SPIN

W niedzielę rusza WOŚP

Aneta Borkowska środa, 9 stycznia 2013, 12:24 Kultura, Wydarzenia

Już za parę dni (13 stycznia) rozpocznie się w całej Polsce 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Połowa dochodów z kwesty zostanie przeznaczona na terapię noworodków i niemowlaków, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce zwrócić uwagę na kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, które dotyka ludzi w podeszłym wieku.

W niedzielę od rana na ulicach Siedlec będzie trwać zbiórka pieniędzy, a wieczorem na placu gen. Sikorskiego – koncert. Orkiestra będzie grała również w centrach handlowych, gdzie m.in. zorganizowane zostaną pokazy ratownictwa medycznego PCK.

Program imprez:
w godz. 12/13/14/15. – „Dzień otwarty” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, ul. Czerwonego Krzyża 45,
w godz. 9-13. – Punkt krwiodawstwa, ul. Formińskiego 12,
w godz. 10-20. – „Orkiestrowa ślizgawka” (wejście na taflę lodowiska za datki do puszki), Lodowisko ARMS, ul. B. Prusa 6,
w godz. 13-14. – pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
w godz. 14-16. – bezpłatne strzelanie z broni pneumatycznej, tereny ARMS, ul. B. Prusa 6,
o godz. 16. – pokaz samoobrony, tereny ARMS, ul. B. Prusa 6,
w godz. 14-16. – bezpieczne kierowanie pojazdami z instruktorami nauki jazdy Ligi Obrony Kraju, parking przy Lodowisku ARMS, ul. B. Prusa 6,
w godz. 10-18. – symulator jazdy oraz symulator zderzeniowy będący na wyposażeniu Policji, pokazy daktyloskopii, Sztab WOŚP, ul. Sienkiewicza 63,
o godz. 15.– koncert Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, Sala Widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63,

Od rana będzie czynny sklepik z gadżetami WOŚP oraz przedmiotami przekazanymi od darczyńców, który znajdować się będzie w sztabie WOŚP, ul. Sienkiewicza 63.

Od godz. 17. na Placu gen. Sikorskiego – licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie zagrają: Hufiec ZHP „Podlasie”, Imaginarium oraz Gwiazda siedleckiego finału WOŚP – charyzmatyczny zespół HARLEM, który od lat zachwyca na koncertach melodyjnością, energią i doskonałą zabawą z publicznością w każdym wieku. Zespół w 2013 roku specjalną trasą koncertową będzie świętował jubileusz XX-lecia działalności oraz promował swój nowy, szósty album. Już tradycyjnie, o 20. zabłyśnie „Światełko do nieba”.

Kontakt ze Sztabem w dniu kwesty:Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach ul. Sienkiewicza 63, tel. 25 63 232 80 w godz. 8-20.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?