SPIN

Czy będziemy mieć pomnik Lecha Kaczyńskiego?

Aneta Borkowska wtorek, 12 marca 2013, 10:42 Aktualnie, Wydarzenia

Jak informuje Tygodnik Siedlecki najprawdopodobniej na najbliższej sesji Rady Miasta Siedlce nasi radni będą dyskutowali nad projektem budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego na Skwerze Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z taką inicjatywą społeczną do radnych, bo potrzebna jest ich zgoda zgłosił się poseł Krzysztof Tchórzewski.

O sprawie pisałyśmy jakiś czas temu: Komitet a potem pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach?

ab

20 komentarzy

 1. Miasto ma tyle problemów.... dodano 8 lat temu

  Miasto ma tyle arcyważnych problemów. np. budżet i finanse, oświata, śmieci itp., które nie wiadomo jak rozwiązać – a poseł podrzuca radnym pozamiejskie problemy. Po co??? Tu są Siedlce. Mamy ulice upamiętniające. Mało??????

 2. ble ble dodano 8 lat temu

  o cizus ale pomysł, jak za swoje chcą budować to OK, jak za moje (podatników kasę) to ogromne i głośne NIE!!!

 3. maja 10 dodano 8 lat temu

  Czy to naprawdę niezbędny wydatek? Kryzys, nie ma na inwestycje a tu kolejny pomnik. Czy pan prezydent jest ofiara zbrodni Katyńskiej???? Mamy już ulice Jego imienia i wystarczy. Z całym szacunkiem dla Niego jako dla człowieka,ale czy tragiczna śmierć to powód, by stawiać pomniki???? Rodzi ssie nasz następny "kompleks polski"… A tu żłobków brak, szkoły zamykają i robią kulkudziesiecioosobowe molochy klasowe, na wizytę u specjalisty czekamy po kilka miesięcy. Kto w końcu powie dość tej szopce wokół katastrofy. O ile pamiętam po tragedii nad lasem Kabackim nie omawiano tego przez trzy lata a ludzie stracili też najbliższych. Może czasie ocknąć i zabrać za konkrety??

 4. dr dodano 8 lat temu

  Po katastrofie w lesie kabackim nie mówiono tyle, bo czasy były jakie były, a władzy zależało, żeby była cisza wokoło tej sprawy, dlatego wszyscy milczeli.

 5. bezpartyjny dodano 8 lat temu

  Głupstwa wypisujecie. Rada miasta ma dać zgodę i wskazać miejsce.
  Myślę, że pomnik zostanie postawiony ze składek członków PiS i z dobrowolnych wpłat obywateli naszego miasta i gminy. Mogą postawić, pomników za dużo w Siedlcach nie mamy.

 6. wykształciuch dodano 8 lat temu

  Ciemnogród. No comments..

 7. Janek Wiśniewski dodano 8 lat temu

  Brawo! I jeszcze raz brawo, jestem dumny, ja stary opozycjonista z takiego prezydenta! To był Wielki Polak, Wielki człowiek, wspaniały, on zrobił tak wiele dla wolności dla patriotów! Bójcie się tchórze, wy agenty, bo to dopiero początek czasów rozliczenia. Czas prawdy niech przyjdzie! Brawo! Jestem bardzo dumny, to będą dobrze wydane pieniądze miasta.

 8. lch dodano 8 lat temu

  a może referendum? niechby mieszkańcy wypowiedzieli się czy chcą mieć pomnik. Ale prezydent Kudelski i rządzące w naszym mieście PiS na referendum się nie zgodzą – sądzę że by przegrali (wystarczy przeczytać komentarze zarówno na Spinie jak i TS).

 9. ciemnogród dodano 8 lat temu

  a rada ambasadorów WNP i Komisja Europejska – dadzą zgodę ?

 10. widz dodano 8 lat temu

  to juz ostatnie tchnienia PISiorków w mieście. Niech budują to będzie kropla, która przeleje czare goryczy. Gratuluje pomysłu, niezły strzał w kolano.

 11. bb dodano 8 lat temu

  Janku Wiśniewski. Jeżeli początkiem rozliczenia tchorzy i agentow ma byc budowa pomnika Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach – to nie maja oni czego sie bać. A tak oględnie mówiąc, skoro ma byc to rozliczenie, to bać sie powinien również Kaczyński, bo w końcu ktoś dojdzie do tego za jakie zasługi jego ojciec dostał willę na Żoliborzu. Bo mój ojciec za to, że był w AK, drewna na chałupę w państwowym lesie nie mógł kupić, przez kilka lat po wojnie.

