SPIN

Krystyna Pawłowicz w Siedlcach: Za dwa lata Polski nie będzie

Beata Głozak wtorek, 12 marca 2013, 23:35 Siedlce, Wydarzenia

– Pan premier przekazał najważniejsze kompetencje swoje, sejmu i Polaków Komisji Europejskiej także w kwestii wydatkowania środków. O wszystkim decydować będą Niemcy, które zainteresowane są wykasowaniem polskiego przemysłu – tłumaczyła zebranym na sali posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz podczas spotkania z sympatykami PiS. Fot. AB

Krystyna Pawłowicz podczas spotkania z sympatykami PiS. Fot. AB

Ok. godz. 17.40 posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz weszła do sali obrad rady miasta przy aplauzie zebranych osób i zasiadła za stołem obrad. Obok niej znaleźli się Tomasz Hapunowicz (prezes PiS powiatu siedleckiego ziemskiego) i wójt gminy Zbuczyn oraz wiceprezydent Jarosław Głowacki, poseł Krzysztof Tchórzewski i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Poseł Krzysztof Tchórzewski poinformował wszystkich, że spotkanie będzie poświęcone 2 głównym tematom: paktowi fiskalnemu oraz złożonemu 4 dni temu przez PiS wnioskowi o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Pierwszy jak podkreślił poseł dotyczy ważnej sprawy a niewiele osób potrafi powiedzieć czym jest pakt fiskalny z kolei jeśli chodzi o wotum nieufności odnosi się ono i do polityki państwowej i do traktowania opozycji.

Krystyna Pawłowicz na wstępie spotkania z sympatykami PiS powiedziała, że jako posłanka wybrana w tym okręgu założyła sobie, że w ciągu kadencji raz lub 2 razy powinna przyjechać to każdego miasta okręgu.

Ludzie na tego rodzaju spotkaniach dzwonią do nas i nas pytają: dlaczego wy tam nic nie robicie? Dlaczego dopuściliście, żeby ten pakt mógł przejść? Proszę państwa my nie mamy żadnej możliwości działania decyzyjnego, bo jesteśmy w mniejszości. Nawet gdybyśmy nie wiem jakie oczywiste dowody naruszenia Konstytucji w związku z przyjęciem paktu przedstawiali to Platforma, Tuski i wszyscy siedzący po lewej stronie śmieją się z nas. Śmieje się z nas PSL. Jesteśmy posłami drugiej kategorii. Mamy tylko 60 sekund na zadanie pytania. Ten sejm pod wodzą PO narusza nie tylko Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej ale narusza, gwałci utarte obyczaje parlamentarne.

Zdaniem Pawłowicz ustaw zgłaszanych przez PiS nie traktuje się poważnie.

Nasze projekty leżą, leżą i leżą. W naszej partii powstało wiele projektów ekonomicznych. Jest bardzo dobra ekipa merytoryczna, jest największy poziom wykształcenia. Nie mówię o tych Palikotach różnych, wobec których toczą się liczne postępowania. Ja cały czas nie mogę zrozumieć, że w naszym okręgu ktokolwiek z Ruchu Palikota mógł zdobyć jakikolwiek głos skoro pan Palikot mówi, że językiem urzędowym powinien być język angielski.

Następnie posłanka odniosła się do tzw. paktu fiskalnego, który jak tłumaczyła jest niezgodny z polską Konstytucją w najbardziej „fundamentalnych kwestiach”. Pakt, jak dowodziła, jest dla państw Unii Europejskiej z walutą Euro a Polska do nich nie należy.

Pakt daje Unii możliwość wpływania na budżety państw dotkniętych kryzysem Euro. U nas kryzys jest wywołany nie przez walutę Euro a przez nieudolność partii rządzącej. Pakt przekazuje organom unijnym suwerenne kompetencje sejmu polskiego i rady ministrów. Pan Tusk pakt, mimo że nie jesteśmy członkiem strefy Euro podpisał  i w każdej chwili może go przyjąć.

Pawłowicz dowodziła, że nie ma takich konstytucyjnych i prawnych procedur a także możliwości i w ogóle prawa, które pozwalałoby premierowi podejmować takie arbitralne decyzje. Poza tym sam pakt, jak twierdziła jest sprzeczny z Konstytucją.

Pan premier przekazał najważniejsze kompetencje swoje, sejmu i Polaków Komisji Europejskiej także w kwestii wydatkowania środków. Niektóre państwa dowiadywały się, że ich projekty budżetu są analizowane przez niemiecki parlament. To Niemcy jako największy płatnik Unii decydują o tym jakie będą reformy. Unia Europejska w dawnym kształcie się skończyła. Decyduje ten co daje najwięcej kasy. Żebracy będą zawsze niewolnikami.

Na sali rozległy się gromkie brawa.

O wszystkim decydować będą Niemcy, które zainteresowane są wykasowaniem polskiego przemysłu. Niemcy gwiżdżą na reguły udzielania pomocy publicznej, potrafiły zagwarantować sobie w traktatach, że cały ich obszar jest uznany za zwolniony z rygorów udzielania pomocy publicznej. Oni rozbudowują się a my z każdym groszem chodzimy w zębach i pytamy czy można. Niemcy chcą tu mieć sanatoria na Mazurach. Pakt fiskalny jest w interesie Niemców i największych krajów i pozwalamy im decydować o naszym budżecie. Niemcy nie wyrażą zgody żeby odbudowywać polski przemysł, żeby zwiększać obronność kraju i uczyć tożsamości narodowej. Pan premier podpisał in blanco, że to w Niemczech będą zatwierdzane projekty polskich uchwał, to tam będą decydować o podwyżkach dla nauczycieli… Jeśli tu jest ktokolwiek z wyborców Platformy to się wstydźcie. Do ruiny doprowadziliście państwo polskie. I dwa lata jeszcze i Polski nie będzie. Żebyście mieli tego świadomość.

Zdaniem Krzysztofa Tchórzewskiego paktem fiskalnym polski rząd wyraził zgodę na duże kary, jakie mogą być nałożone na nasz kraj jeśli ten nie wypełni zobowiązań zawartych w pakcie.

