SZACHY: Wyniki drugiego turnieju Grand Prix

Aneta Borkowska wtorek, 12 lutego 2013, 10:53 Aktualnie, Wydarzenia

W sobotę 9 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach odbył się drugi z cyklu turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2013 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwyciężył Adam Łukasik ze Skoczka Siedlce – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Miejsca na podium zajęli także zawodnicy siedleckiego „Skoczka”: 2. Sławomir Kurpiewski. 3. Andrzej Czapla – obaj po 5,5 pkt.

Kolejne miejsca z 5 pkt zajęli:
4. Piotr Puszkarski – Biała Podlaska – zwycięzca jednocześnie klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych.
5. Zbigniew Litwiniec. 6 Andrzej Litwiniec – obaj Radzyń Podlaski.

W turnieju uczestniczyło łącznie 37 zawodników. Szczegółowe wyniki turnieju są opublikowane na
Klasyfikację uczniów gimnazjów  wygrał Adam Żebrowski – z Węgrowa – 4 pkt.  Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV – VI najlepsza była Marianna Majewska z Gimnazjum w Węgrowie, a uczniów klas I – III – Kacper Czapla ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach.