SPIN

Pogoń ma nowego sponsora

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 lutego 2013, 13:18 Sport, Wydarzenia

Zarząd klubu MKP Pogoń Siedlce przedstawił nowego sponsora strategicznego siedleckich piłkarzy. Jest nim firma AXAN Alberta Kormana. Przypomnijmy, że poprzedni największy sponsor jakim była firma Polimex-Mostostal wycofał się ze sponsorowania siedleckiej drużyny. 

–  Pozyskaliśmy w ostatnim czasie kliku mniejszych sponsorów, ale najbardziej cieszy nas pozyskanie firmy AXAN jako naszego sponsora największego- tłumaczy Jacek Kozaczyński, prezes.

Rozmowy między stronami trwały około 2 miesięcy podczas których jak tłumaczy prezes AXAN Albert Korman trwały wewnętrzne analizy strat oraz zysków.

– Wyszło, że możemy na tym tylko zyskać – wyjaśnia Korman. – W Polsce słychać o Pogoni, opinie są dobre i my jako firma chcemy uczestniczyć w tym fajnym projekcie i fajnej atmosferze jaka jest tutaj w klubie – dodaje.
Umowa z siecią stacji paliw została podpisana na dwa lata. Podczas konferencji zostały także zaprezentowane nowe koszulki w jakich od rundy wiosennej na boisku zobaczymy naszych piłkarzy.

Warto dodać, że budżet Pogoni wynosi około 2 mln złotych, w którego skład wchodzą wszystkie grupy młodzieżowe, obie drużyny oraz sportowe stypendia. Połowa tych pieniędzy pochodzi od sponsorów, a druga część wpływa od miasta.

ab

8 komentarzy

 1. Zawisza Czarny dodano 8 lat temu

  "Warto dodać, że budżet Pogoni wynosi około 2 mln złotych, w którego skład wchodzą wszystkie grupy młodzieżowe" Piękna bzdura, grupy młodzieżowe płacą za siebie same. Za pieniądze płacone przez rodziców wynajmowana jest sala i opłacany trener. Stroje muszą kupować rodzice (mimo, że jest na nich logo Pogoni), za udział w turniejach dodatkowo jest pobierana kasa od rodziców. Mam dziecko w roczniku 2003 więc te informacje nie są wymyślone.

 2. Stanisław dodano 8 lat temu

  Zawisza Czarny – jeśli piszesz to z niewiedzy, to cię rozgrzeszam. Jeśli robisz to świadomie to "smędzisz". A i owszem, kosztów jest dużo, tylko bierz pod uwagę, że opłaty tego typu co wymieniasz to nie wszystko. Idź do klubu oni ci wszystko wyjaśnią. W szkole nr 9, próbowali prowadzić oddzielnie klub.

 3. Lesio dodano 8 lat temu

  Dlaczego nie podano podstawowej informacji, ile gotówki wpłynie do kasy klubu?

 4. efaster dodano 8 lat temu

  tajemnica handlowa :)) napewno nie więcej niż 300 – 350 tys. zł rocznie czyli 25-30 tys. miesięcznie.

  miasto (My podatnicy) daje połowę rocznego budżetu ok. 800 tys. zł.

 5. Lesio dodano 8 lat temu

  A może sponsoring będzie polegał na tym,że działacze będą mogli tankować do pełna oczywiście za darmo?

 6. F3 dodano 8 lat temu

  Efaster widzę cię na sektorze na Radomiaku.

 7. siedlczanin dodano 8 lat temu

  Wielkie halo. Połowa śr. od sponsorów czyli 50%, a z tego ile procent od spółek miejskich PEC, ZUO, PWiK itd? Czy oby nie jest tak że "sponsor strategiczny" wyłoży 5% całego budżetu?

 8. krylek dodano 8 lat temu

  To nie mogą być małe pieniądze, drużyna nie jest zła, więc i pieniądze małe pewnie nie są. Przyda się Pogoni Axan i vice versa. Ale i tak mistrzem sponsoringu jest dla mnie zepter śląsk. Ilekroć słyszę tę nazwę to widzę ich w garnkach na głowie. Może kiedyś Ujrzymy logo Axana na koszulce Messiego.Mają pieniądze nie więc sponsorują, ja im się dołożę jeszcze bo tankuję gaz u Nich.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?