SPIN

GŁOZAK: Czym ujęła mnie radna Skup?

Beata Głozak niedziela, 10 marca 2013, 18:35 Komentarze, Wydarzenia

Z racji tego, że w marcu oficjalnie obchodzimy dzień najważniejszych ludzi na świecie, czyli kobiet 😀 pozwolę sobie na taki mały tekścik o jednej siedleckiej radnej. I od razu zaznaczam, że ona o tym, że ja ten tekścik piszę nie wie.

Chodzi mi o niewyróżniającą się na pierwszy rzut oka radną Jadwigę Skup. Koleżanka dziennikarka pisała o choreografkach, lekarkach, kierowczyniach i innych „ach”. Ja napiszę o radnej, która zawstydziła wszystkich (bez)radnych facetów w Siedlcach.

Podczas gdy, moim zdaniem, większość z radnych próbuje udawać mądrzejszych niż są nie wnosząc tak naprawdę nic do naszego życia radna w życiu niektórych już się zapisała. To ona w styczniu 2011 roku zapytała o to czy Siedlce przystąpią do programu „3 +”. Szczerze wątpię, że bez tej interpelacji w ogóle ktokolwiek wpadłby na pomysł utworzenia programu wspierającego rodziny wielodzietne. Po czym wnoszę? Bo nikt przed radną na to nie wpadł. A mógł. Podczas, gdy radni zadawali pytania w stylu „a gdzie te pieniądze?” co miesiąc zgodnie podnosząc łapki za ich wydawaniem, pytali o kupę liści na posesji, inwestycje, o których wiedzieli, że nie będą wykonane radna zapytała o program. Po cichutku, spokojnie, bez bicia piany i bum! Teraz chwalimy się miastem przyjaznym rodzinom wielodzietnym. Teraz władze miasta jeżdżą na wykłady na temat naszej przychylności rodzinom. Wracając do rodzin. To radna Skup jako pierwsza głośno zaprotestowała przeciwko zbyt wysokim propozycjom opłat za dodatkowe godziny pobytu dzieci w przedszkolu. Czy gdyby nie ona ktoś by zaprotestował? Nie wiem, ale wiem, że zdecydowana większość siedleckich radnych już dawno zapomniała co znaczy mieć dzieci w przedszkolu…

A teraz? W końcu pośród tego zgiełku bezsensownych pytań jest coś co znowu zasługuje na uwagę. Bez polityki i próby przypodobania się ludziom. Jadwiga Skup zaproponowała, żeby w mieście organizować grupowy jogging lub nordic walking dla kobiet i mężczyzn. Bez sensu? Tak pewnie pomyśleli radni, na ustach których zagościł lekceważący uśmieszek. A ja uważam, że … niekonieczne. Bo gdyby zrobić z tego reklamę dla miasta? Gdyby podkreślić, że u nas nie tyko od wielkiego dzwonu dba się o zdrowie? A gdyby od czasu do czasu taki jogging poprowadził nasz sportowiec (w końcu za tyle pieniędzy z miasta można zacząć od nich wymagać nie tylko tego żeby byli)? A gdyby dołączyć do tego prezydenta? Oj wtedy pewnie i wszyscy (bez)radni by się do tego podpięli.

I właśnie tym ujęła mnie radna Jadwiga Skup, że zrobiła więcej niż sama zdaje sobie z tego sprawę i więcej niż chciałby niejeden radny.

 

39 komentarzy

 1. Lessing dodano 8 lat temu

  Czy autorka słyszała o czymś takim jak interpunkcja?

 2. o Boze, co pani wypisuje!! dodano 8 lat temu

  No naprawde napisanie artykulu o tej pani to przegiecie, dla ludzi inteligentnych tego sie nie da czytac i sluchac, brrry nie chce mi sie tego wiecej komentowac bo szkoda czasu

 3. ala dodano 8 lat temu

  Bez polityki i próby przypodonania sie ludziom!!!! Ciekawe, ale nieprawdziwe.

 4. Należy dodano 8 lat temu

  za taką przydatność nagrodzić Radną Stanowiskiem Dyrektorskim.
  Może przenieść na ordynansa Prezydenta?

 5. pfff dodano 8 lat temu

  do należy – idź zdjęcia pocykaj, a nie wszędzie trzy grosze swe wsadzasz, akurat tekst fajny, widać nie wszyscy mają tylko politykę w głowie

 6. siedlczanin dodano 8 lat temu

  Czymś ta radna musi zwrócić na siebie uwagę władzy jedynej!? Na awans trzeba zapracować, najlepiej jednak coś donosząc.

 7. "Swe" dodano 8 lat temu

  ????????????????????????????????????
  Zdjęć nie "cykam". Co do polityki to chyba ta pani ma ją w głowie.

