SPIN

Czy powstanie pomnik Lecha Kaczyńskiego?

Aneta Borkowska środa, 13 marca 2013, 11:05 Siedlce, Wydarzenia

Prawdopodobnie w naszym mieście powstanie pomnik tragicznie zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. W Siedlcach zawiązał się już komitet społeczny, który inicjatywę chce wcielić w życie. Przewodniczącym komitetu jest Zbigniew Sobolewski.

W mediach pojawiły się informacje, że liderem tej inicjatywy jest poseł PiS Krzysztof Tchórzewski. Na wczorajszym spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości siedlecki poseł zdementował tę informację.
– Ja chętnie byłbym liderem tej inicjatywy, ale nie jestem – tłumaczy Tchórzewski. – Powstał komitet społeczny, w którym jest niewiele osób politycznych i to komitet zgłosił się z tym do radnych. Oczywiście ja, jako kolega Lecha Kaczyńskiego popieram tą ideę, wspieram ją i solidaryzuję się z komitetem – dodaje.

Poseł odniósł się także do komentarzy internautów, którzy zarzucają komitetowi, że chce „wyciągnąć” na budowę pomnika pieniądze z miasta.
– Komitet jest po rozmowie z przewodniczącym rady i wyjaśniono, że na ten cel nie będzie chciał ani złotówki od miasta – wyjaśnia Tchórzewski. – Ta grupa ludzi zwraca się do magistratu jedynie o wskazanie lokalizacji. Pieniądze będą zbierać sami – dodaje.

ab

31 komentarzy

 1. tere fere dodano 9 lat temu

  Komitet to przykrywka. Opowiada bzdety. Zamiast zająć się problemami i pracą, zajmują się czymś obcym siedlczanom. NO ale pogratulować trzeba komitetowi jednego – znaleźli w osobie Tchórzewskiego Rzecznika Prasowego. Jeszce jedno – – czy kolegom należny budować pomniki wciągając w to Miasto. Poseł się rozdrabnia i gubi.

 2. obserwator 1 dodano 9 lat temu

  Tak samo jak na pomnik wolności? Pic na wodę. Szef Carlosa mógłby dać pracownikom lepsze zarobki i możliwość odebrania zaległych urlopów. Obłuda .

 3. qq34 dodano 9 lat temu

  powinien powstac choć by po to by pokazac szacunek i pamiec

 4. ciemnoludek dodano 9 lat temu

  Santo subito!

  A tak na poważnie: Pan Lech Kaczyński był marnym prezydentem – najpierw Warszawy, później Polski. Dla Siedlec też się w żaden sposób nie zasłużył.

  Wawel to aż nadto – pomnik w Siedlcach jest zupełnie zbędny.

 5. Pomnik tak czy nie! dodano 9 lat temu

  Na temat czy ma być ten pomnik czy nie, powinni wypowiedzieć się i zadecydować mieszkańcy miasta, a nie samozwańczy komitet.

 6. siedlczanin pracujacy w Warszawie dodano 9 lat temu

  I tym sposobem wladza sprawila, ze w tym roku swoje podatki zaplace w Warszawie. Jak im kasy zabraknie w budzecie, a i kredytu nie beda mogli wziac, to sie moze pukna w te puste lby i wezma do roboty.

 7. nic juz nie kupie w carlosie dodano 9 lat temu

  Koniec kropka

 8. siedlczanka dodano 9 lat temu

  …..jaki pomnik? jakiego Kaczyńskiego? mam nadzieje że do tego nie dojdzie. Panowie radni walczcie o to!!! pokazcie siłę opozycji. Zadnych pomników, niech buduja je na podwórku u p. sobolewskiego.

 9. efaster dodano 9 lat temu

  tak jak moja noga nie powstanie w PSS Społem (bo drogo i "wali" PRL-em) tak od dziś nie kupie nic w Carlosie, mam w d*** wspierać interesy p.Sobolewskiego. Ba już dawno, tam nie kupowałem wole lidl, Kauflandy, Tesco czy inne Carrefour-y a w Carlosie nie będe nic kupował.

  Bojkot Carlos-ów

 10. santo subito dodano 9 lat temu

  Zasługi LK są bezsporne:

  1. Spóźnił się na lotnisko.

  2. Wysyłał do kabiny pilotów urzędników i (prawdopodobnie) generała, aby uświadomić pilotom konieczność lądowania.

  3. "Przeczołgał" pilota, który nie chciał lądować w Gruzji.

