SPIN

Będzie strajk na kolei

Beata Głozak środa, 23 stycznia 2013, 23:11 Aktualnie, Wydarzenia

W związku ze strajkiem ostrzegawczym kolejarzy w najbliższy piątek, 25 stycznia w całej Polsce staną pociągi. Z zapowiedzi wynika, że protest potrwa od godziny 7. do 9. W strajku nie wezmą udziału m.in. pracownicy Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Kolei Mazowieckich i Przewozów Regionalnych. Strajkować mają pracownicy PKP Cargo, PKP Intercity, oraz PKP Energetyka i PKP PLK.  Przewodniczący związków zawodowych kolejarzy zapowiadają, że pociągi nie będą zatrzymywane w polu, jedynie na stacjach węzłowych i będą cały czas ogrzewane.

opr. bg

10 komentarzy

 1. ????? dodano 9 lat temu

  Chcą jeździć I klasą za 1%??? DOŚĆ. Niech płacą jak wszyscy. Nie podoba się – niech idą do innej roboty. Musi nastać wreszcie porządek, a nie tak by związek zawodowy rządził firmą.

 2. M. dodano 9 lat temu

  Święte słowa.

 3. jestem za dodano 9 lat temu

  popieram

 4. obserwator 1 dodano 9 lat temu

  popracujcie po 30 lat pod ręką prokuratora na karku. Ciekawe ilu z Was chciałoby znaleźć się w sytuacji dyżurnego pod Szczekocinami? za 2000 miesięcznie i wtedy pogadamy. Jakoś brakuje ludzi na stanowiska związane z ruchem pociągów więc przedmówcy do dzieła. Gwarantuję że po pół roku będziecie mieli dość.

 5. dokładnie dodano 9 lat temu

  a wy też zrzeczcie się przywilejów związanych z waszą pracą.

 6. Harry dodano 9 lat temu

  @ obserwator 1: Człowiek sam wybiera pracę jaką chce wykonywać . Nikt nie zmusza kulejarzy żeby kulejarzami byli .Koniec kropka . Dosyć płaczu, że "nam sie należy" – należałoby jutro wprowadzić lokaut defensywny. Komu się nie podoba – droga wolna . Sądzę, że wąsacze spuściliby z tonu . Ogólnie "brzuchaczom"zwiącholom należy powiedzić jasno i stanowczo -NIE. Pozdro

 7. do HARRY dodano 9 lat temu

  Jesteś żałosny.
  Widzę , że nie ma w Tobie za grosz ambicji Ty niewolniku własnej głupoty.

 8. on dodano 9 lat temu

  Szkoda mi kolejarzy, jak można być tak prostym i tak łatwo dać się prowadzić przewodniczącym związków, w razie zwolnień kogo będą zwalniać was czy ich. Odpowiedź jest oczywista, zarobki też mają inne.

 9. ja dodano 9 lat temu

  Czekam chwili kiedy prywatyzacja dosięgnie spółek kolejowych Wtedy proponuje panom strajkować…Naród chciał kapitalizmu, tak mocno o niego walczył- a teraz lament? Albo kolejarze nie rozumieją, że prawa ekonomii są nieubłaganie i z pustego nawet Salomon nie naleje albo dają się prosto manipulować zw.zaw. a właściwie ich przewodniczącym Ogólnie twierdzono, ze PKS-y muszą być…okazało sie jednak ze niekoniecznie. Pojawili sie prywatni przewoźnicy odnośnie kolei należy zliberalizowac dostęp do infrastruktury i otworzyć rynek dla prywatnych podmiotów a nie trzymać kolosa na glinianych nogach (vide Lot).

 10. krol lear dodano 9 lat temu

  Przepraszam przypomnijcie nam dlaczego był piątkowy strajk.
  Chodziło o : 1) brak pluskiew w pociągach Tlk, 2) toalety w pociągach zimą wyglądające jak igloo ,3) notorycznego opoźnienia wszelakich pociągów, 4) działaczy kolejarskich zw.zawodowych s!kajacych na peronach Dw.Centralnego, 5)obsługę pociągów której zwroty grzecznosciowe oraz chęć pomocy podróżnym jest równie znana jak topografii Gwinei Rownikowej…Aaaa przypomniałem sobie Oni walczą by żyło sie lepiej podczas podróży pierwsza klasa z 90% zniżka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?