 12. z sensem dodano 8 lat temu

  Tylu wspaniałych ludzi nosiła nasza ziemia, więc po co?! Pytam PO CO? budować pomniki ludziom z zewnątrz, ani nie będzie z tym pierwsi, ani nie dostaniemy żadnych grantów, ani ktokolwiek gościa znał oprócz z telewizora. Bez sensu! Takie urocze miejsce zastawić pomnikiem obcego człowieka. Żal.

 13. warszawiak do efastera dodano 8 lat temu

  Prezydent kochał Podlasie i siedlczan. Niech pomnik postawią.

 14. laik dodano 8 lat temu

  Widać, że wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami.
  W poprzednich wyborach pan poseł Tchórzewski musiał ustąpić "1" na liście wyborczej pani poseł Pawłowicz, a "spadochroniarzy" może być więcej i "2" wcale nie jest taka pewna. Na szczęście pojawia się "społeczna" inicjatywa (dobry żart) budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i pan poseł dzięki temu może inicjatywie kibicować a nawet ją wspierać … widać, że pan poseł to Człowiek skory do pomocy a przy tym jaki skromny, wielkie brawa panie pośle !!!
  Czy jest coś bardziej cennego jak to, że przyjedzie pan Prezes PiS Jarosław Kaczyński do Siedlec, dobre słowo powie, po plecach poklepie, w pamięci zachowa ???
  Otóż jest !!!
  Panie pośle, Panie Prezydencie Miasta i radni PiS !!! Podpowiadam całkowicie za darmo.
  Czym prędzej zaklepać pomysł budowy pomnika i nie żaden komitet społeczny, tylko oficjalnie Miasto Siedlce ma ten pomnik ufundować !!!
  Tylko UWAGA, oficjalnie budujemy pomnik Lecha Kaczyńskiego, ale faktycznie (tak w tajemnicy, żeby potem był lepszy efekt) budujemy pomnik Lecha i Jarosława Kaczyńskich !!!
  Że co???, Że za "życia" ??? Papieżowi postawiliśmy pomnik jak żył …., że Papież to "inna półka"? Zgoda, faktycznie Papież to "wyższa półka", ale pewna analogia jednak jest – Papież – Prezydent – Premier, wszyscy na "P" można jakieś podobieństwo znaleźć. A, że "za życia" to na tym polega istota pomysłu.
  Życzę panu J. Kaczyńskiemu 100 lat zdrowia, ale kiedy już umrze to wiele miast i miasteczek będzie Mu stawiać pomniki, po śmierci to normalne a tak MY (mieszkańcy i miasto) Siedlce będziemy pierwsi i na zawsze pierwsi zostaniemy, na lata !!!
  Wyobrażacie sobie minę Jarosława Kaczyńskiego jak odsłania pomnik w przekonaniu, że to pomnik Lecha Kaczyńskiego, pociąga za sznurek, spada płachta i wszystkim zebranym i Jemu ukazuje się nie jeden ale dwóch braci ???
  Jak w reklamie "… bezcenna…", do tego odpowiednia do okoliczności oprawa muzyczna wykonana przez artystów CKiS pod osobistym nadzorem, co ja piszę BATUTĄ pana Mariusza Orzełowskiego, to na zawsze pozostanie w pamięci pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a gdy będzie miał (Prezes PiS) chwile zwątpienia to puści sobie film z uroczystości w Siedlcach popatrzy na swój pomnik, na twarze panów Tchórzewskiego, Kudelskiego a nawet mignie mu twarz pana Przewodniczącego RM pana Karasia, to natychmiast nabierze sił do walki o dobro Polski !!!
  A korzyść dla miasta?
  Jak w Polskę pójdzie wieść o TAKIM pomniku przyjadą TVN, Polsat, TVP liczne stacje radiowe, przedstawiciele gazet. Przez tydzień a może i dłużej Siedlce nie będą schodzić z czołówek serwisów informacyjnych nie wykluczone, że migawki z miasta pokażą i w Europie !!! Ludzie taka promocja !!!
  Gdyby miasto Siedlce chciało wykupić spoty reklamowe w tylu środkach masowego przekazu i na tak długi czas to wydałoby "pół Ratusza", który pan Prezydent Kudelski chce wybudować na Placu gen. Sikorskiego, stawiam na 25 mln PLN. A pomnik ile może kosztować ? 200, 300 tys, no nawet niech pół miliona, jest przebicie?
  Piszę te słowa i oczyma wyobraźni widzę ten pomnik, widzę minę pana Prezesa J. Kaczyńskiego (jak było już wspomniane – bezcenną), twarze panów Tchórzewskiego, Kudelskiego, Karasia, licznych mieszkańców miasta, te materiały w telewizjach i gazetach o NASZYM mieście to czuję jak w kącikach oczu pojawiają się łzy … , łzy dumy i wzruszenia.
  Może nieco na wyrost ale chciałem podziękować panu posłowi Tchórzewskiemu za tę "oddolną" inicjatywę, Radzie Miasta i panu Prezydentowi Kudelskiemu za jej poparcie i wcielenie w czyn, dziękuję !!

