SPIN

[NEWS] Dni Siedlec razem z Doradztwem Rolniczym

Aneta Borkowska piątek, 25 stycznia 2013, 15:04 Aktualnie, Wydarzenia

Nie jak co roku w czerwcu, a we wrześniu. Władze miasta zdecydowały, że Dni Siedlec 2013 zostaną zorganizowane razem z 20. Międzynarodowymi Dniami z Doradztwem Rolniczym, które w tym roku odbędą się w dniach 7-8 września.

Jak podczas sesji miejskiej przyznał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski o zmianie terminu obchodów święta miasta zadecydowały względy finansowe.

– Chcemy trochę zaoszczędzić na tych imprezach i w tym samym czasie kiedy są Dni z Doradztwem chcemy zrobić Dni Siedlec. Ubogaci to jedną i drugą imprezę – powiedział.

ab

27 komentarzy

 1. Ekonomicznie dodano 9 lat temu

  Jak nie ma pieniędzy to może nie robić tego na siłę. Po co się podpinać pod inną imprezę. Śmieszą mnie te władze miasta. Dopiero szastają pieniędzmi, mają wielkie szczęście, że nie utopiły 15 baniek w stawach, a potem ogłaszają, że są na skraju upadłości. Żałosne ludziki, z podejściem do wydatków jak dzieci, które muszą mieć zabawkę, którą sobie wymarzyły: a to stawy, a to ratusz, a to tunel. A biedne miasto i ludzie bardziej oczekują wsparcia dla tworzenia nowych miejsc pracy, z których będą dla mieszkańców zarobki, a dla władz wpływy z podatków.

  • Anonim dodano 8 lat temu

   Bez sensu. Bez obchodów dni Siedlec to juz nie bedzie to samo miasto. Pozdro
   zapraszam do hejtowania na fb na hejted: siedlce

 2. Rejo dodano 9 lat temu

  Genialny pomysł!!!!Nic lepiej nie kojarzy się z Siedlcacmi jak Dni z Doradztwem Rolniczym 😀 Brawo!!! Może skończy się dzięki temu pokazywanie w mediach Siedlec gdzie krowy w gumiakach chodzą 😀
  Za rok proponuję zrobić Dni Siedlec razem z kurią 🙂 Bo to też przecież symbol Naszego miasta 😉

 3. czyli dodano 9 lat temu

  wies tanczy wies spiewa!

 4. onik dodano 9 lat temu

  świetny pomysł, ciekawe tylko czy krowy będą się pasły przed urzędem miasta czy pod Jackiem 🙂

 5. Kriss dodano 9 lat temu

  Jak nie ma kasy to lepiej wcale nie organizować. W czerwcu jest inny klimat, zabawa do późnej nocy, a wrzesień to mogą być zimne ponure deszczowe dni. I inne nastawienie. Zdecydowanie lepiej to odpuścić niż podpinać się pod rolników.

 6. Mieszkaniec Siedlec pod Iganiami dodano 9 lat temu

  Ale WIOCHA! A myślałem, że mieszkam w mieście.

 7. Propozycja dodano 9 lat temu

  Jeśli tak się ładnie łączy imprezy, gminę z mistem, proszę urządzić wyścig furmanek z podziałem na załadowane, puste, z uwiązaną krową …..
  Oczywiście ulicami miasta.

 8. jestem za dodano 9 lat temu

  Amoze w swieta lącznie z Sylwestrem i jak dobrze pojdzie to zachaczy sie o owsiaka i juz za darmo wszystko bedzie i na premie kasy wiecej zostanie prawda panie wojcie kudelski bo tak bedzie najlepiej pana tytuowac skoro nieogarnia pan miasta i wszystko w rolnictwo che wcisnac , a po drugie to Dni z Doradztwem coraz bardziej targ przypominaja a nie pokaz ale to male wspomnienie tylko.Ps jak pan panie kudelski bedzie kandydowal na wojta albo soltysa to chetnie zaglosuje na pana bo na wlodarza 80 tys miasta jest pan za slaby

 9. Wieś tańczy, wieś śpiewa. dodano 9 lat temu

  Proponuję jeszcze dożynki dorzucić.

