SPIN

POLICJA: Sprawca napadu na bank zatrzymany

Aneta Borkowska piątek, 21 grudnia 2012, 12:27 Aktualnie, Wydarzenia

Siedleccy policjanci zatrzymali 39-letniego sprawcę napadu na bank. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

28 września do placówki jednego z siedleckich banków wszedł zamaskowany mężczyzna i zażądał  pieniędzy. Kiedy pracownik odmówił, napastnik strzelił do niego, jak się później okazało z broni hukowej. Zastraszony mężczyzna wydał mu pieniądze, które sprawca zabrał i wyszedł z banku.

Gdy siedlecka Policja została powiadomiona przez pracowników placówki bankowej o napadzie, natychmiast na miejsce skierowano policyjne załogi. Wezwano grupę operacyjno-dochodzeniową oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia. Jak się później okazało 39-latek bardzo precyzyjnie zaplanował  napad. Przez prawie trzy miesiące siedleccy policjanci  szczegółowo i wnikliwie analizowali zebrane materiały, co w końcu doprowadziło do wykrycia sprawcy tego przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał już zarzut a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za napad na placówkę bankową grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

autor. sierż.szt. Edyta Barycka, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?