SPIN

”Siódemka” promuje zdrowie wśród uczniów

Aneta Borkowska wtorek, 11 grudnia 2012, 14:39 Aktualnie, Wydarzenia

7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach odbyła się Regionalna Konferencja „Szkół Promujących Zdrowie”.

Celem konferencji było zachęcenie szkół do podjęcia działań w zakresie promocji zdrowia. Na początku wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Ewa Gawenda przygotowała prezentację na temat: „Procedury, standardy i narzędzia ewaluacji niezbędne do tworzenia szkół promujących zdrowie”. Przedstawiła, w jaki sposób szkoły powinny rozpocząć swoje działania zgodnie z pięcioma standardami SzPZ.

Ważnym punktem programu było wystąpienie Krajowego Koordynatora Szkół Promujących Zdrowie, Katarzyny Stępniak, która poinformowała, że wśród 51 szkół w województwie mazowieckim do sieci szkół promujących zdrowie z terenu delegatury w Siedlcach należy jedynie Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach oraz Zespół Szkół w Sabniach. Warto przypomnieć, że „siódemka” od 2011 roku jest jedyną placówką w mieście, która posiada Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Podczas spotkania gospodarze przedstawili działania, jakie podejmuje szkoła, aby kształtować u dzieci zachowania prozdrowotne i właściwe nawyki życia codziennego. Krystyna Rędzia, nauczyciel wychowania fizycznego szkoły przestawiła prezentację na temat: „Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie”.

Konferencja zgromadziła dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli przyrody, biologii,  wychowania fizycznego wszystkich typów szkół z powiatu garwolińskiego, łosickiego, siedleckiego i miasta Siedlce. Organizatorami konferencji był Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach.

W spotkaniu wzięli udział także: dr Mariusz Dobijański, I Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Joanna Kaniuk, dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, Ewa Dombrowska, starszy wizytator Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

źródło: Alicja Świderska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?