 10. voila dodano 9 lat temu

  Obym była złym prorokiem, ale w razie deszczu gumaki naprawdę mogą się przydać. A tyle było ostatnio o kulturze… Że to niby dziennikarze nie mają pojęcia o kulturze, bo śmierdzi im spod pach czy coś. To teraz, podczas Dni Siedlec z Doradztwem – popachnie od wszystkich wystawianych świnek i krówek w kojcach że ach – och. Ja już głosuję na to wydarzenie jako na Kulturalne Wydarzenie Roku 2013.

 11. efaster dodano 9 lat temu

  Viola zapomniałaś dodać o "śmierdzących" pachach i woni alkoholu okolicznych rolników, wszak dla nich takie tagi to wprost idealna okazja aby się napić. Ba sam nasz "presidente" tak zacieśniał przyjaźń z włochami z Pescantiny, że musiał acapella śpiewać "moje Siedlce" grubo po północy po fajerwerkach w stanie "lekko" wskazującym (jeszcze jak dni odbywały się w miesjcu gdzie dziś stoi stadion), ale cóż ma naśladowców, wszak p. Strus też wiwijał przy Golcach na scenie "będzie San Francisco, je je je" też go "woda ognista" wzmocniła.

  A pamiętam jak dziś jak władze obecne głosiły akcję "odkryj siedlce na nowo", że mają lepsze spojrzenia na dni miasta (krytykowali ówczesnego prezydenta p. Symanowicza, za dni masta na amfitatrze we wrześniu połączone z zakończeniem lata). A dziś co, sami to robią jak to się wszytko może zmienić, wszak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  PS.
  Jeśli impreza będzie znów wokół stadionu, to ustalcie z PZPN-em terminarz tak aby nie trzeba było meczu przekładać (jak to miało miejsce z Olimpią Elbląg), no chyba, że spadniemy spowrotem do 3 ligi, to się na Prusa 6 zagra.

 12. czyli dodano 9 lat temu

  widze ze wszyscy szykuja sie na niezłą impreze :d

 13. niech zyje... dodano 9 lat temu

  Niech żyje sojusz robotniczo – chłopski. Dla lansu robi się wszystko, bo cóż maja dni z doradztwem (już tradycja) z dniami Siedlec??? Żenujący pomysł.

 14. Romi dodano 9 lat temu

  Szkoda, ze oszczedzamy na wydarzeniach, spotkaniach dla niezamoznych mieszkańców Siedlec. A nie oszczedzamy na wydatkach wydawanych przez klan O. Nie bądźmy tak obludni, mieszkańcy Siedlec co jest z wami nie dajmy robić się w balona. Dość fałszu i obłudy OSZCEDNOSC to najsłabsze ogniwo prezydenta i rady miasta.

  ,

 15. efaster dodano 9 lat temu

  Drogie Panie (Spinki)

  czyżby mój wpis był za ostry, czy gdzieś zagubił się w gąszczu wpisów czekających na sprawdzenie ??

  Ja nic aż takiego nie napisałem, naprawdę Kudesliki śpiewał accapella "Moje Siedlce" w stanie wskazującym po fajerwerkach w 2008 roku (scena stała w miejscu gdzie dziś stoi stadion), albo Strus latał po scenie i krzyczał "będzie San Francisco, je, je, je …" też po sporzyciu (wszycy widzowie widzieli)

  A dni Siedlec, no coż z roku na rok co raz gorzej, a targi ?? No coż znów Pogon będzie musiała grać na wyjeździe, bo znajac życie terminarz PZPN-u będzi kolidował, a policja nie zgodzi się rozegranie meczu i targów wokół jednocześnie.

 16. Micky Mous dodano 9 lat temu

  Sprawa jest bardzo oczywista. To chytry zabieg w ramach przygotowań do wyborów 2014.
  W tym 2013 roku będzie pierwsza edycja Dni Siedlec we wrześniu – skromniejsza (bo kryzys), ale już za rok będzie to edycja z numerkiem 2. Więc nikt nie zarzuci, że to pomysł wyborczy. Dni z Doradztwem to impreza, podczas której promują się wszyscy politycy, wszystkich opcji. Za rok będzie to jeden wielki piknik wyborczy.

