SPIN

Nie będzie spalarni przy Artyleryjskiej?

Beata Głozak piątek, 22 lutego 2013, 23:55 Aktualnie, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że planowana przy ul. Artyleryjskiej budowa zakładu produkcji sadzy technicznej i olejów w procesie pirolizy niskotemperaturowej nie dojdzie do skutku. Firma Setar, która chciała wykonać inwestycję nie uzupełniła raportu o oddziaływaniu na środowisko, do którego została wezwana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.
Termin złożenia dokumentu do siedleckiego magistratu minął 19 lutego, ale miasto poczeka do poniedziałku, bo możliwe, że inwestor przesłał raport pocztą.
– Jeżeli w poniedziałek nie będzie tego uzupełnienia to od razu informujemy RDOŚ, że raport nie został uzupełniony. Wtedy Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska  wydaje uzgodnienie de facto odmawiające tej inwestycji. I nie ma sprawy – powiedział Stanisław Mrówczyński, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Siedlce.

bg

4 komentarze

 1. QWERTY dodano 8 lat temu

  Jakiej spalarni? (niepodpisany) "dziennikarz" wie co pisze czy pisze co wie?

 2. to ja dodano 8 lat temu

  szkoda, zawsze kilka miejsc pracy by było,

 3. splin dodano 8 lat temu

  Jakich miejsc pracy? Setar to przedsiębirstwo działające w siedleckim zakładzie karnym. Opròcz smrodu i zapylenia byłby jeszcze problem z pracującymi tam więźniami.

 4. żenada dodano 8 lat temu

  szkoda?! ciekawe czy jakby pod twoimi oknami taka spalarnie zrobili to bylo by ci szkoda!!! kto to w ogole na terenie miasta takie przedsiewziecia popiera!!porazka!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?