 8. Siedlce rulez dodano 8 lat temu

  mnie radna Skup ujęła tym że jako biolog czymś spobie zasłuzyła na powierzenie jej funkcji kierowniczki od edukacji kulturalnej dzieci w instytucji swojego partyjnego kolegi Dyrektora . Po cichutku, spokojnie, bez bicia piany i bum. Może napisze Pani o inicjatywach Pani Radnej jako fachmanki od kultury? Grupowy Joging i spacery z kijami to trochę za mało, zresztą już to się dzieje w Siedlcach, wystarczy zobaczyć naprzykład w oklicach stawów. Propozycja nie jest nowa ludzie sami potrafia się zorganizować. A może Pani Radna w ramach promocji swojej osoby wszak napewno będzie znów kandydować na Posła, z publicznych pieniędzy zafunduje darmowe kije do nordyckiego maszerowania , wtedy chętnych bedzie wielu do podążania za Panią Radną. I Pani Redaktorka będzie miała powód do następnego peanu na cześć ujmującej osoby.

 9. punkt skupu makulatury dodano 8 lat temu

  Coś Panią dziennikarkę chyba bardziej ujęło poprzedniej nocy.
  Albo zapomniała Pani o wyborczych plakatach na każdym słupie w mieście i na każdym drzewie w powiecie.
  Tam nie było "Bez polityki i próby przypodobania się ludziom."
  Gdyby sama wymyśliła program 3+ to było by coś nowego. A tak ochać i achać nad zaletami intelektualnymi Pani Radnej chyba nie ma jeszcze powodu.
  bieganie w koedukacyjnej grupie to także inicjatywa wtórna.

 10. klin dodano 8 lat temu

  Droga Pani Beato!!! Po prostu nie wierzę w to co czytam. Swego czasu jeden z miejskich urzędników powiedział o tej pani, podobnie jak doktor Strosmayer, a sekretarz miasta aż się upił z radości, gdy pani Skup została radną. Pozbył się po prostu najgłupszego pracownika. I chyba coś w tym jest. A z programem Rodzina 3 plus to Skupowa ma tyle wspólnego co ja z baletem. Mimo wszystko pozdrawiam i mam nadzieję, że to był felieton,który miał ukazać się 1 kwietnia.

  • Anonim dodano 8 lat temu

   To mi się podoba 🙂 Brawo Klin

 11. Wyrzykowski dodano 8 lat temu

  Z jednej strony – dlaczego promocje mają być finansowane z publicznych pieniędzy? Za swoje hobby płacę sam. Podobnie jak z grupowym joggingiem – po co miasto ma to organizować? Czy ludzie sami nie potrafią się zorganizować? Już biegają, więc jak widać potrafią, a mieszanie w to polityków mogłoby tylko zaszkodzić.

  Z drugiej strony – tak to już jest, że czyjeś spostrzeżenia i pomysły są potem przywłaszczane i ktoś inny się na nich lansuje, bo akurat ma wyższe stanowisko. Bardzo dobrze, że takie fakty są przypominane.

 12. no ładnie dodano 8 lat temu

  Może Pani Redaktor że tak powiem całokształt Osoby Radnej Skup opisze
  a nie tylko wybrane momenty z obrad Rady. Koń by się uśmiał.
  Moim nie tylko moim zdaniem ta Pani nie odbiega niczym od innych Radnych, no może to że jest ładniejsza od Radnego Somli na przykład.

 13. ztejsamejstrony dodano 8 lat temu

  Piękna ironia, gratuluję.Wszyscy biegają, wszyscy podskakują i tańczą. Radosne i szczęśliwe miasto. Tym bardziej szczęśliwe, że ma taką radną.
  Jeszcze raz brawo pani redaktor. To pierwszy felieton, który przeczytałem ze śmiechem.

 14. Lessing dodano 8 lat temu

  @ ztejsamejstrony: Po czym wnioskujesz, że to jest felieton i autorka użyła ironii?

 15. arab dodano 8 lat temu

  Ta niby radna to dno moralne, podłość w najczystrzej postaci.

 16. xyz dodano 8 lat temu

  do arab
  żeby tak osądzać i" rzucać kamieniami samemu trzeba być bez grzechu",zazdrość dusi i wyłącza sumienie !

 17. felieton dodano 8 lat temu

  Po tym felietonie inaczej patrzę na SPIN.
  Myślałem że SPIN nie potrzebuje się podlizywać, ale jednak widać potrzebuje.
  Nie popieram formy oceny "arab" , ale pewnie ma do tego podstawy.
  Moja znajoma opowiadała otej Radnej i jeśli jej wierzyć ta Pani bez grzechu nie jest i sumienie potrafi wyłączyć.