 11. pfff dodano 9 lat temu

  tak się zastanawiam co normalnemu obywatelowi coś takiego może przeszkadzać, skoro inicjatywa jest społeczna, a i społeczne będzie jej wydatkowanie; wypisywanie pseudo frazesów o podatkach, o robieniu zakupów, o referendum jest gorzej niż żałosne, naprawdę

 12. jojo dodano 9 lat temu

  A za co ten pomnik? Za jakie zasługi i dla kogo? Jest już – nie wiem dlaczego – ulica im. tego bohatera. To już wystarczy. Radni nie dajcie się zwariować

 13. laik dodano 9 lat temu

  Widać, że wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami.
  W poprzednich wyborach pan poseł Tchórzewski musiał ustąpić "1" na liście wyborczej pani poseł Pawłowicz, a "spadochroniarzy" może być więcej i "2" wcale nie jest taka pewna. Na szczęście pojawia się "społeczna" inicjatywa (dobry żart) budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i pan poseł dzięki temu może inicjatywie kibicować a nawet ją wspierać … widać, że pan poseł to Człowiek skory do pomocy a przy tym jaki skromny, wielkie brawa panie pośle !!!
  Czy jest coś bardziej cennego jak to, że przyjedzie pan Prezes PiS Jarosław Kaczyński do Siedlec, dobre słowo powie, po plecach poklepie, w pamięci zachowa ???
  Otóż jest !!!
  Panie pośle, Panie Prezydencie Miasta i radni PiS !!! Podpowiadam całkowicie za darmo.
  Czym prędzej zaklepać pomysł budowy pomnika i nie żaden komitet społeczny, tylko oficjalnie Miasto Siedlce ma ten pomnik ufundować !!!
  Tylko UWAGA, oficjalnie budujemy pomnik Lecha Kaczyńskiego, ale faktycznie (tak w tajemnicy, żeby potem był lepszy efekt) budujemy pomnik Lecha i Jarosława Kaczyńskich !!!
  Że co???, Że za "życia" ??? Papieżowi postawiliśmy pomnik jak żył …., że Papież to "inna półka"? Zgoda, faktycznie Papież to "wyższa półka", ale pewna analogia jednak jest – Papież – Prezydent – Premier, wszyscy na "P" można jakieś podobieństwo znaleźć. A, że "za życia" to na tym polega istota pomysłu.
  Życzę panu J. Kaczyńskiemu 100 lat zdrowia, ale kiedy już umrze to wiele miast i miasteczek będzie Mu stawiać pomniki, po śmierci to normalne a tak MY (mieszkańcy i miasto) Siedlce będziemy pierwsi i na zawsze pierwsi zostaniemy, na lata !!!
  Wyobrażacie sobie minę Jarosława Kaczyńskiego jak odsłania pomnik w przekonaniu, że to pomnik Lecha Kaczyńskiego, pociąga za sznurek, spada płachta i wszystkim zebranym i Jemu ukazuje się nie jeden ale dwóch braci ???
  Jak w reklamie "… bezcenna…", do tego odpowiednia do okoliczności oprawa muzyczna wykonana przez artystów CKiS pod osobistym nadzorem, co ja piszę BATUTĄ pana Mariusza Orzełowskiego, to na zawsze pozostanie w pamięci pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a gdy będzie miał (Prezes PiS) chwile zwątpienia to puści sobie film z uroczystości w Siedlcach popatrzy na swój pomnik, na twarze panów Tchórzewskiego, Kudelskiego a nawet mignie mu twarz pana Przewodniczącego RM pana Karasia, to natychmiast nabierze sił do walki o dobro Polski !!!
  A korzyść dla miasta?
  Jak w Polskę pójdzie wieść o TAKIM pomniku przyjadą TVN, Polsat, TVP liczne stacje radiowe, przedstawiciele gazet. Przez tydzień a może i dłużej Siedlce nie będą schodzić z czołówek serwisów informacyjnych nie wykluczone, że migawki z miasta pokażą i w Europie !!! Ludzie taka promocja !!!
  Gdyby miasto Siedlce chciało wykupić spoty reklamowe w tylu środkach masowego przekazu i na tak długi czas to wydałoby "pół Ratusza", który pan Prezydent Kudelski chce wybudować na Placu gen. Sikorskiego, stawiam na 25 mln PLN. A pomnik ile może kosztować ? 200, 300 tys, no nawet niech pół miliona, jest przebicie?
  Piszę te słowa i oczyma wyobraźni widzę ten pomnik, widzę minę pana Prezesa J. Kaczyńskiego (jak było już wspomniane – bezcenną), twarze panów Tchórzewskiego, Kudelskiego, Karasia, licznych mieszkańców miasta, te materiały w telewizjach i gazetach o NASZYM mieście to czuję jak w kącikach oczu pojawiają się łzy … , łzy dumy i wzruszenia.
  Może nieco na wyrost ale chciałem podziękować panu posłowi Tchórzewskiemu za tę "oddolną" inicjatywę, Radzie Miasta i panu Prezydentowi Kudelskiemu za jej poparcie i wcielenie w czyn, dziękuję !!

