SPIN

Komenda miejska oficjalnie zaprezentowana [foto]

Beata Głozak poniedziałek, 17 grudnia 2012, 23:49 Siedlce, Wydarzenia

Do tej pory porozrzucana po mieście od kilku tygodni siedlecka policja mieści się w jednym miejscu. Dzisiaj dwa nowo wyremontowane budynki przy ul. Starowiejskiej przeszły wizytację młodszego inspektora Rafała Batkowskiego, komendanta wojewódzkiego policji. Podczas spotkania obecni byli prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i starosta siedlecki Zygmunt Wielogórski.

Oba budynki A i B przeszły remonty zewnętrzne, kompleksowy remont instalacji, ocieplenie, na dachach obu zainstalowano solary. Pierwszy został odremontowany także w środku. W pomieszczeniach dla osób zatrzymanych zainstalowano monitoring, powstała siłownia dla policjantów, jest recepcja. – Dotychczasowe warunki urągały pracy policjantów i sprawiały złe wrażenie na osobach szukających u nas pomocy – przyznał komendant miejskiej policji podinsp. Marek Fałdowski podkreślając jak ważny jest komfort pracy, aby ta była wydajniejsza.

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski przypomniał, że współpraca z policją była dla siedleckiego samorządu zawsze sprawą ważną. – Szliśmy w kierunku rozwoju naszego miasta, ale i w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. Docenialiśmy działania policji, ale wiedzieliśmy, że musi być ona wspierana przez samorząd – powiedział prezydent. – Przestępcy posługują się nowoczesnym sprzętem i wiemy, że jeżeli policja nie będzie go miała, od razu będzie skazana na niepowodzenie. Stad nasze wsparcie – dodał.
Podczas spotkania przedstawiono wyniki Plebiscytu na Najlepszego Dzielnicowego 2012 roku. W tegorocznej jego edycji wzięło udział około 1500 osób.

1 miejsce – 358 głosów – mł. asp. Radosław Ługowski z PP w Mordach
2 miejsce – 316 głosów – asp. Zbigniew Jerzykowski z Posterunku Policji w Zbuczynie
3 miejsce – 261 głosów – mł. asp. Tomasz Cześnik z PP w Wodyniach

bg

no images were found

3 komentarze

  1. pozdrawiam dodano 10 lat temu

    A gdzie klecha święcący nowy posterunek? Władze miasta zapomniały? Nie ładnie, oj nie ładnie panowie.Nie zostanie to bez echa w biskipich murach.

  2. lukasz dodano 10 lat temu

    @pozdrawiam słyszałeś kiedyś o takim stwierdzeniu "milczenie jest złotem"

  3. obserwator II. dodano 10 lat temu

    Klecha nie święci już chyba wystarczy dla kochanki na pałac nad morzem.Zdjęcia i lokalizacja w póżniejszym terminie.Lanie wody wychodzi z mody.Tynki nowe i termoizolacja może nie wytrzymać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?