SPIN

Polimex-Mostostal porozumiał się z wierzycielami

Beata Głozak niedziela, 23 grudnia 2012, 23:33 Aktualnie, Wydarzenia

Polimex-Mostostal podpisał porozumienie restrukturyzacyjne ze swoimi wierzycielami finansowymi. Było ono warunkiem dokapitalizowania spółki przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która do końca stycznia ma wyłożyć na akcje 150 mln zł.

W komunikacie zamieszczonym na stronie firmy czytamy m.in.:

1.Spółka zobowiązała się do opracowania oraz wdrożenia planu restrukturyzacji poprzez redukcje kosztów na łączną kwotę 300 mln zł do końca 2015 r.
2.Spółka zobowiązała się dokonać zbycia określonych w umowie składników majątkowych oraz osiągnąć wpływy z tego tytułu w kwocie nie mniejszej niż 600 mln zł w okresie do 31 grudnia 2015 r.
3. Realizacja planu restrukturyzacji oraz planu zbyć składników majątkowych będzie monitorowana przez wierzycieli.

Wejście umowy w życie jest uzależnione także od wprowadzenia zmian w składzie Rady Nadzorczej. W siedmioosobowej Radzie prawo do powoływania i odwoływania dwóch członków będzie miała Agencja Rozwoju Przemysłu jako inwestor strategiczny. Takie same uprawnienia będzie miał Bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. jako wierzyciel o największej ekspozycji.

opr. bg

2 komentarze

  1. analityk dodano 9 lat temu

    Bravo demokracja! Historia znowu zatoczyła koło, Mostostal został ponownie upaństwowiony. A to dyr. Jonek tyle lat nadaremnie napracował się nad prywatyzacją firmy.
    ps. A urząd miasta tonie w długach jak w 1990r.

  2. doradca dodano 9 lat temu

    i tak ten mostostal je….e

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?