SPIN

22 lekarzy odejdzie ze szpitala?

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 lutego 2013, 14:10 Siedlce, Wydarzenia

Jak poinformował nas Wiesław Kałuski, przewodniczący międzyzakładowej komisji NSZZ Solidarność, 22 lekarzy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego podpisało oświadczenia, że nie wyraża zgody na obniżkę pensji w wysokości 15%.  

Z informacji przekazanych nam przez Kałuskiego wynika, że oświadczenia takie złożyło m.in. 3 chirurgów naczyniowych, 3 pediatrów i 4 nefrologów zaś na urologii zostało 2 lekarzy stażystów i ordynator”. Wspomnieni lekarze będą pracować w szpitalu do końca marca. Największe problemy dotyczą dwóch oddziałów – Nefrologii i Dializoterapii oraz Urologii.

Jak mogą potoczyć się ich losy? Możliwe są trzy scenariusze: na miejsce lekarzy zostaną zatrudnieni nowi, szpital zdecyduje się na skorzystanie z firmy zewnętrznej w świadczeniu usług lub lekarze, którym z końcem marca rozwiąże się umowa o pracę przejdą na kontrakty.

Najważniejsze jest, że jak podkreśla przewodniczący, że szpitalowi nie grozi upadek ani przerwa w ciągłości wykonywanych świadczeń.

Przypomnijmy, że w związku z trudną sytuacją finansową spółki w grudniu minionego roku prezes podjął samodzielnie decyzję o wypowiedzeniu umów o pracę w części dotyczącej wynagrodzenia. Wypowiedzenia zaczęto wręczać od początku stycznia. Licząc okres trzymiesięcznego wypowiedzenia piętnastoprocentowe obniżki pensji zaczną funkcjonować od 1 kwietnia.

ab

19 komentarzy

 1. milośnik dodano 8 lat temu

  no tak ,rata leasingowa na BMW nie zmalała ,a dochody chcą uciąć ,jak żyć?….

 2. olo dodano 8 lat temu

  A co tam lekarzy obchodzą chorzy. Liczy się tylko kasa, m.in. za przespany dyżur w wysokości około 1000zł. A co! – Popieram Dorna "w kamasze"

 3. Ciekawski dodano 8 lat temu

  W związku z trudną sytuacją ponad dwa miliony Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy i tak dalej i tak dalej…………………
  Ciekawe dokąd ta droga nas zaprowadzi?

  A może tak SPIN opublikował by pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Prezesa Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach?
  Sądzę że wówczas wielu by się zastanowiło ,zanim krytycznie odniosą się pod adresem lekarza.
  Oczekuję od SPIN więcej obiektywizmu.
  Pan Kałuski w tej sprawie również milczy.
  Bez lekarzy nie uratuje Pan szpitala przed klęską.

 4. cobra dodano 8 lat temu

  skoro obniżają o 15% to niech upublicznią wynagrodzenia netto za miesiąc ci niby fachowcy

 5. cobra dodano 8 lat temu

  obniżają mi wynagrodzenie do 30 tyś zł miesięcznie netto – żono jak mamy teraz żyć, jak żyć

 6. cytat zasłyszany- nie chcąco dodano 8 lat temu

  lekarz wychodzi z pracy przez SOR w Si…. drugi idzie do pracy mijają się i ten co idzie do pracy pyta jak minęła noc ten wychodzący odpowiada, aż mnie ch.. boli od ru…a. Przezyłem szok

 7. dokotorka dodano 8 lat temu

  Dlaczego tylko 22 na ok.140 ma jaja??????

 8. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Może Ci co pozostaną będą pracować w nocy bez spania i nie będą się denerwować,że pielęgniarka ich budzi po nocy.Sam doświadczyłem takiego spotkania z lekarzem,który nie był polakiem tylko jakimś tam nabytkiem z innego kraju pracującym na etacie w tym szpitalu.Dziecko w wieku 5lat,któremu udzielił pomocy stwierdziło,że to nie lekarz a tylko zwykły cham obudzony w nocy.To jest prawda a nie wymysł jakiegoś tam internauty.

 9. hmm.. dodano 8 lat temu

  bo reszta to kobiety?

 10. siedlczanin dodano 8 lat temu

  A ja jestem ciekawa, ile w Szpitalu Wojewódzkim zarabia zwykły lekarz, ile ordynator, ile zastępca ordynatora, a ile pielęgniarka i salowa. Czy ten krzyk "Białej służby" nie jest przesadzony?

 11. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  W sumie jak lekarze biorą kasę z naszych podatków to powinno się ujawnić ich pensje netto przed podwyżką i po podwyżce. Nie ma się co wstydzić jak ma być wam tak źle to ludzie wam pomogą w podjęciu decyzji 😀

 12. ll.l dodano 8 lat temu

  Z tego co wiem to ordynator 15-17 tys, lekarz 5 – 7 tys, pielęgniarka 2 – 2,4 tys,(ew. dodatek za pełnienie jakiejś funkcji np oddziałowej), salowa najniższa krajowa. lekarzom dochodzą dyżury.?

 13. czytelnik dodano 8 lat temu

  No prosze, lekarz z zagranicy i zly. A przeciez to jedno z podstawowych wierzen polskiego internauty – polskich lekarzy na bruk bo to lapowkarze i prostaki, ktorym ciagle malo a zastapic ich super kulturalnymi i uczynnymi lekarzami z zagranicy. A tu taka niespodzianka. Swoja droga, zycze panu zomowcowi szczescia w zastapieniu kadry oddzialu urologii – bedzie mu potrzebne.

 14. A.A. dodano 8 lat temu

  Może tak SPIN opublikuje taką listę i poda do wiadomości jak to robił wcześniej podając ile to zarabiają nauczyciele

 15. marzyciel dodano 8 lat temu

  Niech odchodzą. Ciekawe, kto im da więcej, bo w tym szpitalu mieli super. A swoją drogą przydałaby się wymiana kadry na wielu oddziałach. Przyjdą nowi, młodsi, może lepsi, jeszcze nie zmanierowani kasą, nie zarażeni obojętnością na los człowieka. Niech SPiN przyjrzy się sytuacji w siedleckim hospicjum i ZOL-u… Może zainicjuje akcję Umierać po ludzku. Odchodzić bez bólu
  Pozdrawiam

 16. lech dodano 8 lat temu

  jestem przekonany że konflikt z lekarzami jest odwróceniem uwagi spłoczeństwa od wyprowadzenia dochodowych oddzaiałów z szpitala do firm prywatnych w których mają udziały panowie z samorządu PO, co robi obecny prezes to jest kontynuacja poprzednika pod zmienionym szyldem

 17. do ciekawski dodano 8 lat temu

  Oczekujesz od SPIN więcej obiektywizmu??? A jaki to obiektywizm moze prezentować Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej??? Przecież swój swego nie da skrzywdzić hehe – lekarz lekarza też!!!

 18. miniStrant dodano 8 lat temu

  Ile zarabia dyrektor, który nie jest lekarzem?

 19. sedes dodano 8 lat temu

  Przecież pan kałuski i pani czyż nienawidzą lekarzy,prezes im wtóruje.Jak to się Solidarność pobratała z ZOMO.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?