SPIN

Koncert „Niemen – rzeka wspomnień”

Aneta Borkowska środa, 13 marca 2013, 18:35 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 marca (sobota) o godz. 18. do sali „Podlasie” na koncert „Niemen – rzeka wspomnień” w wyk. Margity Ślizowskiej i Marcina Kołaczkowskiego.

Spektakl utrzymany jest w konwencji audycji radiowej z lat 60. Margita Ślizowska i Marcin Kołaczkowski wykonają mniej i bardziej znane piosenki Czesława Niemena. Między innymi: „Płonącą stodołę”, „Hej, dziewczyno, hej”, „Sprzedaj mnie wiatrowi”, „Pod Papugami” czy „Dziwny jest ten świat”. Będzie lirycznie, będzie drapieżnie, czasami śmiesznie, czasami smutno. Może nawet zakręci się komuś w oku łezka. Co ważne, wykonawcy wcale nie starają się naśladować Niemena. Jego piosenkom nadają własną interpretację i często zaskakujące brzmienie i właśnie to jest siłą tego spektaklu.

Mała zapowiedź tego co czeka tych którzy wybiorą się na koncert:

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2013/03/NIEMEN.mp3|titles=NIEMEN]

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz przy ul. Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?