Nikt nie mówi, że my mamy teraz z Unii występować. Jesteśmy w grupie gospodarczej, jest wolność przemieszczania się, ale to nie znaczy, że musimy być zmuszani do różnego typu świadczeń, tak jak wydaliśmy 25 miliardów w formie upominku dla Grecji. Jeśli średnia płaca zawyżana wynosi wynosi w Polsce 800 euro, a w Grecji średnia to 2500 euro. To pytanie czy my mamy im pomagać i dlaczego? To jest takie lizanie się nie wiadomo za co i na co. Te pieniądze mogłyby u nas zmniejszyć bezrobocie, które wynosi około 15 procent, oczywiście nie licząc tych 2 milionów młodych wypędzonych poza Polską. Z nimi byłoby 28 procent, czyli największe od 89 roku. I w takiej sytuacji my musimy patrzeć rozsądnie i brać pod uwagę własne interesy.

Poseł tłumaczył, że podczas kiedy Prawo i Sprawiedliwość było u władzy, czyli w latach 2006 i 2007 bezrobocie w Polsce spadło z 17% do 10%. Zdaniem Tchórzewskiego obecnej władzy nie zależy na zmniejszaniu bezrobocia, bo im większe ono jest tym bardziej ludzie boją się o swoją posadę i ze strachu są bardziej ulegli.

Chodzi o to, by pracownik był pokorny wobec pracodawcy, żeby nie było możliwość odejścia, bo „gdzie indziej mam lepszą pracę i lepsze zarobki”. Za naszych rządów były strajki, mimo iż były miejsca pracy. Dlaczego? Bo pracownik więcej żądał, była większa demokracja, a teraz nikt nie strajkuje, bo wszyscy chowają głowy w piasek. Były protesty, strajki, negocjacje, bo pracownik nie bał się, bo wiedział, że znajdzie pracę gdzie indziej. I nikt nie będzie siedział na kasie z pampersami. Teraz nikt się nie zwolni, bo nie ma gdzie pójść.

Tchórzewski podkreślił podczas spotkania, że nie można zapomnieć także o sprawach bezpieczeństwa.

W sprawie paktu mamy do 2015 roku prawo stosowania weta, a premier co robi? Jedzie i mówi: Proszę państwa ja tu w imieniu władz polskich informuję, że rząd polski nie zastosuje przy naszych rządach nigdy prawa weta. Nikt go nie przymusza, ale co on mówi? „Róbta ze mną co chceta”, a to jest działanie na szkodę państwa polskiego. Kiedy Lech Kaczyński był prezydentem, Polska miała autorytet i czy wolno było to zmarnować? Można mieć różne poglądy, można się kłócić o wszystko, ale interes państwa jest najważniejszy. Co się dzieje w oświacie, służbie zdrowia każdy widzi. A jeśli chodzi o obronę narodową? 60 tysięcy wojska. Nie jesteśmy w stanie oprzeć się komukolwiek. Po tylu latach niepodległości to jest hańba. Cieszmy się, że jest pokój, bo pewny pokoju może być ten naród, który jest przygotowany do wojny.

bg

44 komentarze

 1. bb dodano 9 lat temu

  ile PIS zapląciło urzędowi za wynajęcie sali pod ten partyjny wiec?
  Na to nie odpowie nikt. A może pani redaktor podrąży ten temat. Moim zdaniem sala była za friko, a to chyba na bakier z prawdziwym prawem i sprawiedliwością?

 2. jak to czytasz..... dodano 9 lat temu

  Z tego wniosek iz czas ogłosić powszechną mobilizacje jak w 1939 r. Tchórzewski przywozi kobietę aby straszyła siedlczan. Trzeba rozwiązywać realne problemy małych i dużych ojczyzn. Od pustego gadania nic nie przybędzie.
  Jeszce jedno – ludzie "niestety" potrafią myśleć.

 3. 123 dodano 9 lat temu

  juz sie zaczyna… idiota jeden z drugim zaczyna komantowac cos na czym nie byl nie slyszal i czego do konca nie rozumie, nie potrafi ocenic tylko pierniczy co im do glowy przyjdzie… wez czlowieku pomysl o sytuacji w Polsce i o przyszlosci twojego kraju i ludzi mieszkajacych tutaj. Mowisz ze ludzie potrafia myslec… ok wiec czemu jeden z drugim glosowales na PO a teraz czlowieku jestes bez pracy?? przyjdz na takie spotkanie zainteresuj sie zadaj pytanie i moze cos innego w glowie zaswita i nie bedziesz takich bzdur wypisywac!

 4. z sensem dodano 9 lat temu

  to dlaczego europosłowie pis biorą w tym wszystkim udział. Dlaczego biorą dziesiątki tysięcy euro miesięcznie za prace, która nic nie daje? Są przeciwni Unii dopóty dopóki nie zobaczą europejskiej waluty!

 5. Andy dodano 9 lat temu

  Ciekaw jestem czy Pani Poseł z tym repertuarem jeździ po całym okręgu i straszy Niemcami oraz czy będzie NR 1 na liście w następnych wyborach, Pozdrawiam

 6. uczestnik spotkania dodano 9 lat temu

  Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze. Założę się że większość z komentujących nie uczestniczyła w spotkaniu. Bardzo merytoryczne wypowiedzi i konkretne analizy posłanki Pawłowicz i posła Tchórzewskiego. Brawo za odwagę powiedzenia prawdy o palikocie i jego pedałach, a przede wszystkim o Tusku i jego nieudolnym rządzie. Ludzie, czy Wy nie widzicie co ci z Platformy nieObywatelskiej z nami robią i do czego doprowadzają nasz Kraj- oświatę (cięcie etatów, zwiększanie liczebności klas itd.), rolnictwo (sprzedawanie za bezcen polskiej ziemi zachodnim inwestorom, itd.), przemysł, budownictwo (upadłość zakładów), służba zdrowia, korupcja, bezrobocie realne (berobocie w kraju 15% + osoby pracujące za granicą – w większości na czarno – w sumie około 28%). Tuska i jego pupili z rządu, powinniśmy wywieźć na taczkach najlepiej do jego europejskich sprzymierzeńców. Obudźcie się. Jak chcecie merytorycznie komentować takie spotkania to najpierw uczestniczcie w nich.