  Aha, jeszcze jedno – panu Posłowi podziękuję w dniu wyborów parlamentarnych a radnym i panu Kudelskiemu w dniu wyborów samorządowych, to jeszcze tylko DWA lata !!!

 14. z Siedlec dodano 9 lat temu

  Wy tam naprawdę coś wąchaliście albo spożywaliście na tym spotkaniu. Media ??

  TVN, Polsat, TVP, Superstacja itp. maiały by używanie, że ho,ho krowa w gumakach czy maglownie wypowiedzi pani Pawłowicz w Mińsku Maz. to przy tym kaszka z mleczkiem, a i owsze CNN czy BBC podchwyciły by temat, ale byłby ukazany jak "prężenie muskułów" Korei Północnej, w skrócie skansen i zaścianek w śroku nowoczesnego świata w XXI wieku.

  Nazazie media skupione są na nowo wybranym papierzu. Dziękuje za taką reklamę z pomikiem Kaczyńskiego w tle.

 15. lolo dodano 9 lat temu

  Ja uwazam ze to bardzo słuszna inicjatywa społeczeństwa miasta Siedlce. Pomnik powinien stanąć przed głównym CARLOSEM i kopie przed pozostałymi.

 16. y. dodano 9 lat temu

  A czy gdyby umarł śmiercią naturalną to też byłby pomnik?

 17. arab dodano 9 lat temu

  przypomnijcie sobie Pana S., którzy do okradł mnóstwo ludzi i do dziś nie oddał pieniędzy

 18. mordka dodano 9 lat temu

  Skoro już "komitet" zbiera kasę na pomnik, to jeszcze niech dozbiera na zakup gruntu pod pomnik i na odszkodowanie dla zdegustowanych siedlczan, którzy będą musieli na toto patrzeć.

 19. ja dodano 9 lat temu

  O RANY, P .TCHÓRZEWSKI NIECH ZAJMIE SIĘ NP.TWORZENIEM NOWYCH STANOWISK PRACY ,MAM NADZIEJĘ, ŻE RADNI NIE POPRĄ TAKIEGO POMYSŁU.A MOŻE TO MY SIEDLCZANIE ZADECYDUJEMY CZY CHCEMY MIEĆ TAKI POMNIK W SIEDLCACH.

  SZANOWNI RADNI NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ DO KOŃCA.

 20. szczerze???? dodano 9 lat temu

  Za jakie zasługi dla Siedlec Kaczyńskiemu należy się pomnik?????? Nic dla nas nie zrobił, tak jak Wałęsa, Kwaśniewski. Dali mu na wyrost ulicę. I TAK ZA DUŻO. Postawić pomnik Prezydentowi Zdanowskiemu – OT CO.

 21. zniesmaczony dodano 9 lat temu

  Proponuję p. POSŁOWI który tak wielce się "zasłużył" rodzinnemu miastu oraz całej sitwie z jedynie słusznej partii (o właścicielu "Hipermarketu Carlos";) nie wspomnę) żeby trochę pomyśleli o upadających siedleckich przedsiębiorstwach, o postępującym bezrobociu w naszym regionie, o pustej kasie miasta!!!
  Na zajmowanie się pierdołami przyjdzie kiedyś czas! Pomniki zaś stawiajmy ale rozważnie i roztropnie (żeby za kilka dziesięcioleci nikt ich nie wyburzał, jak to drzewiej bywało). Czuwaj!

 22. Tomie dodano 9 lat temu

  O.k. To postawimy tez pomnik P. Kudelskiemu tak sie zasłużył dla miasta, tyle o tym mówi sam, bo wiekszosc jest innego zdania z powodu rosnacego dlugu. dlug to nasz a sukces to jego, wiec pomńik mu sie należy, zróbmy to z rozpędu jeszcze jeden nie zaszkodzi. Ktoś napisał ze pomńikow mamy za mało. Sam fakt postawienia pomńika Papieża przy centrum handlowym jest okropne. Park mamy taki piękny z tradycja, tam pomnik Papieża to sztuka dla oka i serca ale w samym centrum handlowym to kompromitacja i brak szacunku dla wielkiego człowieka. Ale cóż można wymagać od siedleckiego magistratu.

