SPIN

Ponad setka Mikołajów wyszła w miasto

Beata Głozak czwartek, 6 grudnia 2012, 18:37 Siedlce, Wydarzenia

114 lub nawet 124 – tylu św. Mikołajów weszło dzisiaj na siedleckie lodowisko przy ul. Prusa 6 a to oznacza, że nie pobito nieoficjalnego rekordu świata należącego do Australii. Tam na ślizgawce udało się zgromadzić 215 Mikołajów.

Dzisiejsza próba bicia rekordu była zakończeniem akcji „Mikołaje na lodowisku” zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Siedlce i Agencję Rozwoju Miasta Siedlce. Około godz. 14. ponad setka Mikołajów spotkała się na Placu Gen. Władysława Sikorskiego następnie wyruszyła w miasto częstując przechodniów cukierkami a potem wszyscy zebrali się na miejskim lodowisku. Wcześniej Mikołaje sami kierowali prośby do św. Mikołaja zapisując na kartkach swoje życzenia i wieszając je na sznurkach rozwieszonych na centralnym placu miasta.

Artur (uczeń KLO): To coś nowego

To akcja, która nas jednoczy. Możemy pokazać Siedlcom i siedlczanom, że młodzież jest, że coś robi i oby jak najwięcej takich inicjatyw. Trochę tego brakuje. Myślę, że Młodzieżowa Rada Miasta z przewodniczącą Katarzyną Rumik robi w naszym mieście coś nowego, coś czego jeszcze tutaj nie było. My tutaj też sami przyczepialiśmy swoje życzenia do prawdziwego św. Mikołaja, bo ten nasz jest sztuczny jak wiemy. Chcieliśmy pokazać że też mamy swoje marzenia i że chcemy też coś dostać od św. Mikołaja. Mamy tu na przykład życzenie „chcę wrócić do wakacji”, czyli widać, że ktoś po prostu pragnie ciepła. Tu na przykład mamy prośbę o zdanie matury. O! Chyba matura to główny temat życzeń.

Danuta (siedlczanka): Zachwycona

Świetna sprawa i podziwiam naszą młodzież, że w tak krótkim czasie potrafiła się zorganizować. No wspaniale to wygląda. Myślę, że gdyby młodzież częściej organizowała się w takie akcje w całym mieście byłoby spokojniej i weselej. To jest cudowna sprawa. Oni wszyscy potrafili się zorganizować, jest kolorowo i chciałabym żeby jeszcze ten rekord udało im się pobić. Tego im życzę.

bg

no images were found

Cała fotorelacja TUTAJ

10 komentarzy

 1. ola dodano 9 lat temu

  piękne fotki, dziękujemy! było super 🙂

 2. ...porażka dodano 9 lat temu

  …Dziewczęta i Chłopcy z MRM oraz Panie i Panowie ARMS…przykro, ale to trzeba nazwać Waszą porażką…pod każdym względem, tylko za czyje pieniądze się bawicie i kto to koordynował? Miasto? ARMS? bez porozumienia z Miastem? Drogi Panie Prezesie ARMS…ktoś w tej Agencji musi nosić…spodnie…

 3. ...porażka dodano 9 lat temu

  …i jeszcze jedno i tak pewnie nie zaliczono by tego rekordu, bo bycie w samej czapce Mikołaja nie oznacza, że się jest tzw. Św. Mikołajem…jest się wtedy tylko atrapą Św. Mikołaja…

 4. Siedlecki Mikołaj dodano 9 lat temu

  Osoby, które miały samą czapkę Mikołaja nie były liczone- to po pierwsze.
  Po drugie- nikt nie sponosorował imprezy. Ludzie sami kupowali stroje, dawali cukierki, załatwiali nagłośnienie i potrzebne materiały do akcji.
  Event został zoorganizowany w zaledwie 3 dni. To ogromny sukces, żeby zgromadzić tyle osób w tak krótki okres czasu, na dodatek mając kampanię tylko na fejsie.
  Ja byłem na wydarzeniu i stwierdzam, ze było epicko! Denerwuje mnie to, że ci którzy się nie przebrali i nie brali udziału w akcji krytukują imprezę. Każdy kto był- bawił się świetnie. Najłatwiej oczerniać.
  Kto nie był niech żałuje, bo zabawa była przednia!

 5. szkoda słów... dodano 9 lat temu

  Ta setka osób to jak na 80 tys. miasto – kropelka w morzu. Za dużo dymu, za mało pracy.

 6. to jakieś żarty. dodano 9 lat temu

  Za mało pracy? Mogę się zgodzić, ale tylko połowicznie. Za mało pracy od strony ARMS – nie zrobili nic. Dzieciaki z Młodzieżowej Rady Miasta uwijały się jak mogły, z tego co wiem od czasu, gdy powstała akcja, niektórzy z nich do samego wydarzenia zapominali o śnie. Jedyne zastrzeżenia można rzucać w stronę ARMS`u. Nie dali na całe wydarzenie ani grosza, ani odrobiny pomocy.

 7. do szkoda słów dodano 9 lat temu

  a w całym Sydney w Australii znalazło się… zaledwie 215 osób 😉 więc nie wiem czy nasza setka to mało!

 8. śnieżynka dodano 9 lat temu

  nie było Cię tam, to się nie odzywaj.Bardzo fajna akcja- oby takich więcej 😉
  ps jak jesteś taki/taka mądra to sam coś takiego zorganizuj

 9. siedlczanka dodano 9 lat temu

  Nie zwracajcie uwagi na tych, co ciągle maja jakieś "ale". Widziałam przemarsz Mikołajów przy katedrze. Wszyscy uśmiechnięci, rozśpiewani… Mega pozytywna energia. Żałowałam, że nie byłam z córką.
  Pozdrawiam organizatorów.

 10. Nauczyciel dodano 9 lat temu

  Dziwię się niektórym komentarzom, bo o ile polityków można krytykować na różny sposób, bo co niektórzy na to zasługują, to myślę że w kierunku naszej siedleckiej młodzieży należy się po prostu szacun; za to że potrafią się zorganizować; za to że potrafią się fajnie bawić; za to że nie wykorzystują wolnego czasu na picie czy nie daj Boże ćpanie i inne patologie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?