 7. obserwator 1 dodano 9 lat temu

  tonący i brzytwy się chwyta, ale i tak utoniecie.

 8. warszawiak dodano 9 lat temu

  Zazdroszczę wam,że macie taką wyrazistą posłankę. Można z nią się nie zgadzać ale postać to ciekawa.

 9. klin dodano 9 lat temu

  Żałuję, że nie mogłem być na spotkaniu. Nagrałbym sobie wypowiedź pani poseł, a potem straszył tym swoje dzieci, jakby nie chciały spać. Ciekawe, czy na spotkaniu był ktoś z odminnymi od pis poglądami?

 10. Urzedasy monitoruja fora interenetowe. dodano 9 lat temu

  Wyrzykowski zadal jakies pytanie czy go nie dopuscili do glosu? Bo widze go na zdjeciu. Na zdjeciu widze rowniez dyrektora I LO im B. Prusa, czym jestem zazenowany. Wstyd!

 11. wYGNAC pO-LENI ZE SPOŁEK MIEJSKICH DO ŁOPATY dodano 9 lat temu

  gDZIE SIE PODZIAĆ, GDZIE SIE SKRYĆ , HYCLE tUSKA NAM NIE DAJA ŻYĆ

 12. donald dodano 9 lat temu

  brawo Pani Poseł , głosowałam na Pania i sie nie zawiodłam , a ci co komemtują przeciwko Pani to niewiem skąd sie biora , gdzie oni żyją?
  Slepcy
  Jeszcze raz BRAWO

 13. Dziadek dodano 9 lat temu

  Witam byłem na tym spotkaniu,ale daleko mi do poglądu PIS-u.Klin zgadzam się z tobą,że wypowiedziami pani Poseł i poglądami PIS-u mógłbyś naprawdę straszyć dzieci.Myślę że 3/4 osób będących na tym spotkaniu nie zrozumiało o co chodzi pani Poseł.

 14. bb do dziadka dodano 9 lat temu

  i o to chodzi. Ludzie nie rozumieja sensu, ale pozostanie w nich przekonanie o zagrożeniu dla Polski, ktoremu jedynie PIS potrafi przeciwdziałać. Takie pranie mozgu: ble, ble, ble, żadnych konkretow, tylko slowotok. A ciemny lud kupi i wierzy. I w poczuciu tego zagrożenia zaglosuje na PIS, tylko co to da?
  Jeszcze jedno: dla mnie Palikot i jego aktorzy to zero. Ale, to że posłąnka Pawlowicz kręci się wokół tematu Palikota, gejów itp. jak ślepy byk koło krowiego ogona, jest jeszcze gorszym zerem i stawia ją poniżej poziomu nawet Palikota.

 15. jemioła dodano 9 lat temu

  Pani profesor prawa chociaż czytała o co chodzi w pakcie fiskalnym, albo wyprano Pani mózg albo obraża Pani Siedlczan uważając ich za ciemnogród.
  Straszenie Niemcami to praktyki pochodzące z okresu propagandy wczesnego komunizmu. Wmawia Pani ,że jesteście posłami drugiej kategorii. macie tylko 60 sekund na zadanie pytania czas regulaminowy dotyczy wszystkich posłów , a nie tylko posłów PiS . Jeżeli jesteście tak dyskryminowani to oddajcie mandaty . Receptą na pozbycie się rządu Tuska jest samorozwiązanie PiS-u. Istnienie obu tych partii jest od siebie zależne .Wystąpienia Pani Pawłowicz przysparzają jedynie zwolenników PO.

 16. Nickodem dodano 9 lat temu

  Kto nie był na spotkaniu, niech przeczyta rzetelną, chociaż niedokończoną relację SPIN-u i dopiero zabiera głos. Proszę o MERYTORYCZNE argumenty, a pominięcie argumentów ad personam i innych chwytów erystycznych polegających na odwracaniu uwagi od tematu. Proszę napisać, czy posłanka Pawłowicz powiedziała nieprawdę? Czy jednak prawdą jest, że premier Tusk podpisał pakt fiskalny, nie informując Polaków o oddaniu suwerenności Polski na rzecz Komisji Europejskiej? Proszę napisać, czy nieprawdą jest, że Niemcy (największy płatnik w Unii) będą opiniowali i decydowali o naszym polskim budżecie?
  Proszę się nie wypowiadać za ludzi. Kto nie zrozumiał wypowiedzi pani poseł? Bo ja zrozumiałem. I nie odniosłem wrażenia, że to jest straszenie Niemcami.
  A jeśli chodzi o Wyrzykowskiego, to jemu wystąpienie prof. Pawłowicz się podobało, bo mają zbliżone poglądy na Unię. Oboje sa przeciwko Unii i czekają, kiedy się rozpadnie.

 17. laik dodano 9 lat temu

  Szanowna Pani Poseł !
  Będąc pod wrażeniem pani wypowiedzi i inicjatyw związanych ze związkami partnerskimi a szczególnie tych dotyczących homoseksualistów, ośmielam się udzielić pani poseł pewnej rady.
  Zapewne jako poseł 'ziemi siedleckiej" to pani profesor wie, ale pozwolę sobie przypomnieć, że Miasto Siedlce zarządza Szpitalem Miejskim. Dlatego nie czekając na odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia dotyczącą pani wniosku o leczenie homoseksualistów z ich zgubnego nałogu (choroby?), niech pani wystąpi do Prezydenta Miasta Siedlce, by w świeżo wyremontowanym budynku szpitala na Oddziale psychiatrycznym, wydzielono 3 czy 4 sale przeznaczone tylko do leczenia panów "homo".
  Wierzę, że pan Prezydent Kudelski jako partyjny kolega pani poseł, takiej prośbie nie odmówi i przekona Dyrektora Szpitala do wydzielenia tych kilku sal oraz do zatrudnienia niezbędnych specjalistów do ich leczenia.
  Takie rozwiązanie powinno być potwierdzeniem dla pani poseł, że gdzie jak gdzie ale w Siedlcach , jej śmiałe pomysły są wcielane w życie a miastu i siedleckiemu szpitalowi rozgłos na cały kraj i Europę, że jako pierwszy podjął się leczenia homoseksualistów z ich dewiacji.

