SPIN

O systemach w ”Elektryku”ZDJĘCIA

Aneta Borkowska niedziela, 3 marca 2013, 14:04 Aktualnie, Wydarzenia

26 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyło się spotkanie w ramach projektu innowacyjnego „Portal Koordynacja 3.0 – stabilny mechanizm powiązania kształcenia zawodowego z potrzebami mazowieckiego rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników projektu z brytyjskim systemem kształcenia zawodowego oraz zaprezentowanie szkół biorących udział w projekcie. Zgromadzeni żywiołowo dyskutowali porównując brytyjski system kształcenia zawodowego z polskim systemem. Goście z zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę, podziwiając wyposażenie pracowni zawodowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy ECORYS Polska: Katarzyna Piotrowicz – menager zarządzający projektem, Katarzyna Sulkowska – koordynator projektu, Piotr Kosiński, Mikołaj Gacka, przedstawiciele ECORYS UK – eksperci z Wielkiej Brytanii: Tim Fox i  Simon James, a także dyrektorzy i nauczyciele z ZSZ nr 2 z  Mińska Mazowieckiego, ZSE-K z Płocka, ZS z Zielonki, oraz z ZSP nr 2  i ZSP nr 1 z Siedlec. Obecni byli także: Sylwia Osipiuk – z-ca dyrektora Delegatury w Siedlcach KO w Warszawie, Sławomir Kurpiewski – naczelnik Wydziału dukacji Urzędu Miasta,  Ewa Marchel– dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Joanna Sajko – doradca zawodowy WUP, Bożena Wyrębiak – dyrektora CKP, Stanisław Przesmycki – prezes firmy ZELTECH, Agnieszka Przesmycka – dyrektor firmy ZELTECH, Dariusz Wardak – przewodniczący Prezydium Rady Rodziców ZSP nr 1.

Spotkanie umilił występ artystyczny naszych uczniów pod kierownictwem p. Łukasza Józwiaka.

Projekt realizowany jest przez firmę ECORYS Polska sp. z o.o. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej  oraz w partnerstwie ponadnarodowym – ECORYS UK w ramach Priorytetu  IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

tekst:  Krystyna Więcławek, dyrektor szkoły

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?