SPIN

Ćwiczyli na wypadek burdy na stadionie

Beata Głozak środa, 6 marca 2013, 23:49 Siedlce, Wydarzenia

Około 150 policjantów z regionu siedleckiego i ostrołęckiego zainaugurowało dzisiaj na miejskim stadionie swoją własną rundę wiosenną. Ta prawdziwa, czyli piłkarska zacznie się w najbliższą sobotę nie dziwi zatem, że funkcjonariusze profilaktycznie ćwiczyli zabezpieczenie imprez masowych o podwyższonym ryzyku.

 – Do zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie zobowiązany jest organizator, czyli wynajęta przez niego firma ochroniarska, ale na wyraźną prośbę organizatora, gdy dochodzi do zakłócenia ładu i porządku może wkroczyć policja i właśnie taką sytuację mamy tutaj. Najpierw ćwiczono formowanie szyków i przywracanie porządku po wszczętej na trybunach bójce oraz element wystąpienia zagrożenie terrorystycznego – tłumaczy nadkom. Jerzy Długosz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Dzisiejsza akcja trwała 4 godziny, od godziny 10 do 14. Zaangażowano do niej także kilka psów tropiących. – Ćwiczenia mają przygotować policję na każdą ewentualność, która może wystąpić w trakcie meczu o podwyższonym ryzyku stąd czworonogi – dodaje Długosz.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze z regionów siedleckiego i ostrołęckiego z 3 i 4 kompanii. Policja ćwiczenia na taką skalę policja przeprowadza dwa razy w roku.

bg/fot. bg oraz Jerzy Długosz (dwa ostatnie)

6 komentarzy

 1. kozerek dodano 8 lat temu

  Zaangażowano do niej takie kilka psów tropiących.
  W ćwiczeniach wzięły udział funkcjonariusze

 2. Aneta Borkowska dodano 8 lat temu

  Dziękujemy, już poprawione

 3. siedlczanin dodano 8 lat temu

  Mam pytanie to po co ten cyrk skoro mamy kibiców piłki nożnej potulnych jak baranki, co ta policja do diabla wyczynia -przecież kibice się obrażą i może dojść do burd,ładnie to tak się nastawiać przeciwko prawym i ogólnie szanowanym obywatelom naszego państwa i grodu nad Muchawką.

 4. Do Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Nie ma zadym stereotyp "kibola" siada to trzeba podgrzać atmosferę, żeby w końcu coś się działo i mieć pretekst do tego czy tamtego 🙂

 5. abcd dodano 8 lat temu

  Kiedy czytam o zagrożeniu terrorystycznym, to na twarzy pojawia mi się lekki uśmiech 🙂 Ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Dobrze, że ćwiczą.

 6. tak dodano 8 lat temu

  i po co były te ćwiczenia? Kibice Radomiaka i tak sforsowali mur policjantów i rozbiegli się po mieście…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?