SPIN

I Międzynarodowy Festiwal Tańca Teatr Jednego Tancerza

Aneta Borkowska piątek, 7 grudnia 2012, 09:36 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 grudnia o godz. 19. do Sali „Podlasie” na I Międzynarodowy Festiwal Tańca-Teatr Jednego Tancerza-Siedlce 2012.

I Międzynarodowy Festiwal Tańca – Siedlce 2012 to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym mieście, gdzie w powojennych latach taniec zaszczepiała znana światowa tancerka Józefa Buczyńska. „Laboratorium wewnętrznego dialogu” to tytuł i myśl przewodnia, która ma łączyć wszystkie solowe prezentacje. W tym roku na zaproszenie organizatorów przyjadą znakomici tancerze z Japonii, Singapuru, Wielkiej Brytanii i Polski.

Festiwal ma na celu stworzenie w Siedlcach przyjaznego miejsca spotkań i konfrontacji dla choreografów i tancerzy teatrów tańca młodego pokolenia, miejsca wymiany wizji wewnętrznych przeżyć współczesnego człowieka, za pomocą indywidualnego języka tańca, indywidualnego artyzmu oraz stylu. Dla miłośników tańca i teatrów tańca z pewnością będzie to wielka uczta duchowa.

Ponadto 15 grudnia w Akademii Sztuk Piękna 7 przy ul. Pułaskiego 7 od godz. 16. odbędą się warsztaty z uczestnikami Festiwalu.

Bilety na prezentacje festiwalowe 16 grudnia w cenie 25 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Pułaskiego 6 oraz budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63.

źródło: MOK

35 komentarzy

 1. anty dodano 9 lat temu

  w moku ostatnie pieniądze z 2012 roku idą w taniec – LUZ, LUZ, LUZ – cóż za nowość, nie skorzystam

 2. Profilowanie dodano 9 lat temu

  Teatr w Moku? A miały się profilować. Gratuluję pomysłu CKiS, który znowu xeruje Mok. W Moku luz nad wszystko. MOK powołuje się na Ziutę Buczyńską, a Woszczyński rozwiązał Podlasie, które zbudowała Ziuta. Śmiech na sali. A teraz zarżnie Chodowiaków.

 3. subiektywny obiektywny dodano 9 lat temu

  MOK – My Oferujemy Kabarety. Jaka to kultura ja się pytam? A jak nie kabarety to (jak słusznie zauważyli czytelnicy powyżej) LUZ.

 4. vic dodano 9 lat temu

  A co Tobie przeszkadza, że MOK, którego pracownikiem przez 40 lat była p. Ziuta Buczyńska-Legenda Siedlec ,której 10 rocznica śmierci przypada w grudniu, organizuje Festiwal Tańca u siebie w Sali Podlasie? Widocznie to oddanie hołdu tej Niekwestionowanej Ambasadorce Kultury Polskiej, o której świat pamiętał tylko jakby mniej Siedlce.To Honorowy Członek ZASP-u, więc Festiwal Tańca jednego Tancerza pod patronatem nazwiska światowej sławy Tancerki, powinien być przyjęty z godnym szacunkiem, a nie nieuzasadnioną aluzją że coś jest powielaniem ckis. BO NIE JEST to niestety pomysł ckis!! Jak również nie jest prawdą to, że dyr. Woszczyński rozwiązał ZPiT " Podlasie", bo zrobił to ktoś inny!Niedługo ukaże się oczekiwana Biografia p.Z Buczyńskiej na którą wiele osób czeka z niecierpliwością, bo to Uczta dla Duszy i edukacja.

 5. SMTiF dodano 9 lat temu

  Jutro 8 grudnia przypada 10 rocznica śmierci i 102 rocznica urodzin Wybitnej Tancerki okresu międzywojennego, pózniejszego Choreografa w wielu Teatrach w Polsce i Warszawie, ukochanej Choreograf i Założycielki ZPiT " Podlasie"- jak zwykle spotykają się przy grobie Pani Ziuty wielbiciele Jej Talentu i przyjaciele ze Stowarzyszenia Miłośników Tańca i Folkloru im Ziuty Buczyńskiej.

 6. vic2 dodano 9 lat temu

  To skandal, że nie ma Podlasia, to Skandal że nie ma Pani Andrzejewskiej, to skandal że nie ma Pana Keslera, jest tylko Luz w Moku i tyle. Bieda aż piszczy. MOK się nigdy nie rozwinie więcej jak Luz. Bo nikt nie może przeskoczyć M.W.

