SPIN

Hala Targowa wystawiona na sprzedaż

Aneta Borkowska czwartek, 14 lutego 2013, 09:54 Siedlce, Wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki ogłosiło przetarg ustny (licytacja) na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Armii Krajowej 5, czyli „Hali Targowej”.

Cena wywoławcza to 4 miliony złotych. Do tej ceny zostanie doliczony podatek VAT. Warunkiem aby wziąć udział w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 400 tys. zł. najpóźniej do 28 lutego do godz. 10. Przetarg odbędzie się 28 lutego o godz. 13. w siedzibie CKiS.

ab

Szczegółowe informacje tutaj

48 komentarzy

 1. fan SpinuSiedlce dodano 9 lat temu

  Witam Radzę poprawić datę do kiedy trzeba wpłacić wadium tj. cytuje: "do 298 lutego".

 2. al dodano 9 lat temu

  298 lutego 😉

 3. warszawiak dodano 9 lat temu

  298 lutego?

 4. ??? dodano 9 lat temu

  Czy luty został wydłużony do 298 dni?

 5. oj,oj... dodano 9 lat temu

  Strasznie długi czas na wpienienie wadium. Do 298 lutego szmat czasu))))))).

 6. asd dodano 9 lat temu

  298 Lutego ?!

 7. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Pani redaktor czy jest 298 luty ? Lubi Pani kpić z potknieć a co z samokrytyką?

 8. kibic dodano 9 lat temu

  Ja chyba śnię…!!! Uszczypnijcie mnie ! Jednostka podległa Miastu jaką jest Ckis , wystawia do sprzedaży – przetargu obiekt wpisany do Rejestru Zabytków Miasta.???

 9. x dodano 9 lat temu

  Co co jeszcze wyprzeda miasto by powstrzymać zarząd komisaryczny? Jacka?

 10. Za informacje o przetargu dodano 9 lat temu

  Za informacje o przetargu media biorą grubą gotówkę, a tu za friko?
  Nie ma takiej daty jak 298 lutego.

 11. do kiedy? dodano 9 lat temu

  do 298 lutego do godz. 10. – czyli do kiedy?

 12. korektor dodano 9 lat temu

  Nie wiedziałem że luty ma aż tyle dni…. do wypłaty daleko

 13. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Przepraszam za błąd. Oczywiście chodzi o 28 lutego.

  Do mieszkańca – nie przypominam sobie abym kiedykolwiek mówiła o sobie, że jestem nieomylna. Zawsze dziękuję za wypatrzenie błędu i nigdy nie kasuję tego typu komentarzy udając, że błędu nie popełniłam.

 14. Widowisko dodano 9 lat temu

  Dobrze by było by ten przetarg odbył się na scenie z pełną widownią jako świadkami.

 15. do "mieszkaniec" dodano 9 lat temu

  dokładnie koleś… wytykasz literówkę
  a sam piszesz "potknieć", co z samokrytyką?
  😀

 16. miecznik dodano 9 lat temu

  Odniosę się do art.z Gazety Wyborczej z 26-27lutego2005roku pt: "Jak szef z podwładnym"- Dlaczego Prezydent Siedlec rozmawia z podwładnym dyrektorem Ckis za pośrednictwem Prokuratury?
  Fragment cytatu z artykułu brzmi:-" Zgodnie z wcześniejszymi zapisami nowy najemca lub kupiec Hali będzie ją musiał przeznaczyć na działalność kulturalną."
  Hala miała mieć przeznaczenie jako Galeria dla Plastyków z pracowniami i salami wystawowymi.
  W czasie otwarcia Sali" Podlasie"-przed 300 osobową publicznością M. Dobijański obiecał, że odzyska 105-letnią Halę DLA KULTURY.
  Od maja 2012r.własciciel sklepów Topaz Z. Paczóski, przejął 100% udziałów spółki ,do dzisiaj trwa remont! Więc KTO – KOMU co sprzedaje????

 17. mr dodano 9 lat temu

  dziwna sprawa dopiero co zostal zmieniony najemca, jeszcze nie otworzyl sklepu po wielomiesiecznym remoncie, mial rowniez robic remont elewacji pod okiem konserwatora i podobno tak mial zapisane w umowie dzierzawy i co? Sprzedaż teraz? Topaz jednak chce miec to dla siebie?

 18. bb dodano 9 lat temu

  Własność CKiS. A czy CKiS to prywatna firma, czy własnośc miasta? Na co pojdą pieniądze ze sprzedaży? Kto w końcu połozy kres sobiepaństwu Orzełowskiego?

 19. efaster dodano 9 lat temu

  Pani Aneto, to z UM urzędnicy, partyjni "pionkowie" z pis-u wypisują, oni mają "prikaz" od towarzysza Kudelszczeko, aby jak coś nie wygodne władzy, to szukać literówek, błędów ort. stylistyczycznych, etc. Sam to już nie raz na sobie "przeczwiczyłem". Ludzka żecz po prostu nacisnęło się Pani niechcący "9" (leży na klawiaturze obok "8"-ki) a tu 10 (jak nie więcej wpisów) że nie ma 289 lutego, no bo nie ma, ale nikt nie wpadł na pomysł, że poprostu, niepotrzebnie się klawisz wcisnął. No ale jak ktoś jest z UM czy z pis, to ma rozum wyłączony :((( oni tylko myślą jak tu się szefowi przypodobać, to może jak Mu będę właźić w tyłek dostanę ostanie czy przed ostanie miejsce na liście wyborczej pis-u.

  A co do przetargu, jest jedna bardzo, bardzo, a to bardzo ważna kwestia prawo pierwokupu ma dotychczasowy wynajmujący (najem od 17 kwietnia 2012 do 17 kwietnia 2032 roku) kto jest wynajmującym ?? spółka "Hala Targowa" Sp. z o.o. która została przjęta przez P.H.U. Topaz Zbigniew Paczóski.

  Kto kupi hale przy Pułaskiego ??

  Topaz, bo jeśli nie Oni to mi prędzej katus na ręku wyrośnie niż kupi inny podmiot niż odtychczasowy najemca.

 20. Rot dodano 9 lat temu

  Efaster. Primo RZECZ a nie ŻECZ. A po drugie, czy to źle, że ktoś to kupi i wyremontuje i da miejsca pracy ludziom? Do Mpppm: M. Dobijański rok temu powiedział na sesji, że jest za sprzedażą Hali Targowej. Od lat ten budynek stoi i niszczeje, a miastu on jest po prostu zbędny. Tyle.

 21. niestety dodano 9 lat temu

  W tym mieście mieszka 76000 mieszkańców + kilkanaście tysięcy z gmin, które mogą tu komentować.
  Dlaczego przywołuje się mnie tutaj (mpppm).
  Oświadczam, że nie wypowiadałem się pod tym artykułem.

 22. UWAGA ZAKAZ WYBURZENIA!!!! dodano 9 lat temu

  To jest zabytek pamiętajcie wsiowe władze!!! to nie jest jakaś tam stodoła czy obora w Rozbitym Kamieniu , która można zburzyć i postawić pokrakę architektoniczną. Takie prymitywne budyneczki już powstają w okolicach Katedry i na ul. Świrskiego za sądem. Hala Targowa i kładka na torami to zabytki z początków XX wieku. Były, są i będą na wieku zabytkami Siedlec….kropka!!

 23. siedlczanka dodano 9 lat temu

  Taki zabytek jak i kasyno (świętej pamięci).

 24. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  sprzedajcie cale siedlce

 25. obserwator 1 dodano 9 lat temu

  Co do Hali Targowej się nie wypowiadam bo szkoda słów, ale co do kładki to jest już projekt jej rozbiórki. Na jej miejscu będzie tunel, którego mentorem chce być Tchórzewski i naciska Wykonawcę przebudowy stacji Siedlce by w okolicach 20 odbyło się w tej sprawie spotkanie. Koniec inwestycji planowany jest na 2015rok, ale nic z tego nie damy aparatczykom PiS-u przypisać sobie pracę i zaangażowanie uczciwych ludzi.
  Może lepiej sprzedać Urząd Miasta to byłoby z korzyścią dla wielu i nie byłoby wielu oponentów.

 26. net-r dodano 9 lat temu

  do mieszkaniec i obserwator1. A kto kupi bankruta?

 27. mieszkanka dodano 9 lat temu

  Prawdopodobnie Hala Targowa podzieli los innych zabytków w mieście. Siedlce miały, oprócz obiektów wymienionych we wpisach, piękną lokomotywownię, Katedrę z pięknym, stylowym wnętrzem, które oszpecono bezpowrotnie. W zamian powstała brzydka fontanna i na masową skalę ustawiane są wszędzie kamienie-upamiętnienia. Pięknie już było.

 28. a dodano 9 lat temu

  "Warunkiem aby wziąć udział w przetargu jest (…)" – genielna konstrukcja zdania.

 29. hiphop dodano 9 lat temu

  Jak ja mam dość tej ciągłej paplaniny o kryzysie i trudnościach. To co? Jest kryzys to mam nie sprzedawać samochodu albo mieszkania? Nie popadajmy w skrajności. Od dawna jestem za prywatyzacją tego budynku. Przez lata zaniedbany, doprowadzony wręcz do ruiny: odpadający tynk, popękane okna, byle jakie drzwi, wszechobecne graffiti, a o syfie w środku lepiej nawet nie wspominać. Niech ktoś tu kupi, wyremontuje, doprowadzi może do dawnej świetności. Czytałem, że na górze tego budynku ma tam powstać pub z prawdziwego zdarzenia, z warzelnią piwa. Dół to pewnie sklep, ale ten sklep właśnie da kolejne miejsca pracy i o tym nie wolno zapominać. Nie sądzę, aby cena Hali Targowej była znacznie wyższa przed laty – to dość atrakcyjne miejsce, a takie trzymają cenę niezależnie od innych uwarunkowań. Pisanie, że za naście lat cena tej nieruchomości może być znacznie wyższa jest jak wróżenie z fusów – niby coś można przewidzieć, ale jednak i tak guzik z tych wróżb wychodzi. Generalnie nie jestem za sprzedażą miejskich działek, atrakcyjnych terenów, ale w tym wypadku robię zdecydowany wyjątek. Sprzedać, wyremontować i dać przedsiębiorczym ludziom szansę na wykorzystanie potencjału tego budynku. Bo budynek nie zniknie, a może wyglądać tylko ładniej.

 30. do hiphop dodano 9 lat temu

  Sprzedać w momencie kiedy podpisało sie umowę dzierżawy na 20lat to skrajna głupota i niegospodarnosć tym bardziej,że umowa najmu zawierała chyba zapis o konieczności przeprowadzenia remontu i utrzymaniu nieruchomosci w należytym stanie.Przez te 20lat z czynszu dzierżawnego wpłynęło by do kasy ckis może więcej niż te 4mln,a hala nadal byłaby jego własnością.Mieszkaniec poruszył ważny temat bo to faktycznie dziwne,że tak sie dyrektor cieszył z korzystnie podpisanej umowy ,a nie minęło kilka miesięcy już sprzedaje ,tak jakby czekali aż sprawa hali trochę przycichnie
  No cóż zimowa wyprzedaż trwa ,potem będzie wiosenna,letnia i inne tylko gdzie w tym wszystkim radni ,dlaczego na wszystko jest taka zgoda.Myślę ,że jakis odgórny organ kontrolny miał by w Siedlcach co robić bo to już naprawdę zbyt wiele złych rzeczy się dzieje i nikt o tym nie mówi bo jest koalicja.No cóz wybory niedługo rozliczymy panstwa radnych za te ich mądre decyzje.

 31. Do hiphopa-sprzedaż dodano 9 lat temu

  Faktycznie z prostego obliczenia wynika, że sprzedaż Hali w chwili obecnej za 4 000 000 mln zł, to równowartość dzierżawy przez 20 lat. Hala Targowa Spólka z oo. płaciła Ckis miesięcznie 20 000tys, co w skali rocznej -240 000tys.
  za wynajm powierzchni handlowej. Teraz przez prawie rok remont, więc zysków z handlu w Hali nie ma. 240 000tys przez 20 lat daje sumę 4 800 000 zł
  – tylko że pieniądzy z dzierżawy dla Ckis nie będzie, i NIE BĘDZIE JUŻ HALI!!!
  Za czasów Województwa Ckis zostało obdarowane Halą( z przeznaczeniem na Galerię) i Dworkiem w Woli Suchożebrskiej. Czy Dworek jeszcze należy do Ckis ? , czy już też sprzedano?( Dworek dostało Ckis z zapłaconym czynszem przez Zakłady Mięsne Sokołów Podlaski za 10 lat do przodu za co kupiło sobie Ckis autokar). Czasy Województwa skończyły się w 1999roku.

 32. Romi dodano 9 lat temu

  Czas na zainteresowanie się Prokuratury.

 33. otóż to dodano 9 lat temu

  I to nazywa sie właśnie niegospodarnością i działaniem na szkodę majątku miasta i winni takiej niegospodarnosci powinni być karani z najwyższą surowością bo sprzedaja nie swoje ale nasze.

 34. Siedleckie klimaty dodano 9 lat temu

  Zastanawiam się, "że ten potencjalny kupiec wyremontuje i da miejsca pracy" a zrobi to po to, żeby czerpać takżę zyski dla siebie, a czemu miasto tego nie chce nie umie tego zrobić?

 35. topazman dodano 9 lat temu

  bo miasto nie ma kasy na remont tego czegos, ot prosta odpowiedz; a hipotetycznie nawet jakby nagle sie kasa na remont znalazla to pozniej co tam zrobic, zeby na siebie zarabiało?

 36. Maciek dodano 9 lat temu

  W najnowszym Życiu Siedleckim jest wywiad z właścicielem Topazu Zbigniewem Paczóskim gdzie mówi, że w Hali Targowej ma być oczywiście sklep, ale także – ciekawostka – pierwszy w Siedlcach "pub z warzelnią piwa".
  Gość ma głowę na karku, zrobi tam biznes. Co innego nasi miejscy włodarze….

 37. inez dodano 9 lat temu

  miasto nie musi mieć na remont.Do tego zobowiązał się najemca czyli TOPAZ,a miasto teraz lekką ręką rezygnuje z czynszu dzierżawnego co miesiąc wpływającego do kasy miasta .Zaskakujące jest tutaj to że dzieje się to tak szybko od podpisania umowy.Nasze władze nie ograniczone krytyką ich poczynań przez opozycję stają się coraz bardziej "łaskawe"Panowie radni może jeszcze można wstrzymać tę sprzedaż,w warunkach przetargu jest taka klauzula .Pozbywamy sie kolejno największych naszych skarbów.

 38. bedakul dodano 9 lat temu

  Zamiast głosić larum niech ktoś zawiadomi prokuraturę i NIK. Jest z tym jakiś problem?

 39. pfff dodano 9 lat temu

  Jaki to skarb? Stoi zdziadziały od kilkunastu lat. Buda z zapiekankami obok i niezłomni i nieprzestraszeni regulaminem uchwalonym przez Radę Miasta rok temu o zakazie handlu poza wyznaczonymi miejscami handlarze kwiatami i okularami przeciwsłonecznymi. Skoro kilkanaście lat temu, a nawet kilka lat temu, kiedy kryzysu nie było, a i stan finansów miejskich był lepszy nie było pieniędzy na jego generalny remont i sensowne zagospodarowanie przynoszące zyski to nie będzie ich tym bardziej teraz. Cieszyć się należy, że są jacyś ogarnięci przedsiębiorcy w regionie, którzy nam mieszkańcom to wyremontują i zagospodarują w nietypowy, fajny sposób (czyt. ta warzelnia piwa). To samo tyczy się sprzedaży kamienic w centrum miasta – ul. Pułaskiego, Sienkiewicza. Te ulice mogłyby wyglądać inaczej, piękniej, kiedy te starocia poszłyby pod młotek, a w ich miejscu powstałby jakieś fajne lofty, kamienice, taki miejski klimat brakującej w Siedlcach starówki bądź nawet prostego deptaka.

 40. do pfff dodano 9 lat temu

  Albo nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć i piszesz głupoty.Dyrektor CKIS cieszył się w kwietniu 2012 że podpisał bardzo korzystną umowę na dzierżawę hali targowej ,która zobowiązuje najemcę do wykonania remontu i utzymania hali w niepogorszonym stanie.Więc wytłumacz mi jaki sens ma sprzedaż dosłownie pół roku po podpisaniu umowy na 20lat.Jeśli chodzi o to czy budynek jest cenny czy nie to to chyba nie podlega dyskusji ,doskonały punkt w centrum miasta ,świetna lokalizacja na każdą działalność.Z punktu widzenia najemcy świetny interes,ale z punktu widzenia miasta zdecydowanie nie.Gdyby nie było chętnego na wynajem to owszem ale tutaj chętny jest,zgodził się na warunki umowy więc sprzedaż w takim momencie jest głupotą.Warunki przetargu moim zdaniem dyskryminują innych potencjalnych nabywców bo będą oni musieli respektować warunki umowy długotrwałego najmu.Inną sprawą jest to że wszystko dzieje się po cichu bez artykułów w gazetach bez dyskusji radnych jak to było przed podpisaniem umowy na wynajem,tak jakby chciano sprzedać już wtedy ale sprawa stała się zbyt głośna,było wielu przeciwników takiego rozwiązania i trzeba było poczekać.GDZIE JEST NASZA RADA MIASTA PRZECIEŻ CKIS JEST ORGANEM MIASTA A NIE PRYWATNĄ FIRMĄ.Jeśli chodzi o stare kamienice to również lepszym rozwiązaniem byłoby aby ktoś je wydzierżawił doprowadził do dobrego stanu i czerpał zyski z wynajmu lub prowadzonej w nich działalności jednocześnie płacąc miastu czynsz niż sprzedać poniżej ceny rynkowej w okresie zapaści na rynku nieruchomości.Dobry gospodarz nie wyprzedaje swego gospodarstwa tylko pomnaża majatek je rozwijając

 41. bb dodano 9 lat temu

  Kto zgadnie gdzie wisiał największy bilbord wyborczy obecnego dyrektora CKiS? Na Topazie przy Warszawskiej.

 42. Do pff... dodano 9 lat temu

  Cyt.- z postu pff-"kiedy kryzysu nie bylo, a stan finansów miejskich był lepszy".Czy to z winy mieszkańców Siedlec , stan finansów miasta jest zły? Mieszkańcy płacą jak płacili podatki i nie mają wpływu na poczynania władzy, ot czasami jakiś protest powstrzyma chwilowo decyzje.Cyt. z pff-"Jaki to skarb? Stoi zdziadziały od kilkunastu lat."Ano SKARB, ale Ty tego nie zrozumiesz !! Dlaczego więc ratuje się Powązki, a nawet odnawia się u nas zniszczone groby?Ratuje się Dwory i Pałace, też bardzo zniszczone.TO właśnie HANDEL zniszczył Halę , więc skoro "handel" zgodził sie wyremontować, to niech to zrobi, ALE NIE dla sprzedaży obiektu !!W tej sprawie głos powinien zabrać pan Prezydent M.Symanowicz, coś było na rzeczy w 2006roku, skoro oddał sprawę do Prokuratury w konflikcie z Ckis.Teraz Ckis – to Firma Biznesu,( Zloty Orzeł2012r) więc uzurpuje sobie prawo do takich poczynań jak sprzedaż Hali ??Nie interesuje ich dochód z dzierżawy?? JAKIM PRAWEM Ckis decyduje o wyprzedaży ZABYTKÓW w Siedlcach?? Niech sobie najemca "warzy piwo", zatrudni tancerki na rurze, lecz zabytkowa 105-letnia Hala powinna pozostać WŁASNOŚCIĄ MIASTA !!!, bo to jest piękny architektonicznie obiekt .

 43. słuchacz dodano 9 lat temu

  Dzisiaj w radio Eska dyr.M.O powiedział w wywiadzie, że te 4 miliony ze sprzedaży Hali potrzebne mu są na dalszą rozbudowę Sali Teatralnej Miasta Siedlce im. A.Meżeryckiego. A czego jeszcze nie ma , żeby gościć Teatry Prywatne ???17lutego miał się odbyć spektakl "Lewe interesy".

 44. to straszne dodano 9 lat temu

  To straszne co sie w tym mieście dzieje! Państwo radni zróbcie coś!!!Ile jeszcze pieniędzy pochłonie ten pseudo teatr.Hala targowa jest jednym z bardziej znanych budynków w Siedlcach i powinien być własnością miasta.Jak pan dyrektor może decydowac o sprzedaży czegos co do niego nie należy ,a tylko zostało mu przekazane przez miasto czyli nas wszystkich .

 45. topazman dodano 9 lat temu

  a na co to mnożyć komentarze? spostrzegawczy to nawet IP nie będzie potrzebował, żeby zobaczyć kilka komentarzy prawie po kolei jednego gościa; co do radnych – odsyłam do protokołu z sesji listopad 2011 – większość radnych za sprzedażą Hali Targowej, na spinie jest tez wywiad z Prezydentem, który otwarcie mówi, że Siedlec nie stać na Halę Targową; remontujcie (Strus, Topaz, Empik, ktokolwiek) ten budynek i zagospodarujcie, żeby nie straszył, a przyciągał do siebie

 46. To pisała jedna dodano 9 lat temu

  Te wszystkie komentarze pisała jedna osoba, ten ostatni wpis również ta sama. Ważna jest odwrotna informacja o IP.

 47. Romi dodano 9 lat temu

  O czym mowa przecież w Siedlecach nie ma opozycji. Tak było od samego początku i dlatego wszystko jest robione na niekorzyść miasta.

 48. amator dodano 9 lat temu

  na górze tego budynku ma tam powstać pub z prawdziwego zdarzenia, z warzelnią piwa. I po Co tu nazywać zwykły bar piwny warzelnią. Kupiec dobrze wie że na sprzedaży piwa w Siedlcach najlepiej zarobi. Chyba że Warzelnią będzie wielki nalewak czynny całą dobę. A Pan Dyrektor ma bardzo duże ambicje osobisto artystyczne i musi zdążyć do wyborów prezydenckich. "wywiad z Prezydentem, który otwarcie mówi, że Siedlec nie stać na Halę Targową;" A na teatr rozrywki i akwapark to nas stać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?