SPIN

Recital fortepianowy Mariusza Adamczaka

Aneta Borkowska środa, 6 marca 2013, 12:08 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 8 marca (piątek) o godz. 19. na recital fortepianowy Mariusza Adamczaka promujący płytę „Favourite Chopin”. Sala Biała. Wstęp bezpłatny.

Mariusz Adamczak naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, a w latach 1991-1998 pracował pod kierunkiem Pani Prof. Gabrieli Weiss w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 1998 roku swoje umiejętności kształcił na konsultacjach i na kursach mistrzowskich u: Vladimira Ashkenazego, Prof. Garego Graffmana, Prof. Gabrieli Weiss, Prof. Reginy Smendzianki, Prof. Lee Kum Singa, Prof. Ewy Bukojemskiej,  Kevina Kennera i Gerardo Vila. W latach 2004-2009 studiował w klasie Prof. Ewy Bukojemskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem, a w roku 2008 studiował pod kierunkiem Prof. Viniciu Moroianu na Uniwersytecie Muzyki w Bukareszcie w Rumunii.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (1994 r.), V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Giovanni Pianisti” w Cava de’Tirreni we Włoszech (1995 r.), jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „KONZERTEUM” w Markopoulo Mesogeas w Grecji (1997 r.), zdobywcą I nagrody i GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie (1998 r.), oraz zdobywcą GRAND PRIX VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Pro-Piano Romania” w Bukareszcie w Rumunii (2002r.).

W lipcu 1998 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

W programie koncertu m.in.: F.Chopin: Ballada g-moll op. 23, 4 Mazurki op. 24, Preludia op. 28, Scherzo b-moll op. 31, Ballada F-dur op. 38, Scherzo cis-moll op. 39, Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Polonez As-dur op. 53

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?