 7. vic do vicz..... dodano 9 lat temu

  Nie podszywaj się pode mnie vicz, nie mogłeś wymyśleć innego nicku ? Jakoś podobnie zabrzmiało 🙂 O jakiej biedzie piszesz? Nie wiesz , ze pieniądze trzeba wydać do końca roku, bo inaczej w następnym roku dotacje będą zmniejszone? Czy jest to jakąś zbrodnią ,że MOK prezentuje przed końcem roku swój roczny dorobek? Chyba jesteś z ckis,że piszesz cyt:-"Bo nikt nie może przeskoczyć M.W." Dziwnie to zabrzmiało, gdyż niepochamowane parcie na szkło posiada tylko jedna osoba w tym mieście, wszyscy wiedzą kto……..! Zapewniam ciebie, że kulisy decyzyjności są zupełnie inne, a jeżeli chodzi o ZPiT"Podlasie"-to właśnie M.W.próbował reaktywować zespół, lecz przydzielono do MOK-u "Chodowiaków"( co w/g niektórych nie jest takie pewne, gdyż ma być teatr tańca ludowego, nadal przy ckis). Pozdrawiam 🙂

 8. Rewers dodano 9 lat temu

  Pani W. vel vic – prosze odpuścić… atakuje Pani różne osoby w swym poście, gloryfikuje inne, niechaj ludzie to ocenią…

 9. subiektywny obiektywny dodano 9 lat temu

  vic napisała: "Nie wiesz , ze pieniądze trzeba wydać do końca roku, bo inaczej w następnym roku dotacje będą zmniejszone?" Czyli puentując ten fragment ZA DUŻO GDZIENIEGDZIE PIENIĘDZY, a jak za dużo to trzeba wydać. Na co wydać? Na LUZ, bo tak mało pieniążków uzyskuje w skali roku.

 10. ...w Podlasiu? dodano 9 lat temu

  Gratuluję pomysłu, żeby w Sali Podlasie robić – UWAGA, UWAGA!!! Międzynarodowy FTT JT…przecież tam nic nie widać!!! z pozycji klęczącego oglądać układy choreograficzne? w za głębokich i zasłaniających fotelach? Jak
  cokolwiek można ocenić? porównać? przeżyć? zobaczyć technikę? To tak jakby na składaku chcieć wygrać Tour de France.
  I jeszcze jedno proszę do końca doczytać to tylko Teatr Jednego Tancerza. No może jeden "mim tancerz" tam się na scenie zmieści, ale co tam dobry tancerz może pokazać?, a WIDZ wszystko będzie widział z pozycji kolan, z głową do góry, co dwie minuty zmieniając pozycję siedzącą bo nic nie widać, i może o to chodzi? A iluż dniowy jest ten festival o nazwie Międzynarodowej? 3 godzinny, no może 4 godzinny? Śmiech na "Sali"…Podlasie!!!

 11. wic dodano 9 lat temu

  Wypraszam sobie nietrafione kojarzenie mnie z innymi osobami ! Zapewniam,że jestem zwykłym czytelnikiem spinu i mam prawo zareagować na niezbyt grzeczne komentowanie w powyższych postach Wydarzenia, które firmuje MOK.Uważam , że jest to Wydarzenie w Siedlcach , jakie inauguruje I-szy Festiwal Teatru Jednego Tancerza, bo do tej pory czegoś takiego jeszcze w mieście nie było! Taniec indwidualny wykonywany solo jest o wiele trudniejszy niż w grupie, bo nic się nie da ukryć. Tancerz stojący twarzą w twarz z publicznością musi wykazać się doskonałym warsztatem technicznym, nawiązać taki dialog, żeby być zrozumianym w swoim przekazie.Uważam też, ze sala Widowiskowa "Podlasie"posiada swoistą intymność jak i budynek, który jest budynkiem już zabytkowym wplecionym w historię Siedlec. A przypomnienie osoby p. Ziuty Buczyńskiej zasługuje na najwyższe uznanie dla Organizatorów Festiwalu !!! Czapki z głów malkontenci !

 12. ...ogrzewanie się dodano 9 lat temu

  …to jest tzw. ogrzewanie się przy talencie Ś.P. Ziuty Buczyńskiej…smutne. Szkoda, że nie wcześniej…tylko dopiero po 10 latach od śmierci. A właśnie dzisiaj mija równo 10 lat. Wieczny Odpoczynek Racz Jej dać Panie…

 13. jhj dodano 9 lat temu

  A wypisywanie populistycznych tekstów o tym, że ktoś niby teraz chciał wskrzesić "Podlasie", choć wcześniej pozwolił mu upaść jest tak warte jak wczorajszy obiad. Smutne to, ale ludzie wnioski wyciągną…

 14. Rocznica dodano 9 lat temu

  Dziękujemy pięknie za ten ostatni post-"ogrzewanie się", płynie z niego szczery, cichy szacunek dla Osoby Ś.P Ziuty Buczyńskiej.Cóż jak mówi porzekadło -" lepiej póżno niż wcale". Słusznie zauważa w poście internauta że upłynęło już 10 lat , a nikt nie pochylił się w przypomniemu tej skromnej nad wyraz Wielkiej Osobowości , która chociaż przez ostatnie kilka lat mieszkała w Warszawie( otrzymała mieszkanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), nad wyraz kochała swoje Siedlce, poświęcając swoje życie po zakończeniu Kariery scenicznej- pracy pedagogicznej. Zaszczepiła miłość do tańca w wielu pokoleniach Siedlczan, dla których była Ikoną perfekcjonizmu. My ten Szacunek mamy, tylko nie mamy siły przebicia w tej skomercjalizowanej siedleckiej kulturze.Zapaliliśmy wczoraj znicze Pamięci, bo my PAMIĘTAMY !… Siedleckie Stowarzyszenie Milośników Tańca i Folkloru im.Ziuty Buczyńskiej.

