajmowania pomieszczeń dla Żółkiewskiego, czy ta szkoła nie może tymczasowo mieścić się w którymś budynku należącym do miasta?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?