SPIN

Niedokończony budynek DPS-u pójdzie pod młotek

Beata Głozak poniedziałek, 11 lutego 2013, 21:32 Siedlce, Wydarzenia

Władze miasta zdecydowały się na sprzedaż niemal półtorahektarowej działki, na której stoją niedokończone budynki siedleckiego DPS-u. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta najprawdopodobniej na najbliższej sesji miejskiej.

O takiej ewentualności skarbnik miasta Kazimierz Paryła informował podczas styczniowej konferencji tłumacząc, że miasto nie ma wyjścia i w związku z trudną sytuacją finansową musi sprzedawać swój majątek. Z pomocą ma przyjść budynek przy ul. Prusa 16/18 gdzie do niedawna mieściła się siedziba komendanta miejskiego policji. To tam, jeśli wojewoda wyda zgodę na zbycie obiektu na rzecz miasta z 99 procentową bonifikatą, ma znaleźć się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach. Przypomnijmy, że jeszcze dwa lata temu miał on być przeniesiony właśnie do niedokończonego segmentu DPS-u. Pomysł się zmienił.

– Byłoby bezsensem kolejne 25 milionów przeznaczać na adaptację części budynku DPS-u pod siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie skoro jest budynek przy Prusa. Działkę razem z niedokończonym DPS-m przygotujemy do sprzedaży, bo teren DPS-owi nie jest już potrzebny – dowodził w styczniu skarbnik. Jego zdaniem niedokończone obiekty to zbytek dla domu pomocy, bo ten i tak ma trudności z zapełnieniem 100 miejsc dla swoich podopiecznych.

Teren, który ma pójść pod młotek ma powierzchnię 1,3979 ha i znajduje się na nim rozpoczęta już inwestycja o pow. zabudowy 1179 m2. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren usług, usług sportu i rekreacji.

bg

17 komentarzy

 1. Romi dodano 8 lat temu

  Jak można taki budynek sprzedać pod usługi w sąsiedztwie domu starców. To niezłe im stworzą warunki ostatnich dni. Powinno być cicho, spokojnie, ładnie taki byl zamiar a tu klops skarbnik sprzedaje pod usługi. Przecież nie trzeba się liczyć ze starcami już stadion zrobił swoje. Panie prezydencie pan tez zbliża się do naszego wieku a los jest przewrotny nigdy nie wiadomo gdzie pan będzie.

 2. Sportowiec dodano 8 lat temu

  Super pomysł. Jak będzie basen i hotel może ktoś zainwestuje i zrobi np jakąś siłownię, fitness czy inny sport biznes. Często tam biegam i przykro patrzeć na te niedokończone i opustoszałe budynki. Uwalniać jak najwięcej terenów pod inwestycje, a w tym miejscu aż się prosi o coś takiego. Drogi Romi – starsze osoby wcale nie muszą mieszkać na jakimś odludziu, w sąsiedztwie pustostanów, poza tym jak możesz pisać "ostatnie dni". Opamiętaj się.

 3. ja dodano 8 lat temu

  JA CHCĘ KUPIĆ ZA 1 % WARTOŚCI……TO OSTATNIO MODNA SUMA W SIEDLCACH…ACH….

 4. y. dodano 8 lat temu

  Sprzedaż OK, ale musi być z zastrzeżeniami w zakresie zastosowania docelowego…

 5. `R` dodano 8 lat temu

  czas przejrzeć na oczy, nad Siedlcami gromadzą się coraz czarniejsze chmury

 6. klucznik dodano 8 lat temu

  "O takiej ewentualności skarbnik miasta Kazimierz Paryła informował podczas styczniowej konferencji tłumacząc, że miasto nie ma wyjścia i w związku z trudną sytuacją finansową musi sprzedawać swój majątek. "
  Co to za gospodarz, że wysprzedaje swój majątek ? Taki gospodarz powinien przejść w stan spoczynku. Powinien przyznać się do złego gospodarowania i odejść. To wstyd.

 7. Rot dodano 8 lat temu

  A powiedz mi "kluczniku" na co nam ten budynek, który od lat straszy w tamtej okolicy? Podzielam zdanie "sportowca".

 8. ;) dodano 8 lat temu

  A może na ratusz brakuje? 🙂

 9. echo dodano 8 lat temu

  Wszystko na sprzedaż .Nic na temat oszczędzania .Grupa trzymająca władzę,
  gdy już szczęśliwie odejdzie zostawi tylko długi.