 15. do rocznicy dodano 9 lat temu

  Tak jak CKiS przypomniał siedlczanom ostatnio postać – powiedzmy sobie szczerze też zapomnianego – Woszczerowicza, teraz po śmierci K. Domagały też stawia go za przykład, do tych osób dorzuciłbym A. Meżeryckiego i A. Siwkiewicz, tak i MOK powinien dbać o postać Z. Buczyńskiej, która – jak się dowiedziałem dopiero tutaj, w tych komentarzach – pracowała tyle lat w tej instytucji. A jak jest? Raczej nie dba, nie pamięta, siedlczanie w większości podejrzewam nie wiedzą, kim ta kobieta w ogóle była. To przykre, ale chyba w pełni pokazuje ten sposób preferencji pewnych działań ośrodka z Pułaskiego. Za wydarzenie półrocza stawia się tam chałturę Luzu w Warszawie, po której recenzje były co najmniej przeciętne, w grudniu "bo pieniądze zostały" koncertować będzie Luz, a później powołując się na postać Z. Buczyńskiej wymyśla się jakieś pokazy taneczne, które w większości obejrzą tancerze wspomnianej formacji i w jakiejś mierze ci sami tancerze pewnie wystąpią. A Ty patrz i najlepiej przyklaskuj. Jestem zdania, że wy jako SSMTiF im. Ziuty Buczyńskiej powinniście bardziej "nalegać" na działania, które odbywają się na Pułaskiego. Nie mogą być tak miałkie. Nawet tak jak zadbano na Świrskiego z śp. Meżeryckim – nazwać jej imieniem dla przykładu "Piękną 7" albo Salę "Podlasie", żeby młodzież "kształciła się" miała tak dobry przykład, taki autorytet stawiany za wzór.

 16. D.k dodano 9 lat temu

  Świetna inicjatywa, pomysł, coś niebanalnego. Pójdę z przyjemnością. MOK No i bez zbednego patosu! Skąd tyle w was zgryźliwości i zajadłości? Gdzie wartości chrześcijańskie? Skad sie to bierze tyle Jadu w Siedlcach . Organizatorom życzę powodzenia

 17. czytelnik dodano 9 lat temu

  Również, gratuluję Organizatorom!!! Jak to miło przeczytać, że Festiwal poświęca się tak ZNAKOMITEJ OSOBIE jak ś.p.PANI ZIUCIE BUCZYŃSKIEJ !!! NARESZCIE , bo do tej pory tylko lans formacji i osób związanych z nimi. Dla osób , które nie znają zasług PANI ZIUTY BUCZYŃSKIEJ w samych Siedlcach podaję w skrócie gdzie pracowała, Jedna z sześciu Zawodowych Tancerzy Świata :- Zalożycielka Baletu ZPiT"Podlasie"Choreograf Zespołów Tanecznych przy :- PKS, PKP,Powiatowego Domu Kultury, Powiatowej Radzie Narodowej, Klubie Garnizonowym, Studium Baletowym, Choreograf Studium Baletowego na Zamku w Lublinie.Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie, Choreograf Operetki Warszawskiej, Teatru Polskiego w Warszawie,Teatru w Białymstoku i Bydgoszczy. Współpracowała z takimi Artystami jak : Tadeusz Sygietyński, Ewa Bandrowska-Turska, Olga Sławska, Stefania Górska, Stefania Grodzieńska, Loda Halama, Barbara Bitnerówna, Jam Ekier-Jej pianista,( dane spisane z Nekrologu z2002roku).Ponadto Zdobywczyni Grand Prix prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Tańca w Wiedniu w 1934roku . Ponadto w 1936r.na Miedzynarodowym Konkursie Tańca w TeatrzeVolksbuhne w Berlinie weszła w skład 6-ciu Najlepszych Tancerzy Świata.Ponadto tańczyła przed Królem Szwedzkim, w Operze Belgradzkiej,w Sali Parlamentu w Budapeszcie. Na razie wystarczy….resztę informacji O Pani Ziucie Buczyńskiej przeczytacie państwo jak ukaże się Biografia Tej Znakomitej Siedlcznki. Pozdrawiam W.K.

 18. oburzony dodano 9 lat temu

  GRATULUJĘ Organizatorom tego Festiwalu poświęconego ś.p. Pani Ziucie Buczyńskiej ! W tym roku czytałem na łamach Tyg. Siedleckiego w artykule-pt. " Pamięci Twórcy ZPiT" Podlasie", że prace nad Biografią p. Ziuty Buczyńskiej zostały wstrzymane z powodów finansowych. TO SKANDAL !!!! Trwoni się bezmyślnie pieniądze na wątpliwej jakości przedsięwzięcia na Lans niektórych osób, które do pięt nie dorosły takiej Znakomitej Siedlczance, rozdaje się pokażne nagrody finansowe krajowym pisarkom( Pióro i pazur) , wydaje się na niszowe publikacje, A BRAKUJE PIENIĘDZY na BIOGRAFIĘ ŚWIATOWEJ SŁAWY OSOBY, która na zawsze wpisała się w KULTURĘ POLSKĄ! WSTYD !!!! Jestem do głębi oburzony i smutno mi , ze za życia Pani Ziuta nie doczekała się tej Publikacji, ale w 10 rocznicę śmierci wypadałoby wydać Jej Biografię, myślę że znależli by się Sponsorzy, którzy by wsparli finansowo Wydawcę książki – czyli Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne"Brama" ??? !!!

 19. subiektywny obiektywny dodano 9 lat temu

  Jakby były dobre intencje to by np. MOK dołożył… "bo pieniądze w grudniu zostały" to wydaje sie na LUZ (patrz 13 i 16grudnia), a przecież możnaby dofinansować biografie osoby, która w tej instytucji pracowała i sławiła nasze miasto. Wystarczy chcieć!

 20. Protest przeciwko manipulacji ! dodano 9 lat temu

  Drodzy czytelnicy Spinu, przeczytałem wszystkie komentarze i wnioski nasuwają się same.Otóż , kilku "wampirów" o tytułach postów np:"anty", "profilowanie",wicz","w Podlasiu", próbuje zdyskredytować inicjatywę MOK-u, jakim jest Teatr Jednego Tancerza insynuując, że cyt-"Gratuluję pomysłu Ckis, który znowu xeruje Mok".Pytam się…CO XERUJE ?? Na stronie Ckis NIE ZNALAZŁEM żadnej podobnej imprezy na dzień 15-18 grudnia, a 15-tego grudnia figuruje Gala zakończenia festiwalu" Sztuka plus Komercja". Natomiast we wczorajszym Siedleckim Magazynie Kulturalnym p.dyr.informuje,że od m-ca trwają Warsztaty Choreograficzne-Teatru Ruchu, którego zwieńczeniem ma być 16grudnia Spektakl o godz.19-tej (pora Spektaklu w Sali Podlasie-Teatr Jednego Tancerza). ten Spektakl w Ckis organizuje Ckis z Warszawskim Centrum Kultury.Nikt nie słyszał o takich Warsztatach wcześniej( były castingi do caro dance),.Terminarz MOK-u na m-c grudzien wydrukowano już pod koniec listopada, w którym zaznaczono z pięknym plakatem Spektakl w Sali Podlasie na 16grudnia o godz 19-tej.Więc pytam się KTO TU KOGO XERUJE?? Czyżby chodziło o zablokowanie publiczności na Spektakl w " Podlasiu" Mowa ironii i nienawiści przewija się w podanych przeze mnie komentarzach, sugerujących przywiazanie do Ckis. Bo tylko co w Ckis -to chwalebne, a co w MOK-u to …be !Nie jestem pracownikiem żadnej z tych instytucji, więc nie mam komu się "pucować", ot poczytałem trochę i poprzyglądałem się Terminarzom imprez. Apeluję do rozsądku, WAMPIRY NIENAWIŚCI przestańcie karmić Siedlczan OBŁUDĄ !!!!!

 21. do protestującej dodano 9 lat temu

  Twoje szukanie manipulacji jest godne co najmniej przynależności do komisji Macierewicza, oni tam też szukają. A pisanie, że nie jesteś pracownicą MoK jest co najmniej śmieszne, taka zorientowana, tak zależy ci na obaleniu czyiś komentarzy. Oskarżasz kogoś o wypisywanie tych komentarzy. A dowody masz? I ten sposób pisania – już dwa razy pisałaś tutaj w tych komentarzach 😉 A w tych komntarzach nie ma ataku na inicjatywe, jest próba zwrócenia uwagi na priorytety w MoKu -> Luz, Luz, Luz i powoływanie się na dorobek Ziuty Buczyńskiej, kiedy ta nie może doczekać się swojej biografii, a Mok, w którym pracowała jakby o niej zapomniał. Tyle.

 22. do protestujacej ...czyli niby do mnie? dodano 9 lat temu

  Nie jestem tranwestytą, więc żle kierujesz swoje swoje aluzje ! A co ciebie obchodzą piorytety MOK-u? Jak również na kogo się powołuje? Ma prawo powoływać się na ś.p. Panią Ziutę Buczyńską, bo był to pracownik Powiatowego Domu Kultury, i póżniejszego Miejskiego Ośrodka Kultury. A ty sobie ( przepraszam za kolokwializm) "gęby nie wycieraj "tym Szlachetnym nazwiskiem !!! Bo upublicznię link do strony, kiedy to jeszcze kilka lat temu, środowisko i osoba związana z Ckis i CD, publicznie komentowała i drwiła z Pani Ziuty za udział w Olimiadzie w Berlinie.Najchętniej pewnie teraz Ckis przypisałoby sobie Patronat tej Światowej Sławy Tancerki,lecz NIGDY na to nie pozwolą członkowie SSMTiF im. Ziuty Buczyńskiej. Kończę tym komentarzem ,dialog z tobą , bo nie chce mi się polemizować w tej konwersacji. A 1-szy Festiwal Teatru Tańca Jednego Tancerza odbędzie się i stanie się cyklicznym ,corocznym Wydarzeniem w Siedlcach właśnie w MOK-U( chociaż wam się krzesła , za mała scena i Sala Podlasie nie podobają). Pozdrawiam

