SPIN

Dyrektor tłumaczy sytuację Hali Targowej

Beata Głozak piątek, 22 lutego 2013, 23:41 Aktualnie, Wydarzenia

Gorąca dyskusja o przyszłości Hali Targowej rozgorzała podczas dzisiejszej sesji miejskiej. Radni dopytywali czy to prawda, że zapadła już decyzja co stanie się z pieniędzmi uzyskanymi z jej ewentualnej sprzedaży. Przypomnijmy, że właścicielem zabytkowego budynku jest Centrum Kultury i Sztuki, które ogłosiło przetarg na jego sprzedaż. Podczas dyskusji dyrektor CKiS Mariusz Orzełowski powiedział, że nie ukrywa, że chciałby, aby pieniądze ze sprzedaży posłużyły do rozbudowy CKiS, ale decyzję o tym co się z nimi stanie podejmie po konsultacjach i rozmowach z radnymi. Zdaniem radnego Mariusza Dobijańskiego powinny one znaleźć się w miejskim budżecie. Cena wywoławcza za obiekt to 4 miliony złotych. Przetarg odbędzie się 28 lutego w siedzibie CKiS.

bg

13 komentarzy

 1. Skandal dodano 9 lat temu

  Czyli po raz kolejny sprzedaja to co jest własnościa nas mieszkańców.Tym bardziej skandaliczne ,że sprzedaja w momencie kiedy hala znalazła najemce na min.20 lat i wpływy z czynszu byłyby znacznie wyzsze niż te 4 mln.Zgroza!!!Niestety po raz ostatni głosowałam i ja i mąż na PO .Czas na wielkie zmiany w Siedlcach po kolejnych wyborach.

 2. mara dodano 9 lat temu

  A ciekawe kto będzie do tych przybytków ,, kurtury" chodził? Te rzesze bezrobotnych dla których szanowne władze nie potrafią stworzyć miejsc pracy? Przenieście do tego grajdołu najlepiej Luwr, Ermitaż i Prado a w hali zróbmy La Scalę- będzie bosko.

 3. przeciez orzylowski to pis dodano 9 lat temu

  To co wyprawiaja z tym wyprzedawaniem miasta to wola o pomste do nieba

 4. y. dodano 9 lat temu

  Rozbudowa CKiS…ale po co? W Siedlcach miejsc pracy brakuje, a nie rozrywek aktualnie.

 5. mam w d....ie to pseudo kulture dodano 9 lat temu

  Chcemy pracy dla siebie i swoich rodzin , a nie ogladac zadowolone geby darmozjadow ,

 6. Romi dodano 9 lat temu

  Co sobie myśli taki Orzylowski, a na jego ….. Prezydent. Takie pieniądze przeszły koło nosa, ale to długo bo 20 lat a to trzeba już bo nowe wybory stukaja do okien. A opozycji nie ma i nie było, o czym tu mowa.

 7. Stefan dodano 9 lat temu

  Skandal napisał(a):
  "Niestety po raz ostatni głosowałam i ja i mąż na PO .Czas na wielkie zmiany w Siedlcach po kolejnych wyborach".

  Od kiedy w Siedlcach rządzi PO?
  Może się mylę, ale od lat wykrywa u nas zawsze PiS. Czy coś się zmieniło?

  Inna sprawa: wydatki na kulturę zawsze wracają z naddatkiem. To nie są stracone pieniądze.
  W przypadku hali chyba lepiej jednak długotrwały wynajem i stały dopływa środków, niż jednorazowa sprzedaż.

 8. siedlczanin dodano 9 lat temu

  widzę,że niektórzy u nas w mieście taką mają alergię na temat PO,że nawet ci bogu ducha winni ludzie nie decydując w danych sprawach zbierają cięgi,dalej tak czyli wychodzi ,że dla naszych mieszkańców PO to są szarlatany skończone a PiS cacy więc dalej mości panowie z PiS-sprzedajcie całe mienie miasta bo i tak się oberwie za to PO.

 9. niektórzy z dyskutantów chyba nie myślą dodano 9 lat temu

  Dlaczego Po obraża się za takie nieprzemyślane czasami decyzje RAdy Miasta? Że to nie my to PIS. A przecież mogliście nie głosować za tymi decyzjami PIS. Musicie? Bo jesteście w koalicji? Skoro "stołki" są dla was ważniejsze, to o czym ta mowa? Nie krygujcie się.

 10. Ja dodano 9 lat temu

  W Siedlcach potrzebny jest chyba komisarz na sprawdzenie tych wyprzedarzy bo jak narazie to widać wielką niegospodarność pana prezydenta

 11. Siedlczanin 2 dodano 9 lat temu

  do Siedlczanina
  W Siedlcach rządzi koalicja PiS , PO , STS więc nie ma tu żadnej opozycji i to te wszystkie opcje są winne tej wyprzedaży bo bez ich głosów jej by nie było. Jedyna opozycja jest poza radą miasta to chyba jedynie ci młodzi z Nowej Prawicy bo widać że jako jedyni mają odwagę głośno się sprzeciwić.

 12. Skandal dodano 9 lat temu

  PO nie rządzi to fakt ale dzięki temu że się sprzedali za kilka stanowisk straciłam do nich szacunek .Głosując na PO wiedziałam ,że w Siedlcach nie wygrają ale liczyłam na konstruktywna opozycję ,która każdą decyzję rządzących prześwietli i w razie czego zagłosuje przeciw.Tymczasem pan prezydent w wywiadzie po powołaniu p.Garbaczewskiego do ARM sam powiedział otwarcie,że podział stanowisk musi być bo inaczej nie byłoby absolutorium.Każdy kto głosował inaczej niz na PIS liczył na to że nasze miasto bedzie się naprawdę rozwijało pod czujnym okiem opozycji,tymczasem rozwija się tylko jeden ośrodek kultury zarządzany przez kolegę partyjnego i nie ma nad tym żadnej kontroli.CZY TO NIE ROLA RADNYCH JEST NADZOROWAĆ PRACĘ I DECYZJE PREZYDENTA I W RAZIE TAK RAŻĄCEJ NIEGOSPODARNOŚCI ZAWIADOMIĆ ODPOWIEDNIE ORGANY KONTROLNE ABY TO SPRAWDZIŁY O budza sie za rok .przed wyborami i wtedy bedą udawali jak to sie oni nie zgadzali z obecną władzą,ale wtedy panowie będzie za późno bo siedlczanie są mądrzy i mają dobrą pamięć.Koalicja niestety nigdy nie wychodzi na zdrowie społeczeństwu,bo pozbawia krytyki i kontroli.

 13. DO NIEŚWIADOMYCH dodano 9 lat temu

  Przede wszystkim pamiętajcie, że rzeczy które chcecie dostać od władz czyli rozrywka czy sprzedaż albo nie sprzedaż czegoś, to działa z dużym opóźnieniem. Chwaliliście obecnego prezydenta za wiele rzeczy na początku jego kadencji, a nikt się nie połasił o to żeby sprawdzić, że to dokonania jego poprzednika Symanowicza. Bo pewne umowy potrzebują czasu na podpisanie i często przygotowane i gotowe do podpisu zostają na kolejną kadencję, którą obiera ktoś następny i zbiera śmietankę. A królowanie pisu przez dwie kadencje idealnie to pokazuje, czym takim fajnym mogą się pochwalić na drugiej kadencji ? NICZYM ! Samymi "bublami", typu aqua park czy inne… A następca będzie przez Was krytykowany na potęgę, a dlaczego ? Bo będzie musiał najpier posprzątać, potem odbudować, a potem zaczać robić coś swojego, czego sie mu nie uda bo mu kadencji zabraknie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?