SPIN

Miasto Siedlce nominowane do Nagrody Pary Prezydenckiej

Aneta Borkowska czwartek, 27 grudnia 2012, 13:03 Aktualnie, Wydarzenia

W maju 2012 roku Para Prezydencka zainaugurowała Konkurs „Dobry Klimat dla Rodziny”. Konkurs ma wyróżnić i promować wartościowe inicjatywy samorządów, które kreują otoczenie sprzyjające dobremu funkcjonowaniu rodzin.

Z blisko 250 różnorodnych inicjatyw samorządów wspierających rodziny, kapituła konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny” wyłoniła 15 nominowanych do Nagrody Pary Prezydenckiej. W tym gronie jest Miasto Siedlce za systemowe wsparcie rodzin obejmujący program budownictwa komunalnego i socjalnego oraz program „3+ Siedlecka Duża Rodzina”.

Laureatów I edycji wybiorą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Małżonką, wyniki ogłoszone będą w maju 2013 roku.

Lista wszystkich nominowanych TUTAJ

źródło: UM

5 komentarzy

 1. niestety dodano 9 lat temu

  To chyba jakiś żart!Jaja sobie z nas robią w biały dzień.Posuneło to sie już do granic absurdu…n

 2. Siedleckie klimaty dodano 9 lat temu

  Jeżeli już to myśle, że to słynny program Jworowicz zwiększył wrażliwość społeczną siedleckich władz i stąd mowa o ewentualnym zwiekszonym budownictwie społecznym. Może…???!!!

 3. wrocławianin dodano 9 lat temu

  a ja uważam, że to żadne jaja. Lublin dopiero po Nas wprowadził program 3+. a taka niby ,,metropolia"…:)

 4. do niestety dodano 9 lat temu

  Jaja to robią z nas – mieszakńców płacących podatki. Bo miasto wyrożnia sie w utrzymaniu patologii, ale kase na to doi z nas – pracujących podatników. Kto buduje te socjale – prezydent czy mieszkańcy ze swoich podatków. A teraz na sesji pada stwierdzenie o ograniczeniu wszystkich wydatków – oprocz budownictwa komunalnego. To znaczy, że: nie będzie inwestycji poprawiającej poziom życia tych co płącą, poprawi sie poziom zycia tych, co sie na budzet miasta nie skłądają. Może jestem stara i glupia, ale takiej polityki nie rozumiem.

 5. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Nie lepiej dać ulgi dużym rodzinom zamiast dawać pieniądze z podatków na programy "stymulujące" kulturę? Dobra kultura sama na siebie zarobi, po prostu nie można jej przeszkadzać (np. jednych finansując, a drugich nie, co też odpycha prywatnych sponsorów na pewno skuteczniejszych niż miasto). Lepiej żeby rodzinom zostało więcej pieniędzy w kieszeni, niż zabierać im tyle samo i oddać część przemieloną przez biurokratyczną maszynkę, w której po drodze sporo ginie (wypłaty, koszty, czas etc.). Myślę, że dla rodzin 3+ ważniejsza jest gotówka, którą mogą dowolnie dysponować, niż pozornie tańszy bilet na coś… Gdyby tę nagrodę przyznawali prawicowcy to bym się mocno zdziwił na taki wybór. Ale populista populistę zrozumie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?