SPIN

Recital Natalii Kordeckiej [muzyka]

Beata Głozak sobota, 22 grudnia 2012, 22:18 Kultura, Wydarzenia

Jest młoda i delikatna, ale jej sopran szybko powaliłby z nóg dorosłego mężczyznę. Mowa o Natalii Kordeckiej, siedlczance, studentce dziennikarstwa, absolwentce Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, która w miniony poniedziałek wystąpiła w sali Centrum Kultury i Sztuki ze swoim koncertem „Eviva l’arte – Niech żyje sztuka”.

Ze sceny usłyszeliśmy najbardziej znane arie z takich oper jak „Czarodziejski flet” Mozarta, „Capuleti i Montecchi” Vincenzo Belliniego, „Carmen” Georgesa Bizeta czy „Cyganeria” Giacomo Pucciniego. Wszystko to zostało podane w prosty i czysty sposób, bez zbędnej scenografii czy przesadnego aktorstwa. Kordecka zrobiła to tak naturalnie, że przyjemność z koncertu mogły czerpać nawet osoby, którym daleko jest do muzyki operowej. Warto w tym miejscu wspomnieć towarzyszących śpiewaczce mężczyzn. Na fortepianie akompaniował jej Marcin Piotr Łopacki a wokalnie wspierał ją baryton Piotr Łapiński.

Przygotowania do poniedziałkowego koncertu trwały trzy miesiące, bo jak powiedziała nam Natalia repertuar jaki zaprezentowała był niemal w całości nowy.

Natalia Kordecka – „O quante volte”

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/12/Natalia-Kordecka-O-quante-volte.mp3|titles=Natalia-Kordecka-O-quante-volte]

– On służy mojemu głosowi, a poza tym idę w kierunku sopranu lirycznego, czyli Bellini, Puccini – wyjaśniła. Widoczne emocje jakie towarzyszyły śpiewaczce podczas całego recitalu mogły sprawiać wrażenie, że publiczność nieco ją peszą. Nic bardziej mylnego. – Kocham stać na scenie. Kocham to. Zawsze staram się skupiać na tym, żeby zaśpiewać jak najlepiej i dać publiczności jak najwięcej pięknej muzyki, ale wiadomo  że ciało nie jest tak rozluźnione jak podczas prób w domu czy na lekcjach – przyznała nam. Oprócz dawania muzycznej przyjemności słuchaczom Kordecka widzi przed sobą jeszcze jeden cel: chciałaby, aby opera przestała kojarzyć się głównie z dojrzałymi śpiewaczkami czy śpiewakami. – Operze służy młodość, służą młode głosy i staram się przybliżać młodym ludziom operę. Wiadomo że są koneserzy muzyki poważnej ale ja bym chciała, żeby zaczęła ona trafiać także do młodych.

Natalia Kordecka – Habanera

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/12/Natalia-Kordecka-Habanera.mp3|titles=Natalia-Kordecka-Habanera]

bg

Komentarze (1)

  1. ratatuj dodano 9 lat temu

    A kto jest autorem tej relacji?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?