 18. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Ja byłem na spotkaniu owszem nie jestem za PiSem tylko za powstającym Ruchem Narodowym dla mnie Prawo i Sprawiedliwość to partia za mało anty unijan i za mało wolno rynkowa.

 19. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Udało mi się zadać pytanie, pytałem o dofinansowania unijne, które wpędziły m.in. nasze miasto w spiralę kredytową, której wraz z odsetkami prędko nie spłacą przyszłe pokolenia.

  Nikodem napisał:
  "A jeśli chodzi o Wyrzykowskiego, to jemu wystąpienie prof. Pawłowicz się podobało, bo mają zbliżone poglądy na Unię. Oboje sa przeciwko Unii i czekają, kiedy się rozpadnie."

  W sumie mogę się z tym zgodzić, ale z PiSem się nie zgadzam. Jeśli chodzi o UE i różne inne kwestie, to p. Pawłowicz nie zgadza się tutaj z PiSem, co też zaznaczyła. Nie podoba mi się ogólny zarys gospodarczy, który preferuje, ale wraz uważam, że bliżej jej do Nowej Prawicy niż do PiSu. I wcale nie przesadzam, wystarczy posłuchać o kwestii rozróżnienia homoseksualistów od aktywistów LGBT – ci drudzy często nawet nie są homoseksualistami, tylko zbijają kasę i dostają się do władzy na swoim pajacowaniu. Przez nich normalnie zachowujący się homoseksualiści cierpią i czują się zaszufladkowani, dlatego mam nadzieję, że p. Pawłowicz spełni obietnicę utworzenia komórki wsparcia dla homoseksualistów odcinających się od pajacowania aktywistów gejowskich, paradowania z gołymi tyłkami i domagania się szczególnych przywilejów z racji swojej choroby.

  Fakt, że w PiSie jest tak wiele ludzi o różnych poglądach, a oni sami kandydata na premiera biorą z byłem Unii Wolności dowodzi, że po prostu już brakuje im kadr i nie mają legitymacji to twierdzenia, że są największą prawicową siłą w Polsce. Ba, jeśli przyjrzymy się ich programowi gospodarczemu i praktyce rządzenia (w takich np. Siedlcach) to nie można ich wtedy nawet nazwać prawicą. Ciekawi również fakt, że atakują każdą oddolną inicjatywę (Nowa Prawica, Ruch Narodowy, zmieleni.pl itp. itd.) kiedy okazuje się, że nie chce się podporządkować PiSowi. Wiadomo, pod jednym berłem łatwiej coś kontrolować i trzymać w ryzach chroniąc ten chory system, a szczególnie jeśli ostatni Siedlczanin chętny do rozklejania plakatów i roznoszenia ulotek poszedł do SLD…

  Teraz nadchodzi nowe pokolenie.

 20. jojo dodano 9 lat temu

  Niby poseł a nie wie co mówi. Przecież pakt fiskalny będzie nas obowiązywał dopiero po przyjęciu waluty euro.
  A dla 123 proponuję cytat z Fredry "próżnoś repliki się spodziewał nie dam ci prztyczka ani klapsa nie powiem nawet pies cię j…ł bo to mezalians byłby dla psa"

 21. OLO POLO dodano 9 lat temu

  Dewiacją jest homofobia i próby leczenia ludzi zdrowych z czegoś co nie jest chorobą! Laik – to dla Ciebie i Twojej idolki jest miejsce w tym szpitalu psychiatrycznym, a nie dla homoseksualistów. A księży homo też chcecie leczyć?

 22. w dodano 9 lat temu

  -papież abdykuje, metoryty ….
  -widać boją się kaczyńskiego … złodzieje

 23. nie wytrzymie! dodano 9 lat temu

  "Niektóre państwa dowiadywały się, że ich projekty budżetu są analizowane przez niemiecki parlament." – ha ha ha no większej bzdury nie słyszałem jak żyje

 24. OLO POLO - do Wyrzykowskiego dodano 9 lat temu

  Kwestią o homoseksualistach przeszedłeś sam siebie. O tym co dla nich jest najlepsze najlepiej wie Nowa Prawica i Korwinek Mikke??? To już kiedyś było, wiesz? W Niemczech w dwudziestoleciu międzywojennym! Przypomnij sobie, kto wówczas u nich rządził… Decydowanie za kogoś i wmawianie mu jakie są jego rzekome problemy to nic innego jak zapędy autorytarne i totalitarne.
  Niby walczycie o wolność człowieka, a tak na prawdę pragniecie mieć kontrolę nad każdą jednostką, by w odpowiednim momencie uznać ją za niepożądaną. Wystarczyłoby powiedzieć coś nie tak, na temat Waszego Januszka, którego zapewne byście chcieli ochrzcić Królem. Nie bez znaczenia jest też fakt Waszego romansu z faszyzującymi narodowcami – to Was całkowicie pogrąża! Nigdy przez to nie zdobędziecie władzy w legalny sposób.
  Zostawcie homoseksualistów samych sobie i przestańcie się zajmować sprawami, o których nie macie zielonego pojęcia! Geje i lesbijki tak samo jak wszyscy płacą podatki i tak samo mają prawo domagać się legalizacji ich związków oraz zabezpieczyć prawnie przyszłość swoich najbliższych. Jak tylko dostaną to, czego chcą skończą się parady równości, na których nigdy nie byłeś, a opowiadasz o nich jakbyś był i widział na własne oczy gołe części ciała. A może pomyliłeś parady równości z marszem niepodległości?

 25. za a nawet przeciw dodano 9 lat temu

  skoro UE taka zła to dlaczego wszytkie nasze "Vypy" zobiły sobie "sweet focie" na tle autobusów, dofinasowanych ze środków tej krytykowanej przez p.Pawłowicz wspólnotą państw Europy ??