 17. daphaz dodano 9 lat temu

  łojezu – to teraz Nowe Siedlce przeżyją nie tylko najazd całej okolicznej wiochy (parkowanie na chodnikach, niedopałki, śmieci, wulgaryzmy), ale i całe miasto zwali się tutaj (chyba, że Dni Siedlec będą miały swoje imprezy w centrum)

 18. jkfoo dodano 9 lat temu

  Większość z was ,piszących te komentarze pochodzi ze wsi lub jest z tą wsią spokrewniona(babcia,dziadek ,wujek,ciotka,żona,mąż]Ale nie wiem czym spowodowane poczucie niższości,może niedowartościowanie sprawia,że koniecznie musicie znależć sobie kogoś gorszego od was.A kto jest najbliżej?Wieś.Ta z która jesteście tak mocno związani,spokrewnieni.Nasze miasto i wieś jest jak jeden organizm.Jeszcze nie dawno w granicach administracyjnych miasta Siedlce chłopi sieli zboże.I nic w tym złego.Ba właśnie to trzeba wykożystać .Mamy w naszym mieście świeże powietze,smaczną wodę.Z centrum miasta do najbliższej wsi gdzie jeszcze się uprawia ziemniaki,sieje zboże,hoduje krowy jest parę kilometów.I to żaden wstyd,przy odpowiedniej polityce można przekuć to na sukces.

 19. chemiqs dodano 9 lat temu

  zgadzam sie z jkfoo.
  krytykanci – dajcie sobie na luz. oszczedzac oszczedzac i jeszcze raz oszczedzac. to jest koniecznosc w dzisiejszych czasach. sami zobaczycie co tu bedzie za pare lat – zaloze sie ze powyzej 20% bezrobocia w urzedzie pracy – bo tak naprawde w rzeczywistosci to juz pewnie do tego dochodzi.

  a co do oszczednosci to jestem na tak. Tylko zeby te pieniadze nie zostaly przejedzone przez wspanialych rządzących naszym miastem – czy mozna im zaufać? zobaczymy. czas pokaze.

 20. Krzysztof Chromiński dodano 9 lat temu

  To ja zapraszam na wydarzenia kulturalne do gminy, np.
  25 luty /poniedziałek/ Blues n/Liwcem – I Noc Bluesowa.
  g.17 – warsztaty bluesowe
  g.19 – koncert Franek Torpeda Band
  g.20 – koncert Jack Moore Band (UK) /syn Gary'ego Moore'a/
  g.21 – jam session
  GOK Chodów. WSTĘP WOLNY

 21. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Zaproście Pawła Zarzecznego do Siedlec (według mnie najlepszy dziennikarz sportowy w Polsce ale nawet dziennikarzy politycznych w Polsce jest mało tylko tacy smutni goście przeważnie) on powie jacy to ludzie pracują w mediach (konkretny gość mówi to co myśli) to aż się zdziwicie,że środowisko dziennikarzy tzw warszawki to jacyś idioci w czystej postaci nawet sportowi.Lepsze to niż jakieś tego typu "Ona tańczy dla mnie" właśnie co artysta (o ile to sztuka) miał na myśli i jakoś teraz mniej tej piosenki w mediach ciekawe czemu ? i na czym polega jej fenomen ?.

 22. 111 dodano 9 lat temu

  hahahahahahahahahahaha

 23. Leo dodano 8 lat temu

  Nie ma kasy i tyle. Nic w tym mieście się nie dzieje w lato a teraz zabiorą jeszcze dni Siedlec. Gorszej głupoty nie widziałem.

 24. AleX dodano 8 lat temu

  a już za rok zamiast DNI SIEDLEC – DOŻYNKI SIEDLECKIE 😀

 25. rozczarowana dodano 8 lat temu

  zgadzam się w większości ze wszystkimi przedmowcami – w każdej opinii jest sporo prawdy, jednak uważam ze zabieranie nam dni siedlec jest troszkę nie wporzadku- bo jest to szczerze mówią jedyne wydarzenie kulturalne na które większość z nas czekała cały rok – czyli jednym słowem do D…. , natomiast jeśli chodzi o połączenie ich z dniami rolnictwa to absurd , przecież tu chodzi o święto naszego miasta i jego mieszkańców a nie okolicznych wsi i klimat letni jest bardziej sprzyjający takim imprezom a nizeli wcześn jesienny .

 26. ta z siedlec dodano 8 lat temu

  No, zupełnie inny klimat będzie. Zresztą Siedlce Zawiszy były wiochą….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?