SPIN

Władze miasta przeniosą się do budynku po policji?

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 grudnia 2012, 14:46 Siedlce, Wydarzenia

Czy prezydent Siedlec zamieni swoją siedzibę na Skwerze Niepodległości na dotychczasową siedzibę komendanta miejskiego policji przy ul. Prusa? Wojciech Kudelski pytany przez nas nie potwierdza i nie zaprzecza takiej ewentualności, ale podkreśla, że z planów budowy ratusza w centrum miasta nie rezygnuje.

Na byłą już siedzibę komendanta miejskiej policji miasto miało zakusy od lat. Po przeprowadzce policji do nowo wyremontowanych obiektów przy Starowiejskiej budynek przy ul. Prusa, który był w trwałym zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu teraz stoi pusty ale jest prawdopodobne, że taki stan nie potrwa długo. Siedlce czekają na decyzję wojewody mazowieckiego w sprawie przekazania go miastu.

– Jak tak się stanie to my to bierzemy – powiedział nam dzisiaj prezydent Siedlec Wojciech Kudelski dodając, że decyzja może być kwestią najbliższych tygodni. Co tam będzie? – Póki co będzie tam urząd miasta – przyznał.

Czy to oznacza, że cały ratusz przeniesie się na Prusa?

To są dalekosiężne plany, bo ja jednak nie odstępuję od budowy ratusza na placu generała Sikorskiego. Musimy zadawać sobie sprawę z tego, że jest potrzeba budowy tego budynku, bo w remont obecnego należałoby włożyć też kilkadziesiąt milionów a nie byłoby poprawy warunków dla klientów, bo między innymi nie byłoby parkingów. Inwestycja na Placu byłaby najlepsza pod względem obsługi siedlczan i rozwiązań architektonicznych dla miasta. Jeżeli wojewoda wyrazi zgodę to tymczasowo będziemy tam urzędować. Czy ja też? Ja nie wiem pani redaktor, bo miejsce pracy prezydenta jest wszędzie. Nie chcemy łowić ryb przed niewodem. Dostaniemy ten budynek to zadecydujemy, ale prace rozpoznawcze przeprowadzone są w tej chwili.

ab

17 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Podstawowe pytanie – poco Kudelski chce budować nowy ratusz???!!!!
  po drugie czy stary ratusz ma sprzedać Strusowi??? Bo widać że chce wszystko w centrum przejąć.

 2. !!! dodano 9 lat temu

  Ambicją każdego faraona jest własna piramida. Kudelski i jego pomysły na ratusz to najlepszy przykład psucia się władzy i jej oderwania od rzeczywistości! Tego prezydentowi wyborcy już nie przepuszczą!

 3. aa dodano 9 lat temu

  Bardzo dobrze, że chce budować ratusz, trzeba w końcu zabudować to pole w centrum miasta. Przed wojną stał tam ratusz i tam jest jego miejsce.

 4. Prof. dodano 9 lat temu

  Oczywiście brak sensu i logiki. Stary budynek łyknie strus albo kuria i pewnie znowu za 1% wartości albo mniej…

 5. JP dodano 9 lat temu

  Ratusz jest najważniejszą inwestycją w mieście-kpiny !!!!!jesteśmy oburzeni!!!

 6. z boku dodano 9 lat temu

  skończcie z populizmem i demagogią, wszędzie można przeczytać "pewnie" – guzik prawda, Kudelski powiedział, że niczego już nie odda z 99% bonifikatą

 7. Żadnego ratusza!!! dodano 9 lat temu

  Budynek po komendzie urzędasom wystarczy! A centrum miasta powinno być dla mieszkańców!

 8. skandal dodano 9 lat temu

  jasne!!! co tam ratusz, odrazu pałac niech wybuduje

 9. bb dodano 9 lat temu

  Panie Kudleski. Przy obecnym stanie finansowym miasta jest raczej pewne, że budowa ratusza to kwestia dalekiej przyszlosci. I wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że an wtedy będzie juz na emeryturze. A ci co po panu przyjda moga znależć inne, ważniejsze dla miasta sprawy, aniżeli wygodne pałące dla urzędnikow. Tak, że te pana dalekosiężne plany to puic na wode i ruski fotomontaż jak sie mówiło w czasach pańskiej i mojej młodości.

 10. o tak. dodano 9 lat temu

  To już kuria zaciera ręcę.Smieją się ich opuchnięte od życiowego dobra powiedzmy delikatnie-twarze.

 11. tak tak dodano 9 lat temu

  Warunki pracy poprawią się, ale tylko urzędnikom. A władza musi się trochę odgrodzić przestrzennie od mieszkańców przez władzę nazywanych klientami.