  Skoro, tak zła to nie brać środków unijnych, ba nawet drogę, którą pis za biernej postawie PO i SLD nazwał min. im. Kaczyńskiego Lecha też była dofiansowana ze środków UE.

  No i zapomniałem o rolnikach, też psiączą na UE a dopłaty bezpośrednie i inne dofinasownia biorą, aż się w ARiMR kolejni robią przy składaniu wniosków.

 26. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Propaganda w stylu Gebelsa głoszona przez Pawłowicz to nic innego jak szerzenie treści faszystowskich bo jak nazwać tylko poglądy tej pani profesor ze skrzywionym kręgosłupem i wypuszczonym mózgiem.Tak religijna osoba zapomniała,że niby to bóg miał powiedzieć że wszystkie dzieci nasze są a tu co prawicowy wywrotowiec głosi swoje herezje niezgodne z duchem chrześcijaństwa,które tak samo jest krzywe jak poglądy Pawłowicz.Kto ukrywa kościleny homoseksualizm,konfidentów SB i różne kochanki będące na utrzymaniu kościelnych dostojników,budowę za pieniądze z ofiary-tacy domów dla kochanek w Mielnie nad morzem jak to czyni jeden z proboszczów siedleckiej parafii.Tym może zajmie się pani Pawłowicz i jej partyje bractwo a nie siać zamęt i pieprzyć głupoty z mównicy sejmowej jakie to jej ugrupowanie czyste i sprawiedliwe.

 27. Przypadek dodano 9 lat temu

  Czy dał Wam ktoś jakiekolwiek pieniądze ZA DARMO? Zastanówcie się – idźcie do sąsiada i powiedzcie, daj bo ja potrzebuję, a ty masz za dużo. Jeśli ma ochotę na pomoc tobie, to się najpierw spyta – na co…..i uzależni pomoc od własnego widzimisię tzn jeśli damy prawa np. gejom, potępiając jednocześnie rodziny. Może tak być? Pomyślcie sami
  Unia, może i dobra, ale to ona kazała nam najpierw zamknąć granicę na wschód, gdzie był dla nas ogromny rynek zbytu, resztę robią nasi urzędnicy i minister finansów.
  A nasze WYPY? uciekają do UNI przed odpowiedzialnością za zniszczenie Polski.

  Tylko prawda Was wyzwoli.

 28. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Przez takie dopłaty unia się sypie i bardzo dobrze na pewno,niektórzy z was nie wiedzą co to faszyzm bo faszyzm był we Włoszech "Marsz na Rzym" ale jakoś Benito Mussoliniego nie krytykuje się mocno jak przywódców narodowego socjalizmu powtarzam socjalizmu w III rzeszy i komunistycznego państwa jakim był związek sowiecki ciekawe dlaczego ?. Nauczcie się historii nieuki a nie piszecie takie bzdury,że dla was każdy kto ma inne zdanie to jakiś nacjonalista,faszysta szkoda,że jeszcze nie antysemityzm dlatego polecam wam czytanie felietonów Pawła Zarzecznego może nauczycie się myśleć prawidłowo ale to już wasza sprawa.

 29. Koncepcja dodano 9 lat temu

  Do jojo i Jemioły
  Drodzy panowie, jeśli nie wiecie to p. Poseł napisała wiele artykułów (np do Rzepy) o prawie Unii Europejskiej, bo jest o ile się nie mylę specjalistą od Prawa Konstytucyjnego (była profesorem UW). Więc jak piszecie z taką swadą o jej niewiedzy, bo możecie się ośmieszyć.

 30. lolo dodano 9 lat temu

  My mlodzierz polska mowimy sp….j tuskolandzie,sl-du…cy,spalikoctwo i inne schlane ,zacpane knoty.
  Pani Krystyno-gonic ta cholote tuskomora!Won z tym syfem z POLSKI !!!
  Pojdziemy za Pania!
  Calujemy raczki prawdziwej,cudownej KOBIETCE (naszej)!

 31. Michowiecki dodano 9 lat temu

  do OLO POLO
  Chociaż związki partnerskie w Polsce nie zostały zalegalizowane, to jedna z poznańskich kancelarii prawnych w Poznaniu oferuje trzy rodzaje umów partnerskich.

  Pakiet umów partnerskich dla par heteroseksualnych i homoseksualnych oferuje kancelaria G., G., J. Zdaniem prawników tej kancelarii osoby żyjące bez ślubu mogą mieć takie same prawa jak małżeństwa.

  Zdaniem jednego z właścicieli kancelarii, umową można zagwarantować wszystko, oprócz „wierności” i „wspólnego.

 32. absolwent dodano 9 lat temu

  "pytałem o dofinansowania unijne, które wpędziły m.in. nasze miasto w spiralę kredytową, której wraz z odsetkami prędko nie spłacą przyszłe pokolenia". Panie Wyrzykowski, to nie fundusze unijne wpędzają w spiralę kredytowa tylko ludzie decydujący o braniu kredytów. Czy Pan myśli, że w dniu brania kolejnego kredytu Skarbnik Miasta i Prezydent nie wiedzieli ile mają spłacić? Czy nie mogli obliczyć przychodów na pokrycie rat? Czy nie mogli przewidzieć budźetu na rok następny? MOgli. Nie musieli robić tych wszystkich inwestycji naraz. Nie musieli robić tak jak większość zadłużonych miast. Problem w tym, że w naszym mieście władze jeśli myślą o przyszłości to tylko do końca własnej kadencji. Dalej niech się dzieje samo, bo już ich to nie obchodzi, nie czują się odpowiedzialni za podjęte decyzje. Nie ch płacą za to inni, następne pokolenia. W Siedlcach najważniejsze są pomniki i niektórzy sobie właśnie budują te pomniki:teatr , magistrat, ulica i inne.

