SPIN

OCZAMI KOBIET: Cztery słońca

Aneta Borkowska wtorek, 19 marca 2013, 10:50 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Cztery słońca" Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu „Cztery słońca” Fot. NoveKino Siedlce

To opowieść zwyczajna-niezwyczajna. Reżyser, cały czas utrzymując historię w ramach kina społecznego, podejmuje z widzem grę: bada granice sceptycyzmu. Z jednej strony każe nam wątpić w zdrowe zmysły obu bohaterów, ale zaraz potem podważa nasze racjonalistyczne rozumowanie. (Malwina Grochowska/filmweb)

W najbliższą środę (20 marca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat psychologiczny „Cztery słońca”.

Najnowszy obraz Bohdana Slámy, twórcy Mojego nauczyciela, Dzikich pszczół czy Szczęścia. W prezentowanym na festiwalu w Sundance filmie (to pierwsza czeska produkcja w historii, która znalazła się w konkursie tej prestiżowej imprezy) reżyser kolejny raz przygląda się współczesnym Czechom. Tym razem jednak znienacka wpuszcza do niej opary palonej ukradkiem marihuany.
Cztery słońca to opowieść o współczesnej rodzinie, walczącej ze swoimi słabościami, frustracjami i pokusami. Sláma patrzy na bohaterów wnikliwie, ze zrozumieniem, właściwym Czechom dystansem i poczuciem humoru, tworząc film w tradycji najlepszych dzieł słynnego Mike’a Leigh.

Cztery słońca
reżyseria: Bohdan Sláma,
scenariusz: Bohdan Sláma,
aktorzy: Jaroslav Plesl, Anna Geislerova, Karel Roden,
gatunek: dramat/komedia/psychologiczny,
kraj produkcji: Czechy,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 105 minut

źródło: NK Siedlce/filmweb

Komentarze (1)

  1. ARTLOVER dodano 8 lat temu

    dlaczego tak wcześnie :C

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?