SPIN

Prezydent: Mimo kryzysu to był korzystny rok dla Siedlec

Aneta Borkowska czwartek, 27 grudnia 2012, 14:55 Siedlce, Wydarzenia

Do Nowego Roku zostało już tylko parę dni. Jaki był ten mijający 2012 rok dla miasta? Czy mimo panującego kryzysu siedlczanie mogą mieć powody do zadowolenia z pracy magistratu? O podsumowanie w paru zdaniach mijających 12 miesięcy zapytałyśmy Wojciecha Kudelskiego, prezydenta miasta.

– Ten rok dla miasta pomimo kryzysu był korzystnym rokiem – mówi prezydent. – Zrobiliśmy cały szereg inwestycji, wybudowaliśmy około 5 kilometrów dróg za prawie 11 milionów złotych, odebraliśmy w tym roku obwodnicę naszego miasta, odebraliśmy nowe sale gimnastyczne, wyremontowany szpital, a w nim między innymi nowy oddział kardiologiczny, wyremontowaliśmy przedszkola. Myślę, że to dobre prognostyki – dodaje.

Jeśli chodzi o nadchodzący rok to prezydent twierdzi, że nie powinien być gorszy. I chociaż mieszkańcy będą widzieli mniej inwestycji nie oznacza to, że będą one mniej ważne od tych już zrobionych.
– Przede wszystkim rok 2013 będzie upływał pod hasłem tunelu, bo to inwestycja priorytetowa – tłumaczy Kudelski. – Ale także budowa ulicy Piaskowej czy budowa aquaparku. To bardzo ważne punkty dla Siedlec. Dodatkowo przedsiębiorstwo prywatne skończy najprawdopodobniej budowę galerii. Myślę, że to dobrze wróży na przyszłość- dodaje.

O wpadkach jednak prezydent mówić nie chce, gdyż jak twierdzi on jest od chwalenia mieszkańców oraz urzędników i nie będzie krytykował.
– Od tego są inni ludzie jak na przykład pani redaktor, ja dzisiaj mogę tylko pochwalić i życzyć wszystkim jak najlepszego Nowego Roku – dodaje.

ab

12 komentarzy

 1. efaster :)) dodano 9 lat temu

  przedsiębiorstwo prywatne, ha ha a nie Kostek ?? Ciekawe jak piją razem wódkę to też prezydent mówi "ej przedsiębiorstwo prywantne" polej no kolejkę bo mnie suszy :)))

  Jak nie to w Siedlach bawi, każdy każdego zna a udaje, że się nie zają :)))

  leże i zrywam boki ze smiechu

  Śczęsliwego Nowego Roku

  mimo wszytko dla Wszytkich i Dla Prezydenta, przed ostani rok jego prezydentury niech się "chłopina" bawi, a co ja będę Mu żałował

  Pozdrawiam Sedecznie

 2. Siedlcznin dodano 9 lat temu

  Brawo Panie Prezydencie. Siedlczanie powinni zrobić co tylko sie da by namówić Pana Prezydenta by startował ponownie do trzeciej kadencji.
  Tylko PiS i Prezydent Kudelski jest w stanie zapewnić wszystkim mieszkancom pracę i dobrobyt, zwłaszcza tym biedniejszym.

 3. widz dodano 9 lat temu

  Ty Siedlczanin odstaw prochy bo berdzisz ( albo bierz połowe tego co do tej pory).

 4. ... dodano 9 lat temu

  Brawo Panie Prezydencie, dzięki konsekwentnej polityce mamy nowoczesne Siedlce. Przydałoby się jeszcze aby obecna władza w naszym kraju nie uszczuplała nam budżetu, tylko dlatego tylko, że rządzi PiS i że wszystko idzie do przodu w dobrym kierunku…Oby tak dalej

 5. Mieszkaniec dodano 9 lat temu

  tak naprawdę chwalić się Pan nie ma czym .
  1-Komu w dobie takich cen i podwyżek Galerie Aqa-parki itp :
  2- Siedlczanie stają się coraz biedniejsi Szpital Wojewódzki ledwo ciągnie , redukcje, likwidacja oddziałów , Mostostal nadal będzie zwalniał , Szpital Miejski redukcje .
  A tu czytamy , MPK bilety w górę , gaz , ogrzewanie , czynsze , śmiecie itp : jak bym wyczytał Prezydent Kudelski na sesji rady miasta zablokował podwyżki medialne , to by był powód do chwalenia się sukcesami a tak lipa , nowe wybory , nowy Prezydent, cała nowa rada miasta bo co niektórzy zasiedzieli się i nie mają trzeźwego patrzenia na rzeczywistość

 6. nie jest.. dodano 9 lat temu

  Prezydent nie jest od chwalenia swoich urzędników. Oni łaski nie robią. Płaci im za pracę. Przy takim podejściu trzeba jasno powiedzieć iż czas na emeryturę starszego pana.

 7. do przeciwników prezydenta dodano 9 lat temu

  Choćby Wam za darmo płacić i usłać drogę złotem i różami to i tak będziecie narzekać, bo taka wasza natura i haniebny obiektywizm…

 8. mieszkanka dodano 9 lat temu

  oj, nikt Pana Panie Prezydencie nie chwali, oj jak mi przykro! ale ja też nic miłego nie napisze , proponuję ciepłe skarpetki na nogi, bujany fotelik i dobre okulary bo nic Pan nie widzi.

 9. Koncepcja dodano 9 lat temu

  Przeciez w Polsce nie ma kryzysu, jest zielona wyspa.

 10. szlak mnie trafia jak to czytam dodano 9 lat temu

  Ludzie nie maja pracy , mlodzi uciekaja z tego grajdola a on sie chwali, siedlce to ruina, a najgorsze ze cala rada do tego lape przylozyla, bo pis i sts wiadomo, ale pozostali, rozpasaja brzuchy tylko przy****sy, a zwykli mieszkancy ich przeklinaja

 11. maniek dodano 9 lat temu

  A dlaczego krzywe zdjęcie?

 12. Lola dodano 9 lat temu

  A kto będzie kupował w nowej galerii i pływał w aquaparku – ci zwalniani z Mostostalu czy Szpitala?
  A może ci co pracują za najniższą krajową?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?