 33. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  OLO POLO, napisałeś:
  "O tym co dla nich jest najlepsze najlepiej wie Nowa Prawica…"
  A co, twierdzisz, że o tym, co dla homoseksualistów najlepsze najlepiej wie Biedroń, Grodzka i Palikot? 😀 Tak się składa, że my nie chcemy ingerencji państwa w takie sprawy, tylko właśnie chcemy oddać decyzję człowiekowi jako jednostce. Jeśli doszukujesz się jakoby ktoś od nas chciał decydować za homoseksualistów albo za jakiegokolwiek innego człowieka to się grubo mylisz. Krzyczysz "Zostawcie homoseksualistów samych sobie" a my właśnie tego chcemy, tymczasem lewactwo używa ich do uzyskiwania władzy i przywilejów, przy okazji rozbijając społeczeństwo i zagłuszając ważne tematy.

  Zdanie o tym, że partia wolnościowa chciałaby kontrolować każdą jednostkę itp. jest o tyle śmieszny, że dokładnie odwrotny postulat jest naszym fundamentem – nie tylko ze względów ideowych, ale także z prozaicznej szkodliwości tego typu podejścia do rządzenia. Poza tym nawet jakby ktoś obecnie chciał wprowadzić pełną kontrolę, to by szybko zbankrutował (i dobrze).

 34. OLO POLO - do Michowieckiego dodano 9 lat temu

  "Żadna umowa cywilno – prawna nie jest równorzędnym aktem z ustawą". To było najczęstsze zdanie, jakie wypowiadali konstytucjonaliści proszeni o komentarz w sprawie związków partnerskich przez przedstawicieli mediów, także tych związanych z prawicowym radykalizmem. Oznacza to, że nie można zabezpieczyć przyszłości najbliższych pod kątem prawnym w całości jakimkolwiek dokumentem poświadczonym przez notariusza, bądź radcę prawnego. Być może nieświadomie uległ Pan finezji reklamy tej kancelarii, która chce wykorzystać okres toczących się sporów ideologicznych wśród polityków i zarobić na nieznajomości przepisów prawa swoich potencjalnych klientów. Nie zmienia to faktu, iż żadna umowa, żaden testament nie umożliwi uzyskania informacji od lekarza o stanie zdrowia partnera, ani też nie zagwarantuje dziecku spokojnej przyszłości w przypadku, kiedy rodzic biologiczny umrze w tragicznych okolicznościach, a drugi będąc według obecnie obowiązujących przepisów prawa dla niego osobą obcą nie będzie miał żadnych praw do objęcia opieki nad nim. Więź emocjonalna dziecka z tą osobą nie ma najmniejszego znaczenia dla machiny urzędniczej. Adopcja dziecka w konkubinacie jest możliwa tylko wówczas, kiedy jedno z biologicznych rodziców zrzeknie się ze swoich praw do niego, a to ma miejsce rzadziej niż trafiona szóstka w lotku.
  Zatem Szanowny Panie Michowiecki proszę, aby Pan zmienił nastawienie do związków partnerskich, które nigdy nie były, nie są i nie będą zagrożeniem dla tradycyjnego modelu rodziny, nawet wówczas, kiedy zostaną w Polsce zalegalizowane małżeństwa homoseksualne z możliwością adopcji włącznie.
  Mam propozycję dla środowisk prawicowo – ekstremistycznych: jeśli nie akceptujecie jednopłciowych związków partnerskich to zamiast wywoływać wojnę na podłożu ideologicznym pozwólcie na ich rejestrację w Urzędzie Skarbowym w tym celu, by nie musieli oni odprowadzać tego samego podatku co Wy. Proste i logiczne, nieprawdaż? Rzecz jasna demokracja na tym nie polega, ale to słowo jest dla Was tak samo obce, jak Słownik Wyrazów Obcych – no nie?

 35. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Olo Polo widać,że wielu spraw nie rozumiesz i pewnie nie zrozumiesz a szkoda.

 36. Michowiecki dodano 9 lat temu

  Do OLO POLO
  co do braku dostępu informacji o chorym partnerze to też bujda bo w praktyce pacjent wypełnia okienko odnośnie osoby upoważnionej lub do powiadomienia i tyle tak to wygląda w praktyce ale Biedronie muszą wymyślić jakiś PRowy gniot żeby krzyczeć o nierówności. Co do adopcji to jak sobie naturalnie zrobią dzieci to niech je mają a od adopcji WON bo 40% homoseksualistów miało doświadczenia pedofilskie. Dla mnie to jest choroba usunięta podstępem z listy chorób WHO, ale nadal wisi transseksualizm więc mamy oficjalnie chorego psychicznie posła/kę lub jak kto woli poślinę w semie który nie został mało co marszałkiem 😀 Ciekawe czy w świetle prawa głosy chorego psychicznie posła są pełnoprawne i czy poseł może wykonywać swoją funkcję w takim przypadku 😀

 37. OLO POLO - do Wyrzykowskiego, Fana Zarzecznego i Michowieckiego dodano 9 lat temu

  Wpierw Wyrzykowski

  Konfabulujesz pisząc, że chcecie zostawić wolną wolę każdemu człowiekowi także w sferze światopoglądowej. Gdyby rzeczywiście tak było, nie nazywalibyście się Nową Prawicą, lecz Nową Lewicą. Pozwól, że coś Ci przypomnę:

  "c) Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci."
  "4. Uznajemy wolność religijną, wartości chrześcijańskie i tradycje katolickie."
  To są zacytowane wersety z programu propagandowego KNP dostępnego na Waszej stronie. A teraz pytanie:

  Jak zamierzasz reprezentować interesy homoseksualistów, skoro uważasz, że lepiej to zrobisz niż posłowie Biedroń, Grodzka i Palikot nie naruszając wymienione przeze mnie zapisy Waszego programu?

