SPIN

Jest porozumienie prezesa ze związkami

Aneta Borkowska wtorek, 8 stycznia 2013, 15:13 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj w godzinach wieczornych Zarząd Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi: pielęgniarek i położnych oraz „Solidarnością”.  Spisane porozumienie dotyczy obniżenia wynagrodzeń pracowników o 15%.

– Trochę utargowaliśmy, ale też poszliśmy na rękę aby ten szpital uratować – mówi Wiesław Kałuski, przewodniczący między zakładowej komisji NSZZ Solidarność.

W porozumieniu jest zapis, że obniżka wynagrodzeń obejmuje okres trzech lat, od 1 lutego do końca stycznia 2016 roku.
– Wynegocjowaliśmy także zapis, że po roku będziemy analizować sytuację ekonomiczną spółki i jeżeli będzie ona w miarę dobra to jest możliwość renegocjacji tego porozumienia. Dodatkowo dzięki nam z tej obniżki wynagrodzenia wyłączone są osoby w wieku chronionym czyli mające 4 lata do emerytury – tłumaczy Kałuski.

W związku z podpisaniem porozumienia spółka może dostarczyć do banku wymagane papiery by uzyskać wielomilionowy kredyt. Szpital musi się spieszyć, gdyż w placówce pojawiły się firmy windykacyjne, które wykupują zadłużenie szpitala.
–  Gonią nas terminy, bo każda z tych firm może wnieść wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości spółki – dodaje Wiesław Kałuski.

ab

13 komentarzy

 1. wspolczuje pacjentom tego szpitala dodano 12 lat temu

  A gdzie pacjent w tym wszystkim? Chorego nie obchodz zadluzenie szpitala, zarobki lekarzy , czy pielegniarek, on chce byc leczony, ale przy takim nastawieniu na nie-wszystkich pracownikow to tylko spi…rzac z tej lecznicy, tak tam bylo fatalnie , a teraz przy ich flustracjacjach finansowych , to nie daj Boze byc pod ich opieka, ciekawe jakby pacjenci i zbojkotowali i leczyliby sie w innych placowkach

 2. sds dodano 12 lat temu

  Pan Kałuski jest w po stronie prezesa .Lekarz to dla niego samo zło.Ciekawe czy by wrocił do pensji noszowego i tak chętnie biegał po szpitalu?

 3. taczki dla "porozumienia" dodano 12 lat temu

  wielkie mi sobie porozumienie. To HANBA!!!

 4. pic na wode dodano 12 lat temu

  na co tu sie zgadzac?
  lekarze beda miec dobrze, a pozostali dostana po kieszeni jeszcze bardziej. To kompromitacja!

 5. Związkowiec dodano 12 lat temu

  Cieszę się, że Przewodniczącej i Przewodniczącemu związków zawodowych nic nie zabiorą. Walczą, jak lwy aby im żyło się dostatnio. Inne związki nie są godne być w tym towarzystwie.

 6. solidarnosc dodano 12 lat temu

  a co robi przewodniczacy?
  NIC
  pozorne dzialania, ktore nic nie wnosza, a wrecz odwrotnie sa na korzysc "oligarchow szpitalnych". reszta personelu bedzie miec głodowe pensje. Ludzie, wywalcie tych zwiazkowcow bo sa w układzie.

 7. płatnik składek dodano 12 lat temu

  Czyli pielęgniarki będą zarabiać mniej. A państwo doktorostwo? Przecież głównym powodem kłopotów finasowych szpitali są nieprzyzwoicie wysokie zarobki lekarzy. A to wszystko jest finansowane z naszych składek.

 8. jurek o. dodano 12 lat temu

  niech jurek zagra na szpital i oddłuzy go.

 9. Ile zarabiają? dodano 12 lat temu

  Niech szanowne "doktorostwo" powie ile zarabiają łącznie ze wszystkich miejsc w których pracują? Niech podadzą ile biorą za najczęściej przespany dyżur?. Dlaczego w gabinetach lekarskich nie mają kas fiskalnych? Ja też się uczyłem i wcale niewiele mniej jak oni i po 23 latach pracy zarabiam 5 tyś zł brutto i do pracy muszę dojeżdżać do Warszawy bo władze Siedlec myślą o nowym ratuszu i tunelu pod torami a nie o stworzeniu nowych miejsc pracy.

 10. ciekawe dodano 12 lat temu

  Czytajac komentarze na forum i to na roznych nycg , ze jeden z najbardziej znienawidzonych zawodow to lekarz, tak mnie to zastanawia i chyba wiem dlaczego…., ale czy to lekarzy obchodzi , raczej maja to gleboko w d…..

 11. do ciekawe dodano 12 lat temu

  Witam
  Jestem lekarzem z wieloletnim stażem.Od poczatku mojej pracy pracuję w szpitalu wojewódzkim, jeszcze zanim stał się spółką, Najpierw był Wojewódzkim Szpitalem w Budowie, potem Wojewódzkim szpitalem specjalistycznym. Teraz jest spółką. Jest to cały czas moje JEDYNE miejsce pracy. Nie pokażę co mam w garażu- z prostej przyczyny- nie ma garażu ani żadnego pojazdu. Domu również nie posiadam tylko małe mieszkanie.
  Pewnie nie wierzycie, ale to jest prawda.
  Jak patrzę na to co dzieje się w szpitalu- to nachodzi smutek i żal, że wszystko się tu rozpada. Prawda jest taka- że NFZ rozliczając tzw "procedury" specjalistyczne wlicza w to m.in. wynagrodzenia osób wykonujących te procedury. Niższe wynagrodzenie= niżej wyceniona procedura= niższy kontrakt= niższy zysk dla spółki. Rachunek prosty.
  I nieprawdą jest, to co się teraz dzieje mam w d…. Nie można tak uogólniać. PS- zarobki brutto- 4075 zł. ( pensja zasadnicza). Staż pracy jak mój przedmówca. Pozdrawiam.

 12. Skarbnik Miasta przeszedł do Szpital? dodano 12 lat temu

  Z tego powodu jet tu jego zdjęcie?

 13. Aneta Borkowska dodano 12 lat temu

  Zdjęcie zostało wstawione przez pomyłkę, miało być i jest już wstawione do tekstu: "Prywatyzacja spółek to ostateczna ostateczność".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?