 12. Ja dodano 9 lat temu

  Co do Strusa to troszkę obiektywizmu by się przydało. Cokolwiek kupił od miasta to startował w przetargu, każdy z was może przystąpić do kupna i wygrać. A poza tym to dzięki niemu sporo ludzi ma gdzie mieszkać, robić zakupy w galeriach i chodzić na nowoczesny stadion a już niedługo do gigantycznej galerii oraz Aquaparku. Wyobrażacie sobie dzisiejsze Siedlce bez Galerii S, Milenium i z wielką dziurą w ziemi w centrum miasta zamiast stadionu?

 13. bb do ja dodano 9 lat temu

  No po prostu dobroczyńca miasta i jego mieszkańców. Buduje mieszkania – jak nie on to sa przeciez inne firmy budowlane – galeria s i milenium – czy to najwazniejsze budynki w mieście? Oczywiście żartujesz pisząc, że dzięki strusowi mamy nowoczesny stadion i aquapark, bo ja nie widzę zwiazku. No chyba ten, że Strus wykupił najatrakcyjnieszy teren w mieście po stadionie, wybudował kolosa co pasuje tutaj jak kwiatek do kożucha, a pieniadze za ten stadion nasze wladze utopily w nietrafionych inwestycjach takich włąśnie jak aquapark – chociaż teraz przynajmniej coś sie na tej budowie dzieje.

 14. daphaz dodano 9 lat temu

  ej, to Prezydent Sochacka będzie miała do pracy 20 m przez ulicę (domowe obiadki), hehe 🙂
  i zapewne dlatego zlikwidowano Dzielnicę Nowe Siedlce – bo teraz by wyszło, że władze mieszczą się na jej terenie 😉

 15. y. dodano 9 lat temu

  Zaplanowali strefę płatnego parkowania to teraz uciekać będą 😉

 16. ja do bb dodano 9 lat temu

  Nie mówię, że Strus to dobroczyńca, bo jasna sprawa, że on na wszystkich inwestycjach też chce zarobić, ale mimo wszystko mieszkańcy Siedlec z tego korzystają, a miasto wygląda lepiej. Jeśli piszesz, że są inne firmy budowlane to oczywiście masz rację, ale im więcej firm to większa konkurencja pomiędzy firmami, czyli dla nas niższe ceny za mieszkania, a dla miasta im więcej firm to również możliwość wyboru. Piszesz wyżej, że ratusz nie jest ważnym budynkiem dla miasta, a teraz, że galerie handlowe też nie są najważniejsze. To co wg ciebie jest potrzebne? Bo wg mnie skoro centra handlowe są niemal cały czas zatłoczone to jednak są potrzebne! Piszesz, że nie widzisz związku między a-parkiem,a Strusem to przypomnę Ci, że było referendum w tej sprawie i wypowiedzieli się mieszkańcy. Pierwsza opcja to miasto buduje w miejscu starego stadionu a-park, a druga to miasto sprzedaje stary stadion, a za pieniądze buduje park wodny na błoniach. Wybrali ludzie a dzięki drugiej opcji mamy 2 (będziemy mieli) dwa budynki, ogromną galerię i wodny park. Jeśli uważasz ze galeria nie pasuje w tym miejscu to powiedz, co wg ciebie bardziej pasuje w centrum miasta? Stadion taki jak był jeszcze 2 lata temu? A może jakiś zakład pracy? Np. ubojnia świń? Jesteś ekspertem od zagospodarowania przestrzennego? Skoro piszesz, że to nasze władze utopiły pieniądze w a-parku, to ja pytam Ciebie, co ma z tym Strus wspólnego? No właśnie skoro wszyscy narzekacie na Strusa to proszę bardzo macie namacalny przykład jak inni deweloperzy wywiązują się w budów, właśnie o a-park mi chodzi, bo 2 firma już go buduje a opóźnienia będą wielomiesięczne. A swoja droga to radze poczytać o firmach deweloperskich np. w warszawie, które wykiwały setki ludzi i okradły ich z pieniędzy a mieszkań nie wybudowały. Takich akcji było na pęczki w Polsce. Czytam tu ze Strusem to powinien się zająć jakiś prokurator albo ze ma jakieś układy w mieście i śmiech mnie ogarnia, bo przetarg to jest chyba najbardziej przejrzysta, jawna i opłacalna forma kupienia lub sprzedania czegokolwiek.

 17. X dodano 9 lat temu

  Ty chyba pracujesz dla strusia?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?