  Napisałeś: "Krzyczysz "Zostawcie homoseksualistów samych sobie" a my właśnie tego chcemy, tymczasem lewactwo używa ich do uzyskiwania władzy i przywilejów, przy okazji rozbijając społeczeństwo i zagłuszając ważne tematy." No cóż, mógłbym tutaj zamieścić wiele linków do materiałów filmowych, w których występuje szef Twojej partii dokonujący właśnie to, o co oskarżasz środowiska lewicowe, jednakże znając już Twój stosunek do tej kwestii wątpię, czy by to działanie odniosłoby jakiś skutek. Ale chyba nie zaprzeczysz, że powszechny jest u Was podział na "homosiów" i "homoseksualistów"? Ponieważ masz przyjemność polemizować z działaczem jednej z lewicowych młodzieżówek czuję się zobowiązany uświadomić Cię, iż się mylisz myśląc, że zbijamy jałowy kapitał polityczny walcząc o prawa jednostki. Prawa i obowiązki obywatela są priorytetem naszych działań, które Wy określacie jako wrogie społeczeństwu – czyli sprawy socjalne. W Waszym słowniku propagandowym nie ma czegoś takiego, jak zrównoważony rozwój, więc wolicie brnąć w utopię wizji państwa, gdzie każdy obywatel realizowałby się pod kątem wolnego rynku.

  Każda pora bez względu na stan gospodarki jest dobra na zajęcie się kwestią związków partnerskich, tym bardziej, że nie ma to żadnego negatywnego wpływu na finanse publiczne oraz wolność osobistą ludzi. Tak jak wcześniej napisałem homoseksualiści płacą ten sam podatek co heteroseksualiści, jednakże ci drudzy są bardziej przez Konstytucję uprzywilejowani. Poza tym, treść Twoich wypowiedzi na temat związków partnerskich jednoznacznie wskazuje, że akceptujecie obecność homoseksualistów w przestrzeni publicznej, ale tylko i wyłącznie pod Waszymi warunkami. Gdybyś mógł spojrzeć na swoje słowa z boku z pewnością przyznałbyś mi rację.

  Fanie Zarzecznego!

  Skoro tak twierdzisz to oświeć mnie! Podaj dowody, że czegoś nie rozumiem. To, że mam inny pogląd na niektóre sprawy nie oznacza, iż ktoś ma prawo uważać się za mądrzejszego, a po Twoim wpisie można wywnioskować, że jesteś zwykłym ignorantem nie wartym mojej uwagi. Tyle w temacie.

  Do Michowieckiego

  No chłopie, chciałeś przejść samego siebie i Ci się to udało! Z takimi bzdurami nie warto polemizować, bo udowodniłeś tylko, iż jesteś osobą upośledzoną emocjonalnie niezdolną do samodzielnego myślenia. Gdybym poszedł za Twoim przykładem i zaczął podobne brednie wypisywać (np. że ponad 50% Michowieckich to zoofile) wywiązałaby się bezczelna pyskówka. Myśl sobie co chcesz o Biedronie, Grodzkiej, ale nie odbieraj prawa drugiemu człowiekowi do szczęścia. Tobie z pewnością krzywda się nie stanie, kiedy ci ludzie wypełnią swoją misję w Sejmie, więc po co ten antagonizm? Twoje autorytarne zapędy nie mają miejsca w demokratycznym świecie – zdajesz sobie z tego sprawę? No i na koniec: żadne okienko, żadna rubryka i wpis w niej nie zagwarantuje prawa do informacji o stanie zdrowia partnera. To są miejsca, gdzie wpisuje się nazwiska osób, których należy powiadomić w nagłych przypadkach – najczęściej w wypadku śmierci. Dalsza procedura odbywa się już po sprawdzeniu pokrewieństwa denata, bądź ciężko chorego.

 38. Arek dodano 9 lat temu

  Ej olo polo to ty obrażasz ludzi a zarzucasz ją innym widać,że tylko obrażaniu ludzi jesteś dobry w niczym innym.

 39. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Do kulturalnego inaczej OLO POLO:

  Uwielbiam (w końcu stwierdziłeś, że "mam przyjemność") dyskutować z doktrynerami… Jaką "lewicową młodzieżówkę" reprezentujesz? Rzucasz półsłówkami, "mógłbym" itp. a tymczasem szczerze wątpię w to, że jesteś w jakiejś młodzieżówce (ergo jesteś młodym człowiekiem) – raczej starym zasłużonym działaczem partyjnym 🙂 Oni mają to do siebie, że wstydzą się swojej tożsamości.

  Po pierwsze, nie powiedziałem, że lepiej będę reprezentował homoseksualistów, ale nie skłamię, jeśli powiem, że wielu homoseksualistom "reprezentacja" w postaci Grodzkiej, Biedronia itp. po prostu wyrządza więcej złego niż dobrego. Po drugie, zdziwiła mnie koncepcja z tą "Nową Lewicą", bo to właśnie lewica chce kontrolować wszystko poprzez państwo i jego rękami wymierzać "równość" nazywając to też "wolnością". Po trzecie, status prawny MAŁŻEŃSTWA nie może być zrównany z innymi związkami, ale nie oznacza to, że homoseksualiści będą mogli sobie podpisać umowę o dziedziczeniu, współwłasności etc. i państwo nie będzie im w tym przeszkadzać. Co więcej, już teraz w każdej przychodni można wypełnić druczek odnośnie wglądu w stan zdrowia, odwiedzin itp. – nie wnikają, kim jest dana osoba dla pacjenta. I po co te cytaty z programu ideowego? Masz do nich jakieś zastrzeżenia? Jakie konkretnie?

  A co do "zrównoważonego rozwoju" to właśnie wydaje swoje "owoce" w Europie Południowej.