 23. do protestującej dodano 9 lat temu

  Dlaczego atakuje Pani osoby i podmioty, które nie mają związku zarówno z tematem niniejszej dyskusji jak i osobą przywołanej Z. Buczyńskiej? Na siłę próbuje Pani wskazać przeciwnika bądź inaczej: winnego tej całej dyskusji? Na pokaz "wylatuje" Pani z jakimś pseudo-argumentami ad personam. I to doprawdy jest karygodne! A na miejscu ww. podmiotów wyciągnąłbym konsekwencję. Mam jedynie nadzieję, że "oni" jak i czytelnicy poprawnie rozszyfrują Panią "protestującą", mi się to udało. Powtarzam raz jeszcze, dyskusja nie odnosi się ani do inicjatywy ani do warunków lub ich braku w Sali Podlasie. Mowa była raczej o znaczeniu tej tancerki dla instytucji, w której przed laty pracowała oraz priorytetach w niej panujących, tzn. wydawanie pieniędzy podatników – "bo pieniądze zostały" na jedynie słuszny zespół w MOK. Widać nie tu jest miejsce na merytoryczną dyskusję, dlatego wyłączam się z niej. Na zakończenie jednym słowem: wyLUZuj!

 24. puenta... dodano 9 lat temu

  Zdumiewające jest to, że jeszcze się nie odbył zapowiadany Spektakl, a już tyle krzyku. Jak sięgam pamięcią, zawsze była rywalizacja pomiędzy Ckis, a MOK, jak równiez pomiędzy"Podlasiem",a "Chodowiakami", a to o repertuar, a to o dotacje, a to co ważniejsze Ckis czy Mok. Zdrowa rywalizacja, napędza inicjatywy, podnoszenie poziomu twórczego i kwalifikacji. W tym wątku podział komentujacych jest podobny,jedni bronią, drudzy dyskredytują. Cyt.-" Nie ma ataku na inicjatywę, jest próba zwrócenia uwagi na piorytety". Ale czy napewno? Np. cyt-"LUZ,LUZ,LUZ,cóż za nowość nie skorzystam"- w kilku słowach dyskredydacja.Jak również cyt:-" UWAGA,UWAGA!!!MiędzynarodowyFTT JT…przecież tam nic nie widać( i tu komentujacy przytacza cyt:- co można zobaczyć?, ocenić?,porównać?przeżyć? zobaczyć technikę?( czyli się zna, chociaż nie wie co będzie oglądał) A potem cyt:- " No może jeden" mim tancerz",tam się na scenie zmieści, ale co tam dobry tancerz może pokazać?" czyż to nie jest sarkazm ?(Ecyklopedia podaje:- mim- to farsa,skecz, komiczna scenka rodzajowa) chyba nie o skecze w tym Spektaklu będzie chodziło? A dalej cyt:-"A ileż dniowy jest ten festiwal o nazwie Międzynarodowy 3godz, 4godz,?Śmiech na sali Podlasie!!! Koniec cytatów- bo nie sa warte przytaczania , oprócz tego że są bardzo niegrzeczne, wskazują na złośliwość i ironię wynikającą ….właśnie z czego? W taki sposób można nawet słowem"zabić" każdego i każdą inicjatywę ! Wesołych Świąt , Kochajmy się,
  evviva l'arte !!!

 25. informacja dodano 9 lat temu

  Już jest informacja ,podaję za Podlasiem 24 ( wczoraj 12.12. o godz.18,32 podano) dzisiaj się ukazała <Teatr Ruchu Inspiracje> Na stronie Ckis też dzisiaj się tj 13.12 ukazał plakat i informacje kto, co i, że koncert wieńczący odbędzie się 16.12 o godz 19-tej. Komentarze dotyczace KTO 1-szy , stały się nieaktualne ! Szybko naprawiono dezinformację !

 26. do informacji dodano 9 lat temu

  Nie wiem dlaczego manipulujesz opinią publiczną? Termin wraz z tytułem i opisem wydarzenia, o którym piszesz był już podany do opinii publicznej w repertuarze grudniowym, który ukazał się już pod koniec listopada w formie książeczkowej jak i na portalach internetowych, m.in. tutaj na SPiN. Plakat wydarzenia widziałem już kilka dni temu na Facebooku i stronie internetowej. Ale przepraszam, czy to w ogóle ważne? Nie ośmieszaj siebie i wydarzenia, pod którym prowadzimy dyskusję. Pozdrawiam.