 23. ja to nie Ty dodano 9 lat temu

  A co mnie obchodzi jakiś komitet społeczny i finansowanie z jego własnych funduszy pomnika? Co w ogóle sobie myślą? Może jeszcze w każdym zakątku miasta będą stawiać i budować co popadnie? Niech sobie postawią ten pomnik na balkonie, ale nie w mieście, w którym nie tylko ten ciemnogród żyje. Jak Rada Miasta zgodzi się na ten pomysł, to przekreślą całą swoją nędzną karierę.
  To ja powołam swój komitet społeczny i na złość będę domagał się wyznaczenia miejsca dla pomnika Hitlera, Stalina, Lenina, żeby ludzie pamiętali o ich występkach. Wiem, że chory pomysł, ale pomnik Kaczyńskiego też taki jest , bo tak na prawdę, to nic dla kraju nie zrobił, prócz tego, że skłócił cały naród.

 24. ojojoj dodano 9 lat temu

  Słusznie ktoś zauważył aktywność Posła przed wyborami, konkurencja w osobie K. Pawłowicz zmusza Posła do radykalnego posunięcia medialnego,
  tylko żeby to nie miało skutku odwrotnego, napewno od tego pomysłu wielbicieli Poseł nie pozyska, a może tylko stracić. Mój głos straci. Ten pomysł z pomnikiem nie w porę.

 25. szósty cud dodano 9 lat temu

  Większość innego zdania? Mów za siebie, a nie za większość się wypowiadasz. 58% w pierwszej turze mówi za siebie…

 26. Fan Antyradia dodano 9 lat temu

  do pfff
  Nie nazywaj społeczeństwem kilku prominentnych aparatczyków z pisu!

  Przyłączam się do BOJKOTU CARLOSA!!!

 27. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Jeżeli chodzi o największy sklep w Siedlcach to właśnie Carlos jest OK niż te inne wielkie sklepy razem wzięte takie jest moje zdanie.

 28. steel11 dodano 9 lat temu

  LOLO napisał: "Ja uwazam ze to bardzo słuszna inicjatywa społeczeństwa miasta Siedlce. Pomnik powinien stanąć przed głównym CARLOSEM i kopie przed pozostałymi"
  Piękne, po prostu padłam ze śmiechu… 😉 Gratuluję riposty.

 29. PG dodano 9 lat temu

  A moim zdaniem niech komitet społeczny stawia sobie pomnik gdzie chce i kogo chce. Ale niech Miasto nie przekazuje gruntu pod pomnik "za złotówkę". Chcą budować-proszę bardzo na własnej ziemi. Oczywiście zgodnie z prawem niech wystąpią o pozwolenie na budowę itd. Ja jak będę miał ochotę to pobuduje pomnik Che Guevara na własnej działce, za własne pieniądze i zgodnie z prawem. I wtedy nic nikomu do tego.

 30. Endriu dodano 9 lat temu

  SZANOWNY KOMITECIE I WY POSŁOWIE ORAZ SAMORZĄDOWCY. Bardzo Was proszę nie rozdrabniajcie się tylko na pomniku dla Lecha i Jarosława – pomyślcie też o sobie. Myślę że już widzicie siebie na granitowym postumencie w serdecznym uścisku z braćmi K. Największą figurą na tym pomniku powinna być p. Krystyna P. posłanka ta wniosła najwięcej w rozsławianiu okręgu siedlecko – ostrołęckiego swoją heroiczną walką z pedofilią i związkami partnerskimi. A TAK POWAŻNIE TO POMYSŁ BEZNADZIEJNY!!!!1

 31. Gośc dodano 8 lat temu

  Oleju, Panie/owie Radni m. Siedlec, należy nalać do waszych makówek, gdyż takie pomysły powinny być przez was natychmiast ucinane, ale wy jeździcie na pasku p. Tchórzewskiego jakbyście nie mieli własnego rozumu. Zapytajcie się mieszkańców Siedlec swoich wyborców co myślą na ten temat. Czy chcą włączyć się i ponieść koszty na pomnik poprzez dobrowolne wpłaty. A może niech wypowiedzą się mieszkańcy w referendum czy chcą tak upamiętnić największego z Polaków dla potomności .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?