SPIN

50 minut o pasji

Aneta Borkowska piątek, 18 stycznia 2013, 17:51 Kultura, Wydarzenia

Zambrów – miasto o wiele mniejsze niż Siedlce, prowincja prowincji – jest kolebką najlepszego polskiego zespołu niezależnej sceny punkowej.

Grupa Złodzieje Rowerów, bo o niej mowa, mimo ogromnej popularności i 4 albumów na koncie, została rozwiązana w 2010 roku. Dziś istnieje już tylko w pamięci swoich fanów i w dokumencie Przemysława Tymińskiego, który niebawem będzie można obejrzeć w Siedlcach.

Film, podobnie jak utwory zespołu, ukazuje prawdziwe oblicze polskiego punk rocka i niepowtarzalną atmosferę lat 90. Przybliża nie tylko sylwetki członków zespołu, ale dużo miejsca poświęca publiczności – głównie młodym ludziom, którzy pod wpływem ZxRx dorastają i układają swoje pierwsze hierarchie wartości. Wśród całego chaosu, który towarzyszy koncertom, widać jednak prawdziwą pasję, szczerość i zaangażowanie obu stron. Złodzieje Rowerów to również część historii siedleckich punkowych koncertów – zespół kilkakrotnie grał w „peHa”, a raz nawet… w więzieniu. W filmie będzie można zobaczyć fragmenty koncertu w więzieniu, który odbył się w 2003 roku oraz z festiwalu podPUNKt.

Po filmie spotkanie z reżyserem filmu.

Projekcja filmu odbędzie się 24 stycznia o godz. 19.. Biuro stowarzyszenia tutajteraz (ul. Pułaskiego 11, wejście w bramie), wstęp wolny. 

źródło: stowarzyszenie tutajteraz

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?