SPIN

Przeprowadzka na Prusa jeszcze w tym roku

Aneta Borkowska piątek, 18 stycznia 2013, 10:43 Siedlce, Wydarzenia

Już tylko malutki krok dzieli nasze miasto od tego by stało się właścicielem budynku przy ulicy Prusa, w którym jeszcze niedawno znajdowała się siedlecka policja. Musi go tylko kupić za jeden procent wartości, jeśli zgodzi się na to wojewoda mazowiecki.

– Dostałem decyzję jako Starosta Powiatu Grodzkiego od wojewody, że powiat stał się właścicielem budynku przy ulicy Prusa – mówi Wojciech Kudelski, prezydent miasta. – Jesteśmy już po przekazaniu budynku i jednocześnie wystąpiliśmy z pismem do wojewody o sprzedaż go z bonifikatą 99% na rzecz samorządu miasta Siedlce – dodaje.

Magistrat ma zapewnienie, że obiekt na tak korzystnych warunkach zostanie miastu sprzedany i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku do budynku przeniesione zostaną niektóre wydziały. Na nowa siedzibę mogą liczyć pracownicy z Wydziału Dróg, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Programów Rozwojowych, Nadzoru Budowlanego, MOPR, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Straży Miejskiej.

– Mamy nadzieję, że zmieścimy tam wszystkie nasze wydziały, które są rozrzucone po całym mieście co utrudnia trochę życie naszym mieszkańcom – tłumaczy Kudelski. – A te budynki w których  obecnie wymienione wydziały mają swoją siedzibę wystawimy na sprzedaż – dodaje.

Budynek po policji znajduje się w dobrej kondycji technicznej. Jest po remoncie dachu i elewacji. W środku większość instalacji jest w dobrym stanie i jak przyznał Kudelski z pewnym wyprzedzeniem zrobiono w nim inwentaryzację pomieszczeń.
– Obecnie trwają prace nad dokumentacją remontu wewnętrznego, bo trzeba odremontować ściany, sufity, podłogi – mówi prezydent.

Jak przyznaje prezydent zastanawiano się czy czasem aktualnej siedziby lokalnych władz nie przenieść na Prusa, ale póki co pozostanie ona przy Skwerze Niepodległości.

ab

13 komentarzy

 1. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Jako działacze PiS musicie sprawdzić czy nie ma tam zainstalowanych urządzeń podsłuchowych,bo jak wiadomo były tam wydziały znienawidzonego przez was SB,które do dzisiaj nie ujawniło wam swoich zasobów.Ten zakup za 1%może okazać się póżniej zgubny dla niektórych urzędników z namaszczenia PiSiorków.

 2. X dodano 9 lat temu

  Ale przecież biskup odpuści im wszystkie grzechy więc Prawo Polskie nic już im nie może zrobić…

 3. ;-) dodano 9 lat temu

  Powiatu to chyba Grodzkiego a nie Grockiego 😉

 4. ;-) dodano 9 lat temu

  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej a nie Poradni Psychologicznej chyba 😉

 5. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Oczywiście, dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd.

 6. mr dodano 9 lat temu

  Nie wiem w jakich warunkach te wszystkie wydziały i instytucje pracuja teraz, ale wspolczuje im. W tym budynku grzyb, syf i robactwo panuje od lat.

 7. jojo dodano 9 lat temu

  Ludzieeeeee! Kiedyś było dużo więcej urzędów i instytucji (wojewódzkich) i wszyscy się mieścili w istniejących budynkach a dziś pomimo likwidacji województwa i związanych z tym urzędów i instytucji mało miejsca dla UM. Co to się stało że taki urodzaj na urzędników?

 8. dodano 9 lat temu

  Piękne miejsce ale dzielnica sie nie zamieściła trzeba było ja zlikwidować . Ale teraz tam będzie państwo urzedasow, Boże nie mogą pomieścić sie w budynku urzędu a pieniędzy brak czy nie lepiej wynająć i brać kasę dla miasta bo jej brak.

 9. ja dodano 9 lat temu

  CZY JA MOGĘ KUPIĆ MIESZKANIE NA WŁASNOŚĆ ZA 1% ,A 99% OTRZYMAM BONIFIKATY?

 10. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Apel do ja-jak będziesz biskupem lub innym urzędasem kościelnym to dostaniesz za judaszowego srebrnika.

 11. ja dodano 9 lat temu

  DO obserwatora …judaszowe srebrniki są w cenie…wolę być tym kim jestem,od wyżej wymienionych z daleka,……ale moje zapytanie jest jak najbardziej nadal aktualne…..))))))))

 12. mieszkanka dodano 9 lat temu

  W budynku "policji" pracowałam w roku 1970. Był to budynek wybudowany rękami leśników i z funduszy leśników. Pytam tych, którzy mają coś do powiedzenia za ile złotych policja kupiła budynek? Jak wiem Lasy Państwowe zostały wyrzucone z budynku i nie dostały ani grosza. Ponadto na jaką kwotę budynek jest wyceniony? Ile złotych to jest ten 1%? Pan Prezydent planuje remonty w budynku, ile będzie nas to kosztować? Bo to my zapłacimy. Radni też "solidarni" są z mieszkańcami i podejmują decyzje bardzo "korzystne" – tak np. ceny wody i ścieków. Nie wyszło ze śmieciami to "dołożyć" mieszkańcom z innej strony!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Vernis dodano 9 lat temu

  Trzeba tutaj przeprowadzić koniecznie Szanownego Pana Sekretarza. Będzie jak u siebie. Pewnie nie raz tutaj bywał ze swoją małżonką TW Marią. No i byłby dalej od tych na których ona donosiła

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?