 27. z boku dodano 9 lat temu

  Naprawdę przykre jest to w jak obrzydliwy, arogancki i podły sposób ktoś (każdy wie kto – bo tylko tej osobie można tak daleko posunięta złośliwość przypisać i wielkie mniemanie o sobie i jednocześnie chyba straszne kompleksy, mimo osiągnięć) próbuje zdyskredytować pracę drugiej osoby.
  Nie wiem, jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie skupić się na swojej pracy i cieszyć się z sukcesów choćby tylko swoich, a ciągle dokopywać konkurencji.
  Totalny brak klasy i kultury. Apeluję do ludzi z CKIS, szczególnie związanych z Caro Dance – dajcie już spokój! odpuśćcie! bo ludzie przestaną szanować Was, Waszą pracę i Wasze osiągnięcia. Żyjcie sobie i dajcie żyć innym w spokoju, bo kiedyś ta zła energia może do Was wrócić.
  Kibicuję obu zespołom, bo każdy przedstawia coś innego, wartościowego, każdy ma na swoim koncie osiągnięcia światowe. Dlaczego ze strony CD ciągle są jakieś przytyki do LUZ-u. Naprawdę się dziwię i jest mi zwyczajnie jako siedlczaninowi wstyd, że ludzie wydawałoby się kulturalni zachowują się w ten sposób.
  Szkoda…

 28. Jan.ek dodano 9 lat temu

  Dziwne przepychanki kto był pierwszy. Gdy wszędzie zamieszczone były już informacje MOKu o Festiwalu Tańca 16 grudnia to na stronie Centrum pod tą datą był plakat Dziadka do orzechów (jest to do sprawdzenia). Ktoś chyba nie mógł przeżyć, że MOK wpadł na fajny pomysł.

 29. do z boku dodano 9 lat temu

  Ja w całej tej dyskusji nie znalazłem ani jednego słowa gloryfikującego Karo Dance, dlatego próba ukazania, że to osoby związane z tym zespołem piszą nieprzychylnie o zespole drugim jest po prostu – cytuje poprzedniczkę – "obrzydliwe, aroganckie i podłe"! Niech ocenią to czytelnicy, jak moje i nie tylko moje zdanie nie do końca przychylne jest odpierane – atakiem na innych. Nie jestem związany z żadnym siedleckim zespołem tanecznym, muzycznym, poetyckim. Biernie przyglądam się temu, co dzieje się na niwie kultury w naszym mieście. Próba zaszufladkowania mojej osoby do jakiejś grupy z kimś, czymś związanym jest po prostu śmieszna i krzywdząca dla tych, którzy przy okazji na tym obrywają. Mam prawo, jako widz i czytelnik, ocenić jakieś wydarzenie czy napisać o nim swoją opinię. Jeśli ktoś z organizatorów lub osób związanych z tym atakowanym w ich mniemaniu zespołem nie radzi sobie z krytyką to ma spory problem. A czepianie się z mojej strony priorytetów w MOK jest związane z tym, że jesteście instytucją publiczną, działacie za pieniądze przyznane z pieniędzy podatników właśnie i ja jako podatnik mam prawo do informacji jak m.in. moje pieniądze są wydatkowane.

 30. Joanna Woszczyńska dodano 9 lat temu

  Witam.

  Może zmartwię niektórych z komentatorów. Festiwal nie jest poświęcony Śp. pani Ziucie Buczyńskiej, nie ma o tym również w tekście, a dodana jest wzmianka do opisu naszego miasta, w celu podkreślenia umiejscowienia go na mapie historii tańca. Festiwal ma być konfrontacją, spojrzeniem na nasze problemy oczami młodych tancerzy i choreografów.

  W jednym zdaniu nawiązaliśmy do tanecznej tradycji w Siedlcach, pomyśleliśmy o duchowej opiece a wywołało to burze równą trzęsieniu ziemi. Czy odwołanie się do historii, powołanie na autorytety uznane oznacza osiaganie sukcesów po ich plecach. Tak wielu znam ludzi , którzy w przemowach powołują się na naszego Papieża Jana Pawła II, wartości chrześcijańskie w życiu codziennym zaprzeczają sobie samym. A jednak siła autorytetu w mowie, może zadziałać w danym momencie pozytywnie. W naszym przypadku odwołania się do śp. Ziuty Buczyńskiej służyła do podkreślenia wartości … ale naszego miasta! Miasto tworzą nie budynki a ludzie, którzy w nim mieszkają tak jak dom tworzy rodzina, anie pomieszczenie.

  Rozpętała się burza. To przykre. Nie jest to nikomu potrzebne. Niczemu nie służy. A jeśli służy, to tylko jako kolejne ogniwo zapalne. Cieszą się pewnie Ci co mogą sobie legalnie anonimowo pisać, aby upodlić wszystkich innych co w dzisiejszych czasach chcą tańczyć w Siedlcach, chcą coś zrobić, osiągają większy lub mniejszy sukces. Śp. Ziuta Buczyńska też nie miała łatwo. A za jeden występ spisano ją na straty w oczach Polaków. Ile miała swego czasu wrogów? Czy naprawdę, trzeba zejść z tego świata, żeby być dobrze ocenianym w oczach współczesnych?

