SPIN

Konkurs tańcem inspirowany – człowiek, natura, taniec

Aneta Borkowska czwartek, 14 marca 2013, 12:26 Kultura, Wydarzenia

Już dzisiaj (14 marca) o godz. 19. na scenie sali „Podlasie” zostanie wystawione widowisko taneczne „The Nature Of Dance” w wyk. Alternatywnego Teatru Tańca “LUZ”.

Człowiek, natura i taniec to elementy, które przenikają się, są nierozerwalnie ze sobą  związane.  Niektórzy twierdzą, że zdolność do tańca uwarunkowana jest biologicznie. Możemy tak twierdzić przyglądając się małym biegającym dzieciom, które zakreślają kółko i podskakując okazują swoją radość. Człowiek, który potrafi tańczyć, żyje w zgodzie ze  swoją naturą.
Jaka jest natura tańca? Rozważania na temat natury, natury człowieka, natury tańca za pomocą języka tańca i ruchu to propozycja Joanny Woszczyńskiej oraz Alternatywnego Teatru Tańca LUZ z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Inspiracją widowiska była sesja fotograficzna do najnowszego kalendarza Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”. Na bazie kompozycji do fotografii została utworzona choreografia widowiska.

Wystąpią: Wiktoria Andrzejczuk, Dominika Dmowska, Karolina Cabaj, Karolina Długołęcka, Urszula Janowska, Marta Kalita, Patrycja Kałużyńska, Karolina Kasprzykowska, Dagmara Krasnodębska, Igor Leonik, Dominika Mańkowska, Ola Michalik, Katarzyna Montewka, Marta Nawrocka, Anna Solka, Monika Soszyńska, Alicja Pogorzelska, Żaneta Płudowska, Julia Poduch, Klaudia Rojek,  Natalia Wielgórska, Dawid Zdzieborski.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasach Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

W związku z tym koncertem MOK organizuje „Konkurs tańcem inspirowany – człowiek, natura, taniec”. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni plastycznej odbiorców w rożnym wieku poprzez muzykę i taniec do kreatywnego przedstawienia człowieka w ruchu. Konkurs plastyczny inspirowany będzie etiudami tanecznymi zaprezentowanymi podczas spektaklu „The Nature Of Dance”.

Warunki udziału w konkursie:
temat: człowiek, natura, taniec
technika: dowolna
format prac: A4 – A3
termin nadsyłania prac: 25 marca
opis: imię i nazwisko, wiek, adres oraz telefon

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronach internetowych MOK oraz LUZ. 3 osobowa komisja powołana przez organizatora dokona oceny prac na podstawie następujących kryteriów: zgodność z tematem, kreatywność i wyobraźnia, estetyka, uwidocznienie wyraźnej inspiracji etiudami.

Najciekawsze prace zostaną wyróżnione nagrodami oraz zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Małej Galerii Sztuki MOK.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?