SPIN

22 lekarzy odejdzie ze szpitala?

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 lutego 2013, 14:10 Siedlce, Wydarzenia

Jak poinformował nas Wiesław Kałuski, przewodniczący międzyzakładowej komisji NSZZ Solidarność, 22 lekarzy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego podpisało oświadczenia, że nie wyraża zgody na obniżkę pensji w wysokości 15%.  

Z informacji przekazanych nam przez Kałuskiego wynika, że oświadczenia takie złożyło m.in. 3 chirurgów naczyniowych, 3 pediatrów i 4 nefrologów zaś na urologii zostało 2 lekarzy stażystów i ordynator”. Wspomnieni lekarze będą pracować w szpitalu do końca marca. Największe problemy dotyczą dwóch oddziałów – Nefrologii i Dializoterapii oraz Urologii.

Jak mogą potoczyć się ich losy? Możliwe są trzy scenariusze: na miejsce lekarzy zostaną zatrudnieni nowi, szpital zdecyduje się na skorzystanie z firmy zewnętrznej w świadczeniu usług lub lekarze, którym z końcem marca rozwiąże się umowa o pracę przejdą na kontrakty.

Najważniejsze jest, że jak podkreśla przewodniczący, że szpitalowi nie grozi upadek ani przerwa w ciągłości wykonywanych świadczeń.

Przypomnijmy, że w związku z trudną sytuacją finansową spółki w grudniu minionego roku prezes podjął samodzielnie decyzję o wypowiedzeniu umów o pracę w części dotyczącej wynagrodzenia. Wypowiedzenia zaczęto wręczać od początku stycznia. Licząc okres trzymiesięcznego wypowiedzenia piętnastoprocentowe obniżki pensji zaczną funkcjonować od 1 kwietnia.

ab

19 komentarzy

 1. milośnik dodano 11 lat temu

  no tak ,rata leasingowa na BMW nie zmalała ,a dochody chcą uciąć ,jak żyć?….

 2. olo dodano 11 lat temu

  A co tam lekarzy obchodzą chorzy. Liczy się tylko kasa, m.in. za przespany dyżur w wysokości około 1000zł. A co! – Popieram Dorna "w kamasze"

 3. Ciekawski dodano 11 lat temu

  W związku z trudną sytuacją ponad dwa miliony Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy i tak dalej i tak dalej…………………
  Ciekawe dokąd ta droga nas zaprowadzi?

  A może tak SPIN opublikował by pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Prezesa Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach?
  Sądzę że wówczas wielu by się zastanowiło ,zanim krytycznie odniosą się pod adresem lekarza.
  Oczekuję od SPIN więcej obiektywizmu.
  Pan Kałuski w tej sprawie również milczy.
  Bez lekarzy nie uratuje Pan szpitala przed klęską.

 4. cobra dodano 11 lat temu

  skoro obniżają o 15% to niech upublicznią wynagrodzenia netto za miesiąc ci niby fachowcy

 5. cobra dodano 11 lat temu

  obniżają mi wynagrodzenie do 30 tyś zł miesięcznie netto – żono jak mamy teraz żyć, jak żyć

 6. cytat zasłyszany- nie chcąco dodano 11 lat temu

  lekarz wychodzi z pracy przez SOR w Si…. drugi idzie do pracy mijają się i ten co idzie do pracy pyta jak minęła noc ten wychodzący odpowiada, aż mnie ch.. boli od ru…a. Przezyłem szok

 7. dokotorka dodano 11 lat temu

  Dlaczego tylko 22 na ok.140 ma jaja??????

 8. obserwator II. dodano 11 lat temu

  Może Ci co pozostaną będą pracować w nocy bez spania i nie będą się denerwować,że pielęgniarka ich budzi po nocy.Sam doświadczyłem takiego spotkania z lekarzem,który nie był polakiem tylko jakimś tam nabytkiem z innego kraju pracującym na etacie w tym szpitalu.Dziecko w wieku 5lat,któremu udzielił pomocy stwierdziło,że to nie lekarz a tylko zwykły cham obudzony w nocy.To jest prawda a nie wymysł jakiegoś tam internauty.

 9. hmm.. dodano 11 lat temu

  bo reszta to kobiety?

 10. siedlczanin dodano 11 lat temu

  A ja jestem ciekawa, ile w Szpitalu Wojewódzkim zarabia zwykły lekarz, ile ordynator, ile zastępca ordynatora, a ile pielęgniarka i salowa. Czy ten krzyk "Białej służby" nie jest przesadzony?

 11. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  W sumie jak lekarze biorą kasę z naszych podatków to powinno się ujawnić ich pensje netto przed podwyżką i po podwyżce. Nie ma się co wstydzić jak ma być wam tak źle to ludzie wam pomogą w podjęciu decyzji 😀

 12. ll.l dodano 11 lat temu

  Z tego co wiem to ordynator 15-17 tys, lekarz 5 – 7 tys, pielęgniarka 2 – 2,4 tys,(ew. dodatek za pełnienie jakiejś funkcji np oddziałowej), salowa najniższa krajowa. lekarzom dochodzą dyżury.?

 13. czytelnik dodano 11 lat temu

  No prosze, lekarz z zagranicy i zly. A przeciez to jedno z podstawowych wierzen polskiego internauty – polskich lekarzy na bruk bo to lapowkarze i prostaki, ktorym ciagle malo a zastapic ich super kulturalnymi i uczynnymi lekarzami z zagranicy. A tu taka niespodzianka. Swoja droga, zycze panu zomowcowi szczescia w zastapieniu kadry oddzialu urologii – bedzie mu potrzebne.

 14. A.A. dodano 11 lat temu

  Może tak SPIN opublikuje taką listę i poda do wiadomości jak to robił wcześniej podając ile to zarabiają nauczyciele

 15. marzyciel dodano 11 lat temu

  Niech odchodzą. Ciekawe, kto im da więcej, bo w tym szpitalu mieli super. A swoją drogą przydałaby się wymiana kadry na wielu oddziałach. Przyjdą nowi, młodsi, może lepsi, jeszcze nie zmanierowani kasą, nie zarażeni obojętnością na los człowieka. Niech SPiN przyjrzy się sytuacji w siedleckim hospicjum i ZOL-u… Może zainicjuje akcję Umierać po ludzku. Odchodzić bez bólu
  Pozdrawiam

 16. lech dodano 11 lat temu

  jestem przekonany że konflikt z lekarzami jest odwróceniem uwagi spłoczeństwa od wyprowadzenia dochodowych oddzaiałów z szpitala do firm prywatnych w których mają udziały panowie z samorządu PO, co robi obecny prezes to jest kontynuacja poprzednika pod zmienionym szyldem

 17. do ciekawski dodano 11 lat temu

  Oczekujesz od SPIN więcej obiektywizmu??? A jaki to obiektywizm moze prezentować Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej??? Przecież swój swego nie da skrzywdzić hehe – lekarz lekarza też!!!

 18. miniStrant dodano 11 lat temu

  Ile zarabia dyrektor, który nie jest lekarzem?

 19. sedes dodano 11 lat temu

  Przecież pan kałuski i pani czyż nienawidzą lekarzy,prezes im wtóruje.Jak to się Solidarność pobratała z ZOMO.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?