  Ucieszyłam się, że Redakcja zamieściła plakat i Informację na temat festiwalu. Ale patrząc na ilość komentarzy ta notka mija się z celem. Trzy dni temu, zmęczeni wróciliśmy z tancerzami LUZ z Mistrzostw Europy i Pucharu Świata.Tak, zajęliśmy dobre miejsca, tak, jesteśmy z MOKu, tak, na naszej fladze od zawsze są Siedlce, tak, zawsze godnie reprezentujemy wszędzie nasz kraj i miasto, tak, mamy małą salę widowiskową i skromne oświetlenia, bo nie było pieniędzy na komin sceniczny, który był w projekcie modernizacji. Ale co mamy? Mamy wielkie serce i pasję do tańca, zapał do pracy twórczej, nie boimy się nowych wyzwań, mamy wspaniałą, zdolną młodzież, która wszędzie, gdzie się pojawi jest piękną wizytówką naszego miasta i wzbudza zachwyt.

  I wydaje się, że nikt i nic nie jest wstanie nas zniechęcić. Ale czujemy się zaszczuci we własnym mieście

  Jest jednak grono, które teraz opluwa wszystko co robimy i każdą naszą inicjatywę, bo MOK, bo LUZ, chce zrobić jakiś festiwal i co jeszcze Międzynarodowy i grono to zrobi wszystko, żeby umniejszyć naszą ciężką pracę, tym samym nie pozwolić się cieszyć młodym siedleckim tancerzom z ich pasji, która trwa już ponad 21 lat. Dołączam się do pytania o wartości, szacunek i dodam wrażliwość, gdzie się one drodzy komentatorzy podziały? Działamy w obszarze sztuki i kultury, w obszarze wolnym od polityki, gdzie poprzez sztukę i wychowanie przez taniec kształtujemy młodych ludzi ucząc ich szacunku i wrażliwości na drugiego człowieka i piękno. Ale, ale siedlecka rzeczywistość zrobi wszystko, żeby to stłamsić i zabić. Doszukujecie się tylko kumoterstwa, nie widzicie naszej pracy, twórczości, która nie da przeliczyć się na pieniądze, nie ma takiej kwoty, która przywróci utracone zdrowie, nieprzespane noce. Mówiąc, że każdy sukces w MOKu to amatorstwo i nie sztuka, nie kultura obrażacie tysiące osób, dzieci, tancerzy, którzy zostali uznani w świecie, za to jak tańczą, tam gdzie jest bezstronna komisja sędziowska a nie, że MOK i Woszczyński. Ambasador w Japonii, Kongresman Ludwik Wnękowicz w USA, Konsul Generalny w Paryżu Michał Kwiatkowski, mogę tu wymieniać i wymieniać również ludzi kultury i sztuki, którzy byli pod wrażeniem naszych koncertów i spektakli, byli pod wrażeniem naszej twórczości ,pięknej i kulturalnej młodzieży. Nie zapomnę tych słów, które ponad 12 lat temu padły do nas wypowiedziane przez jednego z Ambasadorów, że nie politycy a właśnie twórczość, kultura przekazana przez tak kulturalną i piękną, dobrze wychowaną polską młodzież jest najlepszą wizytówką naszego kraju.

  Wypowiadają się szczerze, z uznaniem myślą o naszym mieście, nie myślą kategoriami, że MOK, że mała scena, że za wysokie krzesła. Patrzą na nas jakimi jesteśmy. A tu…

  Wszystko da się przeżyć i rzucić na wiatr halny. A dzieciom powiedzieć, że takie bardzo trudne jest dorosłe życie. Mam nadzieję, że Laboratorium Wewnętrznego Dialogu sprowokuje Was do refleksji.. Sam tytuł wywołał burzę, Ziuta wywołała burzę , teatr wywołał burzę, a informację przeczytało już chyba 700 osób.

  Dziękuję wszystkim tym, którzy nas wspierają. Kocham mój zespół, któremu poświęciłam nie pracę a swoje życie.

  Zapraszam na zlustrowanie LUZu,ATT LUZ, studia musicalowego i zlustrowanie naszej działalności – 13 grudnia o godz. 18:00 koncert pt. LUZ tracja/ wystąpią Mistrzowie Polski, Europy i świata oraz zdobywcy złotych Pucharów świata 2012- Zapewniam, że choreografie te nie powstały dzięki znajomości z dyrektorem MOK, są wynikiem pracy mojej i tancerzy Luz. Pokażemy również fragmenty Widowiska Kolory Nadziei, z którymi ruszamy już w marcu, gościnnie wystąpi Chór Melodia oraz Shin Wada z Japonii.

  A 16 grudnia o godz. 19:00 zapraszam na I Międzynarodowy Festiwal Tańca. Teatr Jednego Tancerza: Laboratorium Wewnętrznego Dialogu. Siedlce 2012, Sala Widowiskowa Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, bilety po przystępnej cenie 25 zł. Wystąpią młodzi, zdolni tancerze i choreografowie: Adelene Stanley/Singapur/, StephenQuidan /Wielka Brytania/,Shin Wada/ Japonia/, Wiola Fiuk / Polska, Albert Ciastek / Polska/, Patryk Gacki/ Polska/ , Łukasz Przytarski / Polska/.Osoby, które czują się na siłach zapraszamy na dwudniowe warsztaty z uczestnikami festiwalu.

  Wierzę w ludzi i myślę , że nie są do końca tak zawistni jak tu piszą.

  Tyle rozważań. Dziękuję za dotrwanie do końca

 31. subiektywny obiektywny dodano 9 lat temu

  a ja mam wrażenie, że szum wokoło imprezy jest zamierzony 😀
  nie ważne jak mówią, byle mówili
  a swoją drogą za dużo tutaj dorobionych teorii ze strony atakowanych i oskarżeń komentarorów

 32. do Pani Woszczyńskiej dodano 9 lat temu

  Pięknie Pani napisała. Bardzo za to dziękuję. Dobrze, że chociaż jedna strona potrafi zachować się rozsądnie i z klasą. Mam nadzieję, że to zamknie usta malkontentom i zazdrośnikom i skłoni do refleksji, że chyba jednak nie warto tak obrzucać się błotem, że może istnieje możliwość współistnienia bez konfliktów i ciosów poniżej pasa (patrz: zorganizowanie przez CKIS podobnej imprezy dokładnie tego samego dnia i o tej samej godzinie).
  Życzę wszystkim młodym tancerzom, by nie tracili serca do tego co robią przez komentarze zgryźliwych ludzi. A ludziom, którzy zamieszczają takie komentarze życzę więcej pokory, pogody ducha i bardziej przychylnego spojrzenia na wysiłek innych.
  Pozdrawiam przedstawicieli obu zespołów.

 33. Do p. Woszczyńskiej... dodano 9 lat temu

  Pani Joanno, proszę wybaczyć, ze odniosę się do p. obszernej wypowiedzi.NIE musi pani się tłumaczyć,że użyła w notatce nazwiska Pani Ziuty Buczyńskiej! Powinna pani być dumna,że przywołała pani jakby" opiekę duchową" Tej Znakomitej Siedlczanki w swoim Festiwalu.Tak jak pani napisała cyt:-( …p.Ziuta też nie miała łatwo…") . Teraz nie może zająć stanowiska , bo nie żyje od 10 lat. Pamiętam ( pamiętamy), te koszmarne plotki w Siedlcach, które krążyły jak upiory nad Panią Ziutą i wiem ( wiemy),co przeżywała . Proszę chodzić z podniesioną głową i nie przejmować się co wypisują, bo pani pracuje i ćwiczy z młodzieżą SAMA poświęcając swój czas i zdrowie, żeby zaszczepić miłość do tańca. Życzę pomysłów nowatorskich i powodzenia w pracy twórczej, jak również życzliwych recenzji …. Per aspera ad astra

 34. Do pani J. Woszczyńskiej... dodano 9 lat temu

  Mam szacunek do pani pracy, bo choreografie układa pani sama i je firmuje swoim nazwiskiem, czyli jest pani Twórcą! Do jednego zdania w pani wypowiedzi mam jednak cichą pretensję ( proszę wybaczyć, to nie w złej intencji je przytoczę) Cyt:-"Śp. Ziuta Buczyńska też nie miała łatwo.A za jeden występ spisano ją na straty w oczach Polaków"- NIE w oczach Polaków , tylko w oczach Siedlczan ! Do dzisiaj jak widać, ta opinia pokutuje ! Smutne to , gdyż na Międzynarodowy Konkurs Tańca,nie pojechała sama.Była wydelegowana z Olgą Sławską. Ten Konkurs był zaplanowany w czasie Letniej Olimpiady Sportowej w 1936r., lecz nie na Stadionie tylko w Teatrze. Uczestniczyło w nim wielu znakomitych Tancerzy z całego świata. A w Siedlcach powtarzano uparcie:- że tańczyła przed Hitlerem ,co miało ją dyskredytować. Jakże to niesprawiedliwe…Bo przed Hitlerem NIE tańczyła!!!

 35. Fotoreportaż z 1952roku.... dodano 9 lat temu

  Pan o nicku mpppm umieścił na swojej stronie 10.11 2012r.kilka zdjęć, które potwierdzają pracę pedagogiczną Pani Ziuty w Siedlcach. Może mnie nie "zabije" jak podam tutaj link do tej strony, gdyż sam upublicznił i umieścił w internecie. Lecz mimo to przepraszam mpppm, ale cel uświęca środki ! Zdjęcia dotyczące Pani Ziuty znajdują się mniej więcej w połowie reportażu z 07.08.2012r , a dotyczą PKS w 1952r w Siedlcach. Oto link do strony http://www.siedlce-zwiedzanie.pl/familijne.htm.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?