 18. mlody dodano 8 lat temu

  POWIEM KRÓTKO TA PANI ŁAZI I WSZYSTKIM PRÓBUJE SIE PRZYPODOBAĆ I PODLIZAĆ ABY MIEĆ Z TEGO KORZYŚĆ I ……

 19. uprzejmość dodano 8 lat temu

  do młodego
  Radna powinna być uprzejma,uśmiechnięta,dynamiczna,wrażliwa i otwarta na ludzi i taką osobą jest pani Jadzia Skup, potrzeba nam więcej takich ludzi w Radzie Miasta. Pani Jadziu trzymać tak dalej !

 20. do uprzejmości dodano 8 lat temu

  Radni powinni tacy być, ale Ta Pani taka nie jest.
  wrażliwa i otwarta na ludzi . Nie na ludzi tylko na własną kariere politycznzą.
  Pani Jadziu trzymać tak dalej! Stanowisko po Dyrektorze CKIS napewno Pani dostanie. Już za 2 lata.

 21. oboje dodano 8 lat temu

  Mam nadzieję że czas takich karierowiczek minie i będzie to jej ostatnia kadencja. Tylko polityka – reszta tzn kompetencja nie jest ważna. Pracę ma przecież wyłącznie z nadania politycznego. Zatem osoba taka niczym nie może urzec.

 22. Stanowisko po Dyrektorze CKIS dodano 8 lat temu

  Stanowisko po Dyrektorze CKIS Pani bierze już teraz.

 23. maja 10 dodano 8 lat temu

  A może pani redaktor napisalaby coś o siedleckim parku,a dokładniej o stawie, co ja mówię bagienku. Pływają w nim śnięte, przesuszone pod lodem rybie zwłoki. Cuchnie na kilometr. A tak zwani ludzie,bo trudno ich ludźmi nazwać, patrząc co pływa w wodzie wrzucają tam wszystko, dosłownie. Wiosna idzie a tu takie bajoro straszy,aż się nie chce tam chodzić. Pozdrawiam.

 24. RADNA JEST OK. i wyjątkowo popieram autorkę tekstu dodano 8 lat temu

  i oby takich Pań we władzach Siedlec było jak najwięcej.

 25. JEST OK dodano 8 lat temu

  Pani Biolog jest Kierownikiem Edukacji Kulturalnej to gdzie mają pracować absolwenci Magistrowie Kultury i Oświaty ? Mają uczyć biologii?
  Radną może być każdy ale w kulturze powinni pracować wykształceni w tym kierunku ludzie.

 26. gadanie dodano 8 lat temu

  Gadacze, takiej Pani Radnej wszyscy powinni stopy lizać…

 27. stopy lizać dodano 8 lat temu

  co niektórzy pewnie juz liżą może niekoniecznie stopy

 28. gadanie dodano 8 lat temu

  ja wole lizać stopy Pani Radnej:P

 29. alex dodano 8 lat temu

  Długo jeszcze będzie wisieć ta laurka? Może wystarczy 2 miesiące lizusostwa.

 30. No proszę! dodano 8 lat temu

  Przeczytałam felieton i nie wiem czy to ironia czy prawda. Widać do Siedlec też już dotarło, że bycie cwanym jest nie tylko OK, ale staje się cnotą osób publicznych.

 31. klasyk dodano 8 lat temu

  Patrzę i oczom nie wierzę, chyba jesteście bardzo zaprzyjaźnieni z Panią Skup jeśli artykuł wisi na stronie już pewnie z pół roku i nie ma ciekawszych spraw jak Pani radna 🙂 powodzenia życzę "bezstronnym" mediom.

 32. candelabra dodano 8 lat temu

  "Z racji tego, że w marcu oficjalnie obchodzimy dzień najważniejszych ludzi na świecie" – tekst wisi już prawie czwarty miesiąc…

 33. detghb dodano 4 lata temu

  Pani Jadwiga oficjalnie jest pod "opieką" pewnego Pana Jerzego tj.kierowcy z pewnej szanowanej instytucji w Siedlcach. Któremu za swoje poświęcenie załatwiła dalszy etat w tej instytucji. Tejrze Pani tez miała być zwolniona z tej instytucji ale za sprawą donosów na wszystkie możliwe osoby z tej instytucji do Państwa Orze……. zapewniła sobie i swoim podopiecznym z tej instytucji dalsze funkcjonowanie w tym miejscu. Taka jest Pani Jadwiga Skup

 34. miejsce dodano 4 lata temu

  Jej pseudonim artystyczny to *Kura gdacze*

 35. dane le dodano 4 lata temu

  W urzędzie miasta trzeba wymienić bióka na większe bo się pod nimi już nie mieści.

 36. kaczy dodano 4 lata temu

  O kim to pisać. To już babcia jest.

 37. Marek dodano 4 lata temu

  Wredna starzejąca się kobieta, której czas już przeminął. Puki jest radną to się z Nią jeszcze liczą. Taka Pani Ogórek w gorszej oprawie.

 38. Miru dodano 4 lata temu

  Ciekawe czy Szanowna Pani w niedzielę chodzi na mszę do kościoła z mężem czy z Przyjacielem

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?