SPIN

Nie liczy się ilość… Minister nagrodziła 3 studentki UPH

Aneta Borkowska środa, 30 stycznia 2013, 16:36 Siedlce, Wydarzenia

Zaledwie trzem studentkom Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach udało się zdobyć stypendium na rok 2012/2013 za osiągnięcia w nauce. W porównaniu do ubiegłorocznej osiemnastki tegoroczna trójka prezentuje się dość skromnie. Dzisiaj w rektoracie przy ul. Konarskiego 2 z rąk władz UPH panie odebrały symboliczne dyplomy.

Mniejsza liczba nagrodzonych to efekt wprowadzenia nowych kryteriów przyznawania stypendiów, które mają teraz bardziej prestiżowy charakter. W całej Polsce takich wybitnych studentów może być maksymalnie 1000. Siedlecka uczelnia zgłosiła ich 17. Z przyjemniejszych informacji warto odkreślić, że w tym przypadku większe wymagania idą w parze z większymi pieniędzmi.  Stypendia zostały przyznane na rok akademicki lub na semestr a ich wysokość, niezależnie od okresu przyznania, wynosi 14. tys. zł – w przypadku studentów.

– To jest stypendium dla najlepszych studentów, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i jestem dumna, że dzisiaj mogę wręczyć je naszym żakom – powiedziała Tamara Zacharuk, rektor UPH. – Mam nadzieję, że pomoże realizować im swoje pasje i pozwoli jeszcze bardziej rozwijać się naukowo na naszej uczelni – dodała.

Nasze najlepsze studentki (od lewej na zdjęciach poniżej):
– Irena Żukowska II rok studiów drugiego stopnia na kierunku filologia polska,

Stypendium otrzymuję trzeci rok z rzędu, czuję się niewątpliwie dumna choć trudno się o tym mówi. Ale to wyróżnienie jest dla mnie ważne. Pani minister zaostrzyła ogromnie regulamin w tym roku i dlatego tych nagrodzonych osób jest tak niewiele. Ale to jeszcze bardziej mobilizuje i sprawia, że chce się więcej. Brane były przede wszystkim publikacje w kraju jak i za granicą, do tego projekty badawcze, udziały w konferencjach. Praca społeczna na uczelni oraz średnia nie były tak mocno punktowane jak wcześniej, dlatego łatwo dostać stypendium nie było. Na co wydam pieniądze? Zostały ulokowane i mam nadzieję, że przyniesie to jakieś efekty.

– Monika Popek III rok studiów pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie,

Dla mnie to jest ogromne wyróżnienie znaleźć się wśród najlepszych studentów z Polski. Na liście wyróżnionych pojawiają się najlepsze uczelnie w naszym kraju oraz takie najbardziej prestiżowe kierunki jak prawo, medycyna i znaleźć się na niej naprawdę bardzo motywuje. To co robię ma sens nawet bez nagrody, ale dzięki niej tym bardziej się chce, można się poczuć docenionym. Wykładowcy też nas mobilizują, to oni organizują konferencję. Często studenci z innych uczelnie nie mogą liczyć na pomoc z ich strony, u nas jest to pomoc merytoryczna jak i duchowa. Ja stypendium na razie też odłożyłam. Po studiach byłoby miło tutaj zostać bo jestem z Siedlec, ale jak będzie nie wiem? Na pewno jednak dam o sobie tutaj znać.

– Ewa Krasnodębska IV rok studiów pierwszego stopnia na kierunku rolnictwo

Jestem zaskoczona, bo nie sadziłam że je dostanę. Jest mi tym bardziej miło, że z całej Polski z kierunku rolnictwa stypendium dostało tylko 4 studentów. Głównie dostałam je za pracę naukową, konferencje oraz pracę badawczą. Stypendium mnie bardzo mobilizuje, myślę, że trzeba iść coraz wyżej, nie można się zatrzymywać. Pieniądze na razie leżą na koncie na lokacie gdzie sobie rosną. W przyszłości chciałabym wykorzystać je na własną firmę, pomysł mam, ale na razie nie zdradzę. Chciałabym po studiach zostać na uczelni i coś tutaj działać, ale także chciałabym swoją firmę mieć.

ab

 

2 komentarze

  1. donald dodano 9 lat temu

    zarządzanie, filologia polska po co ta produkcja bezrobotnyvh , komu to potrzebene jak i cały ten UPH – dziadostwo

  2. bankier dodano 9 lat temu

    pracownikom UPH, nikomu innemu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?