SPIN

PEC chce podnieść taryfy za ciepło

Aneta Borkowska piątek, 28 grudnia 2012, 11:59 Siedlce, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku czeka nas kilkuprocentowa podwyżka cen ciepła. Prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego Krzysztof Figat w rozmowie z nami przyznał, że zgłosił już nowy wniosek taryfowy na rok 2013 i czeka na decyzję prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Taryfa na ciepło może obowiązywać tylko na rok. Nasza taryfa traci ważność 22 stycznia. Złożyliśmy wniosek taryfowy, który mamy nadzieję zostanie zatwierdzony i mamy nadzieję, że od lutego taryfa będzie obowiązywać. Średni wzrost cen ciepła wyniesie ok. 7 proc. Przede wszystkim wzrostem kosztów paliwa tak węgla jak i gazu. Wbrew temu co się twierdzi, że ceny gazu spadły dla nas ceny gazu wzrosły. W styczniu 2012 roku gaz kosztował 1,11 za metr sześcienny a od stycznia 2013 gaz po tak zwanej obniżce cen kosztuje dla nas 1,22 zł i ceny paliwa musimy przenieść na ceny produktu.  Niekorzystne dla nas jest też to, że spadły ceny energii elektrycznej i w związku z tym w mniejszym stopni możemy podpierać cena ciepła w cudzysłowie ceną energii elektrycznej, ale chcę powiedzieć, że na tle innych miast i innych nośników jesteśmy w zasadzie nadal najtańsi.

12 komentarzy

 1. Siedleckie klimaty dodano 9 lat temu

  A miało być tak pięknie . Super,czyli według zasady jestem najlepszy wśród tych którzy niezdali. To kwestia ambicji publicznie oglądać się na innych i szukac gorszych, osobiście wolę równać do lepszych i życzę tego władzom.

 2. Andy dodano 9 lat temu

  Trzeba do Tuska zapytanie wysłać Panie Prezesie w sprawie gazu

 3. Erdo dodano 9 lat temu

  1) Cyt.:"Wbrew temu co się twierdzi, że ceny gazu spadły dla nas ceny gazu wzrosły." WTF ???
  2) Cyt.: "ale chcę powiedzieć, że na tle innych miast i innych nośników jesteśmy w zasadzie nadal najtańsi." W zasadzie to jak by dziadek nie miał wąsów to babcią by był….
  ŻENUA

 4. lola dodano 9 lat temu

  Bzdury panie prezesie! Niech pan najpierw opowie co z nową inwestycją za kilkadziesiąt milionów. Dlaczego nie mówi pan ile kosztowała naprawa tych niby nowych turbin? Przecież nie przyzna pan się do tego że zakup nowych turbin ze Starachowic to był niewypał bo nadwyżka mocy którą obecnie pan posiada nie jest do sprzedania bo jest za droga. Niestety za wasze błędy będą musieli zapłacić Siedlczanie. A co będzie jeżeli nie zechcą?

 5. Mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Prezesie odliczyłeś od 1.22 zł 9,7% obniżki zgodnie z rozporządzeniem Premiera ? czy uważasz że Siedlczanie nie potrafią liczyć ?

 6. Adam dodano 9 lat temu

  1-Czy prawdą jest że miasto pożyczyło od PEC-U kasę
  2-Czy prawdą jest że turbiny to był niewypał ( stracona kasa)
  4- Cytat myśliciela ( Wbrew temu co się twierdzi, że ceny gazu spadły dla nas ceny gazu wzrosły)
  5- Cytat który wali z nóg (Niekorzystne dla nas jest też to, że spadły ceny energii elektrycznej i w związku z tym w mniejszym stopni możemy podpierać cena ciepła )
  Kto podrzuca takie teksty prezesowi aby publikował ( gratulacje)

 7. prezes niech obnizy swoja pensje dodano 9 lat temu

  Od razu spadnie cena za energie cieplna

 8. lola dodano 9 lat temu

  Nie taki nasz PEC jest najtańszy i najlepszy panie prezesie, bo np w Warszawie GJ kosztuje tylko 38,91 zł, a średnia cena Gj kotłowni opalanych węglem w Polsce za rok 2011 to 37, 43zł (a w Siedlcach raczej większość ciepła to węgiel) a u nas dużo ponad 40 zł o jakich najniższych cenach pan więc pan mówi? A ponadto skoro pana firma taka dobra to dlaczego nie ma was wśród najlepszych PECów w kraju? widziałam ranking i pierwsze 15 miejsc.

 9. Siedleckie klimaty dodano 9 lat temu

  Tutaj jest 1-sza dziesiątka
  http://www.mecpila.pl/?id=aktualnosci-2&pid=ranking-najlepszych-przedsiebiorstw-energetyki-cieplnej-za-rok-2012-106

 10. podczaszy dodano 9 lat temu

  @ lola
  oj, lola, lola, mieszasz ceny netto, brutto, średnie z 2011, ceny z 2012. Aż z ciekawości pogrzebałem i wyszło, że nasza cena nie jest taka tragiczna. Co prawda porównywanie cen w Siedlcach i Warszawie mija się z celem, inna skala choć ceny z gazówek są niezłe:), a jako ciekawostkę sprawdź ceny w Bełchatowie, tam dopiero jest prawie darmo. Ale już z taką Piłą czy Suwałkami to jak najbardziej, a przecież są w 10 najlepszych 🙂 I wyszło, że o ile Suwałki są tańsze, choć nadrabiają to przesyłem i stawkami za moc zamówioną, to już w Pile jest drożej. Zakopane to inna bajka, bo to dotowana geotermia, a i teren trudny, to stawki za przesył spore.
  A dla wszystkich wielbicieli Donalda Oszusta wystarczy sprawdzić taryfy PGNiG, są dostępne w sieci, i zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy styczniem 2012 a 2013 dla taryf przemysłowych W8 i wyżej i czy to na pewno jest obniżka. 🙂

 11. Anonim dodano 9 lat temu

  Pamietam wypowiedz Dyrektora/ przed inwestycja życia- zakupem turbin / , ze po ich zamontowaniu PEC bedzie żył ze sprzedazy prądu a ciepło bedzie ODPADEM moło znaczacym dla PEC a tanim podarunkiem dla siedlczan.I wyszło co? Kto i dlaczego nas okpił? Dlaczego Rada Nadzorcza i Dyrekcja za swoje CZYNY nie ponosi rzadnej odpowiedzialnosci i co na to nasz wybitny Prezydent?

 12. Lewicowy dodano 9 lat temu

  jak długo jeszcze Monopolista PEC bedzie mogł bezkarnie dyktowac nam ceny?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?