SPIN

POLICJA: Kampania społeczna ”NIEBIESKI TYDZIEŃ”

Aneta Borkowska piątek, 22 lutego 2013, 08:15 Aktualnie, Wydarzenia

W dniach 25.02–2.03. na ternie powiatu siedleckiego realizowana będzie X edycja kampanii społecznej pod nazwą „Niebieski Tydzień”.

Kampania ta poświęcona jest pomocy ofiarom przestępstw ze szczególnym uwzględnieniem ofiar przemocy w rodzinie. Do jej celów należy zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, podniesienie świadomości obywateli w zakresie praw i obowiązków osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie.

Podczas dyżurów pełnionych w wyznaczonych porach w ramach tej kampanii będzie można uzyskać informację od policjantów oraz innych specjalistów na co dzień pracujących w instytucjach, które m. in. stykają się ze zjawiskiem przemocy rodzinnej.

Punkt konsultacyjno – poradniczy znajdował się będzie w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 66 budynek A pok. 70.  Porady będzie można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 10–16. a w sobotę w godz. 10–13.

Osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły zjawić się osobiście w tym punkcie mogą takie porady uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer 25-643-23-30.

autor. nadkom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?