 40. OLO POLO - do Wyrzykowskiego i Arka dodano 9 lat temu

  Jesteśmy stosunkowo młodą młodzieżówką, bowiem i nasza partia jest debiutantem w sferze politycznej. Niebawem o nas usłyszycie bez obaw. Mam na imię Paweł i 21 lat, a OLO to mój pseudonim artystyczny. Jeśli mi się plany powiodą wydam niebawem płytę. Tyle Wam powinno wystarczyć. Wyrzykowski, konfabulujesz, konfabulujesz i jeszcze raz konfabulujesz! Chcesz powiedzieć, że jesteście bardziej tolerancyjną partią niż Ruch Palikota, Biedroń i Grodzka? Czyli co? Będziecie bronić dwóch panów, którzy zechcą się przejść ulicą trzymając się za ręce? Bo z treści Twoich wypowiedzi można wywnioskować właśnie taką tezę. A niby co takiego złego robią Biedroń i Grodzka? Zastanów się dobrze zanim odpowiesz, gdyż możesz nie opatrznie zaprzeczyć własnym słowom. Ale do meritum.
  Zdałem sobie sprawę, że z osobami, które interpretują dostosowanie przepisów prawa, które stały się niewydolne bądź martwe do polepszenia warunków życia społeczeństwa jako wrogi mu interwencjonizm państwowy i swoje paliwo polityczne nie są zdolne do merytorycznej dyskusji. Przemoknięci propagandą Korwinka nie widzicie nawet, że tak na prawdę reprezentujecie interesy najbogatszych, a najbiedniejszych pozostawiacie samych sobie. Brak najważniejszego punktu w programie jakim jest ochrona socjalna (dobrowolne ubezpieczenia nie są lekarstwem na wszystko) było i będzie przyczyną Waszych klęsk w wyborach. Zresztą fakt, że nie byliście w stanie zarejestrować swoich list wyborczych w całym kraju powinno dać Wam wyraźnie do zrozumienia, że społeczeństwo nie akceptuje obecności w polskim parlamencie utopistów kompletnie oderwanych od rzeczywistości.
  Drogi Arku! Przeczytaj dokładnie wszystkie komentarze. Ja swoje zacząłem od kulturalnych i grzecznych słów. Jednakże jak ktoś bezkarnie pisze bzdury i oczernia jednocześnie ludzi wyzywając ich od pedofilów to już nie można zareagować w grzeczniejszy od niego sposób? Jego wypowiedź jest żywcem wzięta z rozgłośni biznesmena w sutannie z Torunia, gdzie takie treści dość często się pojawiają, dlatego napisałem o Michowieckim to co napisałem. Tylko osoba głęboko rozchwiana emocjonalnie z ukształtowanym światopoglądem z jednego tylko źródła będąc jednocześnie całkowicie zamkniętą na argumenty drugiej strony może wypisywać brednie, że rzekomo podstępem WHO wykreśliła homoseksualizm z listy chorób nie zapoznając się z faktami. Jak już napisałem wcześniej to homofobia jest chorobą, a nie homoseksualizm, ale nie zniżę się do bezczelnego poziomu Michowieckiego i nie będę nawet sugerował, że należy każdego homofoba leczyć na siłę. A teraz pytanie do Ciebie Arku: dlaczego moje wcześniejsze wypowiedzi w ogóle nie zauważyłeś, tylko dopiero tą, w której napisałem o upośledzeniu emocjonalnym?

 41. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Czyli wstydzisz się swoich poglądów. A myślałem, że człowiek, który uważa swoje poglądy za słuszne, nie wstydzi się pod nimi podpisać.

  1. Naucz się, co znaczy słowo "konfabulować".

  2. Wg mnie państwo nie powinno się w to po prostu wtrącać. Przez 4000 lat żyli homoseksualiści, piastowali stanowiska, jako artyści byli cenieni na świecie. Kiedy zaczęli wychodzić na ulice i domagać się przywilejów, zaczęli wywoływać do siebie słuszną niechęć. Nie trzeba było ich wtedy bronić (a tak w ogóle to przed czym?).

  3. Kiedy zaczniesz działać gospodarczo dowiesz się, że państwo aby coś komuś dać, musi najpierw zabrać, a po drodze wydać na koszta administracyjne, część zmarnować a część po prostu "wyparuje". Socjalizm jest błędny z założenia, łatwo się o tym dowiedzieć w praktyce. Przez ekonomiczne mity fiksujesz się na doraźnych rozwiązaniach nie widząc ukrytych ofiar. Założę się, że wolałbyś być biednym w Szwajcarii niż bogatym na Kubie. To dlatego, że na wolnym rynku możesz się rozwinąć i masz postęp, a w socjalizmie masz dyktat korporacji, które w zamian za kasę tak kierują aparatem państwowym, aby uniemożliwił Ci wzrost i stworzenie dla nich potencjalnej konkurencji.

  4. Szufladkowanie poglądów wolnorynkowych już dawno wyszło z mody w obliczu masy profesorów, publicystów, sławnych osób, instytutów, ośrodków, stowarzyszeń itp. itd. o profilu wolnorynkowym zarówno w Polsce jak i na świecie.

  Tak więc na spokojnie, z różnych źródeł badaj rzeczywistość gospodarczą i doświadczenia pojedynczych ludzi a nie cyferek w oficjalnych statystykach, to wyrośniesz z socjalizmu tak samo jak i ja kiedyś wyrosłem.

 42. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Kolejna rzecz: kwestia WHO była poruszana przez wiele źródeł i fakt, że homoseksualizm najpierw był na liście a potem został wykreślony skłania do poszukiwania przyczyny tegoż wykreślenia. Radzę dobrze poszukać.

  Zobacz na ten obrazek, jak Polska jest "zacofana" pod względem akceptacji (już nawet nie tolerancji) homoseksualistów:
  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/417717_166421573509863_1611728985_n.jpg

  Podaję źródła:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Gay_male_blood_donor_controversy#Current_situation
  http://www.blood.co.uk/pdf/msm_summary_of_policies.pdf
  http://www.bbc.co.uk/news/health-14824310

  Ale rozumiem, że chciałbyś, aby w "poprawnej politycznie" i "tolerancyjnej" Polsce były takie sytuacje jak tutaj (tylko gdzie jest tolerancja dla innych niż lewackie poglądów?):
  http://www.youtube.com/watch?v=7dmeD4LQD7o
  inne źródła na ten temat:
  http://www.wykop.pl/link/196565/aktywisci-homoseksualni-pozbawili-tytulu-miss-kalifornii/
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/narazila-sie-gejom-nie-zostala-miss,93057.html

 43. XYZ dodano 9 lat temu

  Ogólnie mówiąc żenada.

 44. 2500bw dodano 9 lat temu

  Miejmy nadzieję, że zakończą się niebawem rządy PiSiorów w Siedlcach i nikt nie będzie urządzał spotkań z tą wymagającą leczenia psychiatrycznego panią.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?