SPIN

Koncerty promujące nową płytę Teatru Es „Psalmy”

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 lutego 2013, 15:38 Kultura, Wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 27 lutego oraz 1 marca na koncerty promujące nową płytę Teatru Es „Psalmy”.

27 lutego o godz. 19. – koncert charytatywny na rzecz Weroniki Wadas (sprzedaż cegiełek prowadzona jest od 11 lutego w CKiS przez wolontariuszy CARITAS Diecezji Siedleckiej),

1 marca (piątek) o godz. 19. – koncert premierowy (bilety na koncert w cenie 25zł normalny oraz 15 zł ulgowy do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS),

Dwupłytowy album to 16 utworów do poezji Tadeusza Nowaka – jednego z najoryginalniejszych polskich poetów, z muzyką Waldemara Koperkiewicza, w wykonaniu Orkiestry Teatru ES, a w interpretacji solistów Teatru Es. Album zawierał będzie płytę DVD z koncertem „Teatr ES Symfonicznie”, w którym oprócz aktorów Teatru Es udział wzięli Chór Miast Siedlce oraz Orkiestra Symfoniczna Miasta Siedlce.

Tadeusz Nowak w swojej poezji penetruje rozmaite, częstokroć bardzo od siebie odległe połacie rzeczywistości. Trywialne realia życia wiejskiego, potoczne sytuacje ludzkie, obrazy o proweniencji biblijnej, obrzędowej, baśniowej, magicznej. Świat przedstawiony w utworach jest zadziwiający i piękny, okrutny i łagodny, bardzo subiektywny i uniwersalny, baśniowy i niezwykle realistyczny….i bardzo poetycki.

Koncert promujący zaplanowany został jako widowisko muzyczne uzupełnione prezentacją multimedialną, podczas którego widzowie będą mieli możliwość wysłuchania Psalmów Tadeusza Nowaka w wykonaniu artystów Teatru ES i muzyków Orkiestry Teatru ES na żywo. Część multimedialna przedstawi kreację muzyczną Teatru ES z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce.

źródło: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. CZYJE PSALMY? dodano 9 lat temu

    PATRZĄC NA PLAKAT … 😉

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?