SPIN

Strus: Hotel na Błoniach ma być w klasie ekonomicznej

Aneta Borkowska piątek, 28 grudnia 2012, 14:51 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus podpisało akt notarialny na zakup działki pod budowę hotelu w sąsiedztwie stadionu piłkarskiego i budowanego Aquaparku. Na szczegóły dotyczące wyglądu jak powiedział prezes jest za wcześnie, ale coś jednak zdradził.

–  Myślę, że będzie to hotel klasy ekonomicznej i rozmowy z sieciami hotelowymi będziemy lada chwila podejmować – mówi Strus. – To ma być miejsce dostępne dla przyjezdnych, hotel ma być nowoczesny,  czysty, posiadać miłą obsługę i ma być niedrogi – dodaje.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus znane jest przede wszystkim z budowy mieszkań czy obiektów handlowych. Co skłoniło prezesa do wejścia w branżę hotelarstwa?
– Wierzę w potencjał tego miejsca, a szerzej rozumując w potencjał miasta – tłumaczy prezes. – Hotel zlokalizowany jest w dobrym miejscu. Obok stadionu i aquaparku, w przyszłości obok hali widowiskowej oraz w bliskim sąsiedztwie sądu. Myślę, że to dobre miejsce – dodaje.

Przedsiębiorstwo nabyło działkę za 1 031 200 zł w drugim przetargu. Jak mówi Konstanty Strus nad nabyciem jej zastanawiał się przy pierwszym, ale dopiero przy drugim przetargu dostał impuls, który go skłonił do zakupu.
– Nie była to prosta decyzja bo oprócz działki są dalsze inwestycje. Zastanawiałem się, ale trzeba w życiu podejmować wyzwanie – wyjaśnia.

Zgodnie z  obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego i regulaminem przetargu, na terenie dopuszczalne są usługi z zakresu gastronomii, hotelarstwa, kultury, rozrywki, wystawiennictwa. Na razie jak mówi prezes ciężko coś deklarować, ale nie zamyka się na nic.
– Prowadzimy różne rozmowy, rozglądamy się i zastanawiamy. Ale czy będzie na przykład SPA w hotelu nie zależy tylko od tego czy ja chcę. Bo jeśli planowane jest ono przy aquaparku to ja nie chcę niczego powielać – tłumaczy Strus. – Myślę, że z Agencją będziemy żyć w symbiozie i się wzajemnie uzupełniać – dodaje.

ab

9 komentarzy

 1. joran dodano 9 lat temu

  O!Naroj w tle!Udaje że pracuje.

 2. Szkoda dodano 9 lat temu

  Radny Narojek wygląda na bardzo aktywnego.Szkoda że tylko wygląda.

 3. nieeeeee dodano 9 lat temu

  raczej Naroj w tle udaje ,że coś rozumie 🙂

 4. Romeo dodano 9 lat temu

  A ten się modli, żeby się nie poklocili bo straci wiele.

 5. Pizzeria dodano 9 lat temu

  a "miszcz" drugiego planu to wie chociaż co to ,,zagospodarowanie przestrzenne,, ???

 6. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  brawo panie Konstanty! niechaj Pan buduje i sie dalej rozwija! Niech Pan Bóg Panu błogosławi w tym dziele. DZIEKUJEMY za to że Siedlce maja takiego Budowniczego!

 7. nawet podobny dodano 9 lat temu

  Boba budowniczego!

 8. LOGIC dodano 9 lat temu

  Tacy ludzie jak p.Strus sa potrzebni miastu.Dzieki nim Siedlce beda za kilka lat miastem ponad 100- tysiecznym!Jestem przekonany!Tak trzymac panowie inwestorzy!

 9. . dodano 9 lat temu

  Jakoś nie zauważyłem aby w Siedlcach gwałtownie wzrastała liczba ludności. Buduje mieszkania i tyle dla samego mieszkania nikt do Siedlec nie przyjedzie, no chyba że będzie rozdawał za darmo.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?