SPIN

POLICJA: Cztery kolizje w ciągu dwóch dni

Aneta Borkowska czwartek, 24 stycznia 2013, 15:19 Aktualnie, Wydarzenia

Intensywne opady atmosferyczne oraz niska temperatura powodują, że na drogach panują bardzo trudne warunki drogowe. Wynikiem trudnych warunków drogowych jest zwiększona liczba kolizji odnotowanych w ostatnim czasie przez policję.

Wczoraj (23 stycznia) około godz. 14.30 na łuku drogi u zbiegu ulic Broniewskiego i Granicznej w Siedlcach kierujący autobusem miejskim nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych przez co autobus wpadł w poślizg i uderzył w 3 zaparkowane przy ul. Granicznej samochody.

Również wczoraj (23 stycznia) około godz. 14.30 na drodze krajowej 2 w rejonie miejscowości Iganie kierujący samochodem bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w słupki zabezpieczające skraj jezdni. Siła uderzenia była dość duża gdyż auto uszkodziło słupki z linami zabezpieczającymi na odcinku ok. 30 m, a w pojeździe wyrwany został przedni prawy wahacz wraz z kołem. Jak ustalono 39 – letni kierowca będący sprawcą tej kolizji pomimo tego, że obecnie posiadał prawo jazdy, w przeszłości utracił je za przekroczenie limitu punktów karnych.

Natomiast dzisiaj (24 stycznia) 33 – letni kierowca w ciągu niespełna 3 godzin był sprawcą dwóch kolizji. Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godz. 8.50 na ul. Budowlanej w Siedlcach. Kierujący poruszając się toyotą nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, po czym utracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w znak drogowy. Następnie około godz. 11. ten sam kierowca poruszając się autem zastępczym na ul. Brzeskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce iveco doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Na szczęście żadna z osób uczestnicząca w tych zdarzeniach nie odniosła obrażeń. Te groźnie wyglądające sytuacje kończyły się tylko uszkodzeniami pojazdów. Jak potwierdzono to podczas przeprowadzonych badań kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W związku z powyższym policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

autor : nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. Ortograf? dodano 9 lat temu

    Nadkomisarzu, nazwy własne z dużych liter, Bmw o ile nie BMW i Toyota niczym nie różni się od IVECO, za to Policja obowiązkowo 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?