SPIN

WE ARE na scenie CKiS

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:01 Kultura, Wydarzenia

W sobotę 19 stycznia o godzinie 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie pierwszy popremierowy spektakl WE ARE w reżyserii i choreografii Jakuba Mędrzyckiego, a w wykonaniu Teatru Tańca Caro Dance.

Spektakl składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamić się może każdy z nas.

Pierwsza część Modern Freedom tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach – wolność myśli, słowa, czynu. Prezentacja nie odpowiada jednak na nurtujące młodych ludzi pytania związane z wolnością, lecz przedstawia problem w wielu różnych aspektach.

Differences to tytuł drugiej części spektaklu dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności. Treść ukazana jest w męskiej prezentacji solowej.

Finałowa część spektaklu nosi tytuł A Single Girl, World of Imagination. Opowiada ona o dwóch równoległych światach – świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili. Część ta wykonywana jest przez cztery tancerki i trzech tancerzy.

Przekaz zawarty w choreografiach dotyczy nas jako społeczeństwa, jak również każdego z osobna, stąd tytuł „WE ARE”.

Bilety w cenie 25zł – normalny oraz 15zł – ulgowy (szkolny, studencki,emerycki) są już do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, ul. Bpa I. Świrskiego 31, tel. 25 644 68 00 w. 37. 

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?