SPIN

HAPPYSAD już 10 marca

Aneta Borkowska niedziela, 3 marca 2013, 12:53 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) o godz. 19. na koncert zespołu Happysad w ramach trasy koncertowej 2013. Gościnnie na scenie sali „Podlasie” wystąpi zespół Lorein. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (koncert); kasa MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

Happysad jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 750 koncertów w całym kraju.
W lutym 2012 roku zespół zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Nowym Kawkowie, gdzie wraz z Leszkiem Kamińskim – kolejny raz w roli producenta i realizatora – nagrywał materiał na kolejną płytę. Wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór ,,Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5. września 2012 r. i w pierwszym tygodniu zawitała na pierwsze miejsce OLIS – najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a na początku listopada uzyskała status złotej płyty.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec – vocal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, vocal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
gościnnie na koncertach: Daniel Pomorski – trąbka, klawisze

Grupa LoREiN powstała w 2009 roku. Członkowie zespołu to mieszkańcy Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej. Wiosną 2010 roku zespół nagrał pierwsze demo (4 piosenki) i zdobył kilka ogólnopolskich nagród.
W muzyce zespołu można odnaleźć inspiracje indie rockiem (The Killers, Interpol, Kings of Leon, Arcade Fire, Kent). Piosenki LoREiN są przyjmowane bardzo entuzjastycznie, co powoduje, że zespół zdobywa coraz większą popularność.  Grali z happysad,
Myslovitz, koncertowali z kultową czeską formacją Please The Trees, odwiedzili kluby w wielu miejscach w Polsce. Zagrali też na największym studenckim festiwalu muzycznym w kraju – Ursynalia 2011, Warsaw Student Festival. Wystąpili na jednej scenie z grupami: Simple Plan (CAN), Young Guns (UK), Oedipus (USA). Pierwszy singiel promujący album nosi tytuł „Krótkowzroczność”.

Skład zespołu:
Łukasz Lańczyk (Lanietz; śpiew, gitary, cymbałki),
Tomasz Dorobczyński (Tomek; perkusja),
Sebastian Szczepański (Jabber; gitara basowa, chórki),
Roland Langer (LaDY; gitary, mandolina, syntezator, harmonijka).

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?