SPIN

Ponad 700 pracowników szpitala podpisało porozumienia

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 stycznia 2013, 09:55 Aktualnie, Wydarzenia

Jak poinformował nas Wiesław Kałuski, przewodniczący między zakładowej komisji NSZZ Solidarność na chwilę obecną porozumienia z zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego podpisało ponad 700 pracowników. Przypomnijmy, że porozumienia dotyczą obniżki płac o 15%.

– Wszystkich pracowników jest ponad tysiąc. Z informacji jakie mam porozumienie podpisało 40 lekarzy co daje około 1/3 tych zatrudnionych na umowę o pracę – mówi Kałuski.

Termin podpisania porozumień został przedłużony ze względu na choroby i urlopy pracowników.

– Ci którzy nie podpiszą porozumienia do 15 lutego i napiszą oświadczenie, że nie wyrażają zgody na obniżkę płac z dniem 1 kwietnia nie będą już tutaj pracować – tłumaczy Wiesław Kałuski. -Jednak na dzień dzisiejszy nie wiem jeszcze ile takich osób będzie – dodaje.

ab

2 komentarze

  1. Naiwna wiara w ludzi dodano 12 lat temu

    Czyż by związki zawodowe zorganizowały coś na kształt WOŚP dla nowego członka rady nadzorczej? Tort jest spory,dla lubiących łakome kąski znajdzie się atrakcyjny kawałek. A pierwszego kwietnia i tak jest Prima Aprilis. Szanowni Pacjenci: doktor Google służy pomocą we dnie i w nocy!

  2. pokrzyczeli podpisali dodano 12 lat temu

    Jakos lekarze nie opuszczaja szpitala ,przemysleli ze takich kokosow jak tu nigdzie nie zarobia i nikt ich lapac nie bedzie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?