 10. Staś dodano 8 lat temu

  NO FAJNIE!!! Budynek stoi zaniedbany od 12 lat. Dach do wymiany bo od początku źle zrobiony, wełna mineralna pomiędzy ścianami przegnita itp, itp. … Ponadto kanalizacja DPS idzie przez zasypane piwnice. Apodział tej części środkowej szkoda gadać. W DPS stołówka prowizoryczna w pomieszczeniach adaptowanych brak wentylacji kłopot z odprowadzeniem pary. A wczęści do sprzedarzy był zaprojektowany blok żywieniowy. Zalożenia projektowe – miało być 130 osób + 30 dziennego pobytu. Wykazują pokoje 1 i 2 osobowe a mają pare 3 osobowych a tak nie powinno być.
  Co tu sprzedawać to trzeba najpierw rozwalić. "Gratuluję pomusł"

 11. endi dodano 8 lat temu

  Część przeznaczona do zbycia nie jest własnością DPS od conajmniej 3 – 4 lat. Nie robili nic wcześniej a jak zaczęłó się rozpadać to od zbycia. Jak ze wszystkimi prywatyzacjami w naszym kraju najpierw zniszczyć potem zbyć za marne grosze. Ale gospodarność.

 12. a kto??????? dodano 8 lat temu

  A kto odpowiada za wieloletnie zaniedbanie, praktycznie zdewastowanie tego stanu surowego. Czy jest ktoś kto odpowiada za to mienie miejskie???? Który z Wiceprezydentów??? Rozliczyć winnych. Następnie sprzedać. Szkoda że tak późno.

 13. Romi dodano 8 lat temu

  To fakt zniszczyła budynek przez tyle lat władza miasta, prezydenci i radni poprzednich kadencji. Rozliczyć tak być nie może TO SKANDAL .

 14. xyz dodano 8 lat temu

  a kto? – Wszyscy urzędujący włodzrze tego miasteczka po 2000 roku. Mieli pomysły i propozycje ale nie mieli "MOTYWACJI" co by to nie znaczyło. Widzieli i wiedzieli jaki jest stan obiektu ale nie chcieli nic zrobić. Interesowali się obiektem Księża, ZOZ, szkoły prywatne i inni. A władza jak to władza im to nie przeszkadza to jeść niechce niech stoi.

 15. szok!!!!! dodano 8 lat temu

  W tym mieście dla skarbnika wszystkie inwestycje to 25 ,35 20 , 40 milionów złotych, czy to remont szkoły, domu starców, urzędu miasta itp. Z pod czapy te miliony…. no chyba że 2/3 tych sum idą na łapówki. Panie Paryła przestań pan ściemniać. Bo w tym kraju to wszystko jest minimum dwa razy droższe w momencie jak się buduję za pieniądze podatników. Zbieraliście z Owsiakiem w tym roku na ludzi starszych ??? czy nie??. W takim razie dokończcie tę inwestycję dla Seniorów!!! zamiast wymyślać bzdury z nowym ratuszem!!!!! . Empatia się Wam uruchomi przed wyborami jak zwykle. Jest grupa siedlczan(niepartyjnych), która na spotkaniach przedwyborczych zada Wam wiele pytań oj zada !! zaboli

 16. jj dodano 8 lat temu

  Oj populiści w tych komentarzach. Po co to dokańczać jak od lat straszy i stoi w takim stanie w jakim stoi? DPS nie zapełnia w 100% miejsc w dotychczasowym budynku to po co im dwa razy tyle miejsc? Ma to stać puste? Trzeba o to byłoby dbać, płacić 2x tyle za prąd, ogrzewanie itd. A kto wyposaży? Zadba? Zbędna inwestycja. Jasne, że sprzedać. Pytanie czy znajdzie się chętny. Miejsce w sam raz na jakieś szkoły językowe czy fitness itd.

 17. aaaaaj dodano 8 lat temu

  Wszyscy coś wiecie, ale nikt nie pamięta że w latach 90 jak zaczęła się inwestycja to nie było ograniczenia w wielkości DPS-ów. Obliczono że w Siedlcach powinien być jak ktoś podał 130 miejsc stałych i 30 dziennego pobytu. W międzyczasie wprowadzili ograniczenie wielkość nowej placówki do 100 osób, zmienił się podział administracyjny to wszystko spowodowało że nie wykończono tej części. A że zniszczyła się to inna sprawa. Miasto nie chcialo widzieć obiektu, dobrze że

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?