  Aha, jeszcze jedno – panu Posłowi podziękuję w dniu wyborów parlamentarnych a radnym i panu Kudelskiemu w dniu wyborów samorządowych, to jeszcze tylko DWA lata !!!

 15. siedlczanin dodano 8 lat temu

  Ty warszawiak!!! Zajmij się pomnikami w Warszawie!!! Tutaj się nie podlizuj!!!

 16. Johnny dodano 8 lat temu

  Jeśli jest to inicjatywa społeczna, i Rada Miasta zgodzi się na ten pomysł, nie widzę problemu. Skoro ma to być z pieniędzy prywatnych ludzi, członków PiS czy innych to nie ma co się czepiać. Prezydent Lech Kaczyński był dużo lepszym Prezydentem Polski niż jego poprzednicy. Nie dawał sobie w kaszę dmuchać, bronił słabszych i dbał o tradycje i historię Polski. Nie prowadził uległej polityki, nie był umoczony w układy z PRL, UB i WSI jak Komorowski. Miał ciężką kadencję, gdzie wszystkie ogólnodostepne media się go czepiały i z niego szydziły. Aż wstyd że władze kraju czy władze stolicy nie chcą postawić mu pomnika lub nazwać jakąś ulicę jego imienia. Jakoś Narutowicz ma swoje ulice i plac. Dlaczego Kaczyński nie może? Bo co, bo nie pasuje do mainstremu i był z prawicy?

 17. Jaś Fasola. dodano 8 lat temu

  Czy już komitet organizacyjny rozliczył się z miastem za Pomnik Niepodległości stojący w dzielnicy Nowe Siedlce,czy kolejny raz miasto dołoży do czyjegoś pomysłu.Czy w tym mieście jeszcze mało pomników.Panie Prezydencie niech wyznaczy pan teren w mieście i każdy kto ma ochotę niech stawia sobie pomniki na tym terenie bo jak wiadomo głupota patriotyczna nie potrzebuje sponsora ona rządzi się swoimi prawami co widać po pomysłach niektórych orłów politycznych tego grodu.

 18. Zniesmaczony dodano 8 lat temu

  Jak za prywatne chce ktoś sobie postawić to ok ale jak za moje podatki to nie bo jest kryzys koszt nie jest ani inwestycją ani niezbędnym wydatkiem w czasie kryzysu. Dzieci w szkołach nie dojadają , a ci pomnik chcą stawiać. Wystarczy że są ulice im. Kaczyńskiego trzeba umieć widzieć granicę oraz okoliczności.

 19. wyborca dodano 8 lat temu

  pis stać, bo zarobki prezydentów (Kudelski, Głowacki) naczelników, dyrektorów, prezesów, radnych, urzędników którzy są bądz sympatyzują z tą partią dostają pensję (np. prezydent zarabia ok. 14 tys. zł miesiecznie) z naszych podatków. Wliczają to sobie w koszta kampani wyborczej, wszak za rok wybory samorządowe, a przed wyborami są dodatkowe składki (oprócz tych co miesięcznych na rzecz partii) , w skrócie pare bilbordów czy banerów mniej a będzie pomnik, który będzie miał dziąłenaie porpagandowe, a jak wiemy u nas większość osób co chodzi na wybory ma poglądy prawicowo-konserwatyne i katolickie. Wyborcy PO, SLD czy RP nie są tak zdyscyplinowani i mimo iż defakto jest ich wiecej wygrywa pis, bo jego wyborcy chodzą na wybory. Cóż frekfencja nie przekracza 50%, nie zależnie czy to wybory do sejmu/senatu, do europarlamentu, prezydenckie, samorządowe, referenda sokalne i ogólnopolskie.

  Także mała frekfencja jest na rękę pis. Tak prawda, a miejsce narazie nie UM pogoni PUK, bo skwerek koło Hali wogle nie odśnieżony, cóż nie wszędzie da się wiechać ciężkim sprzetem, czasem trzeba ręcznie, a nie tylko przejscia dla pieszych i przystanki.

 20. x dodano 8 lat temu

  Wstyd i hańba. Może jeszcze plac Gen. Sikorskiego przemianują na kaczyńskiego?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?