SPIN

Piosenki z kapelusza, czyli młodzież i musicale

Aneta Borkowska środa, 23 stycznia 2013, 15:30 Kultura, Wydarzenia

15 utworów z kilku najbardziej znanych musicali takich jak Metro, Chicago, Fame czy Czarnoksiężnik z krainy Oz. W poniedziałek Studio Musicalowe LUZ, Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywny Teatr Tańca Luz połączyli swoje siły tworząc koncert zatytułowany „Piosenki z kapelusza”. Dlaczego z kapelusza? Bo to widzowie zebrani w Sali Podlasie właśnie z kapelusza losowali utwory jakie potem zaprezentowano na scenie.  

Przygotowanie wokalne oddano w ręce Ady Pogody – Kołodziejak a choreografię stworzyła Joanna Woszczyńska. Studio Musicalowe działa niespełna dwa lata, ale przyciąga coraz więcej młodej i uzdolnionej młodzieży z naszego miasta.

– W grupie starszej jest 12, a w młodszej 11 osób. Wystąpiły obie i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona – powiedziała nam w krótkiej rozmowie Pogoda-Kołodziejak. – Pomysł na ten spektakl wpadł mi i Joannie Woszczyńskiej do głowy już dawno. Jakiś rok temu zebrałyśmy moje śpiewające dziewczyny i od tego czasu zaczęłyśmy pracę – powiedziała.

„New York” z musicalu New York, New York – Weronika Czapska

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2013/01/Weronika-Czapska_New-York.mp3|titles=Weronika-Czapska_New-York]

Podczas koncertu można było usłyszeć piosenki z wystawianych na całym świecie musicali, ale jak zdradziła Adrianna Pogoda-Kołodziejak jest już pomysł, aby w przyszłości stworzyć własny. Dlaczego w ogóle zaprezentowano piosenki musicalowe? – Myślę, że musicale to coś, co pociąga młodzież, chętnie jeżdżą je oglądać i chętnie je śpiewają. Dzięki nim mogą kształcić swój głos w bardzo szerokiej skali – przyznała nauczycielka śpiewu.

Podczas koncertu najwięcej utworów pochodziło z polskiego musicalu Metro, bo jak przyznała Pogoda-Kołodziejak sama ma do niego ogromny sentyment. – To piosenki, którymi żyłam ja i moi znajomi – wyznała. Publiczność usłyszała zatem „Szybę”, „Uciekali”,  „A ja nie” czy „Chcę być Kopciuszkiem”.  W jaki sposób dokonano ich wyboru?

„Szyba” z musicalu Metro – Olga Ślepowrońska

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2013/01/Olga-Slepowronska_Szyba.mp3|titles=Olga-Slepowronska_Szyba]

– W nocy  mi się to przyśniło i rano wiedziałam kto jaki utwór ma zaśpiewać – stwierdziła nasza rozmówczyni.

Piosenki

– „A kto wie” z repertuaru zespołu De Su – Studio Musicalowe LUZ,
– „Gdzieś tam za tęczą z musicalu Czarnoksiężnik z krainy Oz – Milena Możdżonek,
– „Uciekali” z musicalu Metro –  Studio Musicalowe LUZ,
– Cyber Party – Teatr Tańca LUZ,
– „Chcę być Kopciuszkiem” z musicalu Metro – Magdalena Chachaj, Paula Nasiłowska, Monika Soszyńska,
– „Szyba” z musicalu Metro – Olga Ślepowrońska,
– „A ja nie” z musicalu Metro – Marta Nowińska,
– „Remember my Name” z musicalu Fame – Paula Nasiłowska, Marta Nowińska, Magdalena Chachaj, Milena Możdżonek,
– Geografia na wesoło – Teatr Tańca LUZ,
– „Na orbicie serc” z musicalu Teatr Wampirów – Magdalena Chachaj,
– „New York” z musicalu New York, New York – Weronika Czapska,
– „All that jazz” z musicalu Chicago – Monika Soszyńska
– „We Are The World” –  Studio Musicalowe LUZ,

ab

zdjęcia z koncertu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?