SPIN

BARWY TEATRU: Jabłko

Aneta Borkowska sobota, 5 stycznia 2013, 08:53 Kultura, Wydarzenia

W niedzielę (13 stycznia) o godz. 16. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl JABŁKO z Joanną Koroniewską, Małgorzatą Foremniak i Janem Jankowskim w rolach głównych. Sztuka ta zainauguruje nowy cykl teatralny BARWY TEATRU.

JABŁKO Verna Thiessena, współczesnego kanadyjskiego dramaturga, to love story 20 lat później. Spektakl opowiada o związku miłości i śmierci. Umieranie nie jest kulminacją wielkiej miłości, ale odrodzeniem uczucia.

Po piętnastu latach współżycia małżeństwo Lyn (Małgorzata Foremniak) i Andy’ego (Jan Jankowski) przeżywa kryzys. Mąż zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku studentką, Samanthą (Joanna Koroniewska). Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór. Andy i jego kochanka opiekują się Lyn aż do jej śmierci. Kiedy następuje kres życia Lyn, Andy stwierdza, że była jego jedyną miłością i nie chce rozpocząć nowego życia z Samanthą.

Reżyseria i scenografia: Tomasz Dutkiewicz;
Występują: Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska, Jan Jankowski,

Bilety: do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?