SPIN

POLICJA: Nie bądźmy obojętni na osoby bezdomne

Aneta Borkowska środa, 12 grudnia 2012, 13:25 Aktualnie, Wydarzenia

Policja, jak co roku, prowadzi działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniom zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych w okresie zimowym.

Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą bezpiecznie przetrwać zimę. Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób. Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych na ławce, w klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie.

Nie bądźmy obojętni! Telefon przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie. Pamiętajmy, że działania Policji mają charakter pomocowy, a nie represyjny. Nie należy się obawiać, że telefon do dyżurnego Policji lub Straży Miejskiej przysporzy komukolwiek problemów. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać do siedleckiej komendy Policji na  numer telefonu